Sepsiszentgyörgy, 2012. május 21., hétfõ 20:41
Köszöntjük Konstantin nevű olvasóinkat!
Regisztráljon, és szóljon hozzá írásainkhoz
felhasználó jelszó
Tartalom
2012. május 21., hétfő:
Legolvasottabb 10 írásunk:
Legtöbb hozzászólás:
2008. június 10., kedd: Közélet

Sárgolyóbisok a kampányban

A sepsiszentgyörgyi polgármesteri székért harcba szállók igyekeznek elsősorban a kampányra, tapasztalataik, terveik bemutatására összpontosítani, a másik fél támadása, lejáratása a két politikai alakulat megyeitanácselnök-jelöltjére hárult. A június elsejei megmérettetésben alul maradt, de Sepsiszentgyörgyön rendkívül népszerű Kovács István az RMDSZ és Antal Árpád bírálatát vállalta, az elnöki tisztségbe megválasztott Tamás Sándor pedig az MPP és Csinta Samu lejáratására törekszik.
Székcserés rendszerváltás
Városi önkormányzati képviselői minőségében, a rendszerválasztást ígérő győztes csapat tagjaként Kovács István azokra az eddigi visszásságokra hívta fel a figyelmet, melyeket szándékukban áll orvosolni. A fiatalok számára teremtendő munkahelyek ügyében elmondta, nagyon fontosnak tartják, hogy a vállalkozói inkubátorház ne képviselők érdekeltségébe tartozó cégeknek és befutott, jól menő üzletembereknek, hanem valóban induló vállalkozásoknak teremtsen lehetőséget, de jobban figyelnek majd az állami ügynökség által épített lakások kiosztásá­ra is, hogy valóban fiatal családok jussanak otthonhoz, ne más szempontok legyenek a döntőek — mondta el. Szükség van a gazdasági patriotizmusra, és óvakodni kell azoktól, akik SZDP-s összefonódásaik révén ezt veszélyeztetik — hívta fel a figyelmet Kovács István, aki arra is rámutatott, Antal Árpád SZDP-s üzleti kapcsolatai ma is élnek. A kampányidőszak legsötétebb periódusának nevezte lapunk fejlécének RMDSZ-es eltulajdonítását, felszólította a szervezet vezetőit, még a második forduló előtt vállalják fel tettüket, vagy határolódjanak el ettől. Kovács István elmondta azt is, hogy örvendenek az összefogásról szóló retorikának, de sajnos, miközben ezt hangsúlyozzák, erőből igyekeznek politizálni, a megyei önkormányzatnál nem akarnak alelnöki tisztséget adni az MPP-nek. ,,Minden jel szerint a rendszerváltás, amellyel a fiatal arcok kampányolnak, csak székcserét jelent" — fejtette ki, utalva azokra a hírekre, melyek szerint Albert Álmos lesz az egyik megyei alelnök. Kovács István kiemelte, bízik benne, Csinta Samu megnyeri a választásokat, a város fejlődése, az önkormányzat jó működése szempontjából fontos lenne, hogy a győztes MPP-s csapat mellé azonos ,,színű" polgármester kerüljön.
Paktum az ortodox egyházzal
Minden jel arra mutat, hogy Csinta Samu és az MPP az ortodox egyház segítségével akar nyerni Szentgyörgyön ― hívta fel a figyelmet Tamás Sándor. A kampány első felében a román sajtóban megjelent értesülésekre utalt, melyek szerint Kovács és Csinta bejelentette, tárgyalni kíván Ioan Sălăjannal, Kovászna és Hargita megye ortodox püspökével. Tamás Sándor elmondta, Hargita megyében Szász Jenő meg is kereste a püspököt, aki a találkozó után magához hívta a román pártok vezetőit. Kampánykörútja során, több faluban ― Aldobolyt, Bikkfalvát, Sepsimagyaróst említette ― szembesültek azzal, hogy megyén kívüliek, sok esetben az ortodox egyház igyekszik felvásárolni a földeket. Furcsának nevezte, hogy az MPP és Csinta ennek az egyháznak a támogatását kérte, de azt is, hogy tegnap délben a Mihai Viteazul szobra előtt szerveztek ,,szimpá­tiatüntetést" azok, aki egy éve kicsit arrébb Trianon miatt tüntettek. Tamás Sándor kijelentette, Antal Árpád jó menedzser, a Csinta által főszerkesztett Krónika 2005-ös gazdasági mellékletében is a sikeres erdélyi vállalkozók között jelent meg, tehát nem politikusként futtatta fel cégeit. Csinta ezzel szemben még nem bizonyította menedzseri képességeit ― hangsúlyozta. Tamás Sándor szerint Csinta Samu és az MPP folyamatosan csúsztatnak, felelőtlenségnek nevezte, hogy bedobták: Antal Mădălin Guruianut szeretné alpolgármesternek. Meglátása szerint így kívánják leplezni az ortodox egyházzal folytatott háttértárgyalásokat. ,,Antal Árpád személye a garancia, hogy két magyar alpolgármestere lesz Sepsiszentgyörgynek, hogy jó menedzser kerül Sepsiszentgyörgy élére, és gördülékeny lesz az együttműködés a város és a megye vezetése között" ― jelentette ki Tamás Sándor.
Hozzászólások
Ha hozzá szeretne szólni, jelentkezzen be
Felhasználónév:
Jelszó:


Miért regisztráljon? Regisztrált felhasználóként:
  • Hozzászólását csatolhatja írásainkhoz
  • Feliratkozhat a hírevélre
  • Saját profil-oldala lesz a Háromszék weboldalán


A regisztráció ingyenes !!!

Regisztráljon most
Tisztelt Látogatónk!
2012 Február elsejétől friss lapszámunk honlapunkon 0-16 óra között kizárólag megrendelők számára érhető el.
A Háromszék online változatának friss lapszáma egész nap ingyenesen elérhető azok számára, akik előfizetnek a Háromszékre (a nyomtatott újság ára 20 lej havonta, 4.76 euró) a H-Press lapterjesztőnél, a postán (csak Kovászna megye területén), vagy interneten. Ennek érdekében az előfizetők a regisztrációnál használt e-mail címükről küldjék be a nyugta adatait (név, lakcím, nyugtaszám, dátum, az előfizetés időszaka, összeg) a hpress@3szek.ro címre;
A Háromszék online változata külön is megrendelhető a www.3szek.ro weboldalon a PayPal-rendszer segítségével, vagy bankkártya-fizetéssel, illetve személyesen a szerkesztőség pénztáránál. Az előfizetés ára havonta 3.8 euró (vagy az ennek napi árfolyamon megfelelő lej, dollár, forint.). A három, hat, illetve 12 hónapra előfizetők számára 5, 7, illetve 10 százalékos kedvezményt biztosítunk (lásd az alábbi táblázatot; a valutaárak az árfolyam függvényében változnak).
Háromszék nyomtatott+online
HónapEURRONUSDHUF
1 4,76 ~20,00 ~5,9 ~1438
3 14,28 ~60,00 ~17,7 ~4316
6 28,56 ~120,00 ~35,5 ~8632
12 57,12 ~240,00 ~70,8 ~17264
Háromszék online
HónapEURRONUSDHUF
1 3,80 ~15.99 ~4,73 ~1150
310,83 ~45,57 ~13,48 ~3277
621,20 ~89,22 ~26,39 ~6417
1241,00 ~172,69 ~51,00 ~12420
Ha meg szeretné rendelni a nyomtatott vagy az online változatot, be kell lépnie felhasználói fiókjába.
Ha Ön már regisztrált, lépjen be kontójába
Felhasználónév:
Jelszó:
Ha még nincs fehasználói fiókja, itt Regisztrálhat
- Farkas Réka:
Harcban a polgármesteri székért
Ma délután hat órától vitán ütközteti elképzeléseit Antal Árpád és Csinta Samu, a sepsiszentgyörgyi polgármesterségre pályázó két jelölt. Hat témakörben ismertetik álláspontjukat, majd a meghívott tíz újságíró tehet fel egy-egy kérdést, és végül a jelöltek kérdezhetik egymást. A vitán a nagyközönség nem vehet részt. A jelöltek tegnapi sajtótájékoztatóikon az elmúlt napok kampánytapasztalatairól és terveikről beszéltek. Lapunk a vitát ismerteti.

- Fekete Réka:
Itt megmarad az élet (Árkosi bástyamúzeum)
Itt megmarad az élet (Árkosi   bástyamúzeum)
Húszéves születésnapján múzeumot alapított, harmincévesen az unitárius templom bástyájában berendezett, közel hatezer tárgyat számláló gyűjteményét mutatta be, és a kezdetekre utaló emléktáblát avatott Bálinth Zoltán Árkoson.

Archívum
<<2012 május>>
HKSzCsPSzV
1
6
13
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Legújabb galéria
Szavazás
Online látogatók
Legújabb hozzászólások
Várható időjárás Sepsiszentgyörgyön
BNR Valutaárfolyam
Most megy a TV-ben:
Médiapartnerünk a:
HHRF
© 2003-2012 H-PRESS - Minden jog fenntartva - Háromszék, független napilap Sepsiszentgyörgy
programozás: laca.ro
- RSS