Sepsiszentgyörgy, 2012. május 21., hétfõ 22:07
Köszöntjük Konstantin nevű olvasóinkat!
Regisztráljon, és szóljon hozzá írásainkhoz
felhasználó jelszó
Tartalom
2012. május 21., hétfő:
Legolvasottabb 10 írásunk:
Legtöbb hozzászólás:
2008. június 17., kedd: Közélet

Belföldi hírek

Elégedettek Markóék
Az erdélyi magyarság, ellenállva a megosztási kísérleteknek, újból bizalmat szavazott az RMDSZ-nek — jelentette ki Markó Béla szövetségi elnök tegnap a Szövetségi Állandó Tanács (SZÁT) ülését követő sajtótájékoztatóján. Hozzátette: a választások győztese nemcsak az RMDSZ, hanem az egész magyar közösség, amely továbbra is számarányának megfelelőn lesz képviselve a helyi önkormányzatokban.
Az RMDSZ elégedett, hiszen a várakozásoknak megfelelően sikerült megismételni a 2004-es választások eredményeit: az első fordulóban nyertes 148 polgármesterhez további 36 csatlakozott, így összesen 184 helyi vezetője van a szövetségnek. A helyhatósági jelenlétet tovább erősíti a 2284 helyi és megyei tanácstag, illetve a négy megyei tanácselnök. A szövetségi elnök rámutatott: az újrázást a versenypárt megjelenése sem gyengítette: az RMDSZ 184 és az MPP 11 polgármesteri tisztsége világosan mutatja a két politikai alakulat súlyát. Az RMDSZ elnöke nagyon fontos eredményként értékelte a szövetség sepsiszentgyörgyi, illetve szatmárnémeti győzelmét a második fordulóban. Az ultranacionalista pártok visszaszorulását elégtétellel tapasztalja az RMDSZ — hangsúlyozta. A szövetségi elnök kifejtette: folynak az egyeztetések a helyi és megyei tanácsokban a többség kialakítása érdekében. Az RMDSZ továbbra is kizárja az együttműködés lehetőségét a Nagyrománia Párttal, ugyanakkor kiemelten kezeli a Nemzeti Liberális Párttal való együttműködést, ugyanis ez az alakulat volt az egyetlen Erdélyben, amely nem vett részt az RMDSZ gáncsolását célul kitűző koalíciókban. Újságírói kérdésre válaszolva az RMDSZ elnöke elmondta, a Magyar Polgári Párttal való együttműködésről még nem született döntés. ,,Nem is tudjuk, kivel kell tárgyalnunk, ugyanis ennek a pártnak a vezetője elvesztette a választásokat, nem tudható, van-e még politikai jövője" — mutatott rá. A SZÁT ugyanakkor tisztújítást rendelt el azokban az RMDSZ-szervezetekben, ahol a 2004-es önkormányzati választási eredményekhez képest a szövetség elveszítette a polgármesteri tisztséget és a tanácsi többséget.
Szoros verseny az SZDP és a D-LP között
A helyhatósági választások második fordulójában is szoros eredménnyel végződött a szociáldemokraták és demokrata-liberálisok küzdelme — derül ki a tegnap közzétett, majdnem végleges eredményekből. Az ellenzéki Szociáldemokrata Pártnak sikerült megszereznie a második fordulóban kiosztásra váró polgármesteri mandátumok 32,42 százalékát. A Traian Băsescu államfőhöz közel álló Demokrata-Liberális Párt a polgármesteri székekből 29,56 százalékos arányban részesült, míg a kormányon lévő Nemzeti Liberális Párt a tisztségek 23,77 százalékát hódította el. A leadott szavazatok szerint azonban a D-LP végzett az élen, ők a voksok 32,26 százalékát kapták meg, míg az SZDP 31,90 százalékot gyűjtött. Harmadik helyen a liberálisok végeztek 21,29 százalékkal. A két héttel ezelőtt rendezett első fordulóban — amikor elkeltek a helyi és megyei szintű önkormányzati képviselői helyek is — hasonló helyzet alakult ki. A mandátumok szerint ugyanis az SZDP végzett az élen, de több szavazatot kapott a D-LP. Akkor mindkét alakulat a voksok nem egészen 30 százalékát gyűjtötte be. A második fordulóban is a demokrata-liberálisok inkább az erdélyi megyékben szerepeltek jól, míg a szociáldemokraták jelöltjei a keleti és a déli megyékben voltak sikeresebbek. A bukaresti főpolgármester-választás majdnem végleges eredményei szerint Sorin Oprescu független jelölt jelentős különbséggel vezet a demokrata-liberális Vasile Blagával szemben, Oprescu megszerezte a szavazatok 56,47 százalékát.
Tisztújítás a liberálisoknál
Tisztújítást rendelt el Călin Popescu Tăriceanu a Nemzeti Liberális Párt azon területi szervezeteinél, amelyek nem érték el a 15 százalékos eredményt az önkormányzati választások során. A pártelnök bejelentése szerint a határozat a bukaresti szervezetre is vonatkozik, amelynek vezetője Ludovic Orban szállításügyi miniszter. Mint ismeretes, Orban Bukarest főpolgármesteri tisztségéért szállt versenybe, ám 13 százalék körüli teljesítményével az első fordulóban kiesett. Tăriceanu szerint a tisztújítás célja, hogy a párt a lehető legjobb eredményeket érje el a parlamenti választáson. A kormányfő egyúttal bejelentette: ismét megpályázza a pártelnöki tisztséget az alakulat következő kongresszusán. Ludovic Orbant a politikai elemzők Tăriceanu egyik potenciális ellenlábasaként emlegették, gyakran az alakulat hivatalos álláspontjától eltérő véleményt fogalmazott meg, Traian Băsescu államfő egyik legvehemensebb bírálójaként vált ismertté.
Hozzászólások
Ha hozzá szeretne szólni, jelentkezzen be
Felhasználónév:
Jelszó:


Miért regisztráljon? Regisztrált felhasználóként:
  • Hozzászólását csatolhatja írásainkhoz
  • Feliratkozhat a hírevélre
  • Saját profil-oldala lesz a Háromszék weboldalán


A regisztráció ingyenes !!!

Regisztráljon most
Tisztelt Látogatónk!
2012 Február elsejétől friss lapszámunk honlapunkon 0-16 óra között kizárólag megrendelők számára érhető el.
A Háromszék online változatának friss lapszáma egész nap ingyenesen elérhető azok számára, akik előfizetnek a Háromszékre (a nyomtatott újság ára 20 lej havonta, 4.76 euró) a H-Press lapterjesztőnél, a postán (csak Kovászna megye területén), vagy interneten. Ennek érdekében az előfizetők a regisztrációnál használt e-mail címükről küldjék be a nyugta adatait (név, lakcím, nyugtaszám, dátum, az előfizetés időszaka, összeg) a hpress@3szek.ro címre;
A Háromszék online változata külön is megrendelhető a www.3szek.ro weboldalon a PayPal-rendszer segítségével, vagy bankkártya-fizetéssel, illetve személyesen a szerkesztőség pénztáránál. Az előfizetés ára havonta 3.8 euró (vagy az ennek napi árfolyamon megfelelő lej, dollár, forint.). A három, hat, illetve 12 hónapra előfizetők számára 5, 7, illetve 10 százalékos kedvezményt biztosítunk (lásd az alábbi táblázatot; a valutaárak az árfolyam függvényében változnak).
Háromszék nyomtatott+online
HónapEURRONUSDHUF
1 4,76 ~20,00 ~5,9 ~1438
3 14,28 ~60,00 ~17,7 ~4316
6 28,56 ~120,00 ~35,5 ~8632
12 57,12 ~240,00 ~70,8 ~17264
Háromszék online
HónapEURRONUSDHUF
1 3,80 ~15.99 ~4,73 ~1150
310,83 ~45,57 ~13,48 ~3277
621,20 ~89,22 ~26,39 ~6417
1241,00 ~172,69 ~51,00 ~12420
Ha meg szeretné rendelni a nyomtatott vagy az online változatot, be kell lépnie felhasználói fiókjába.
Ha Ön már regisztrált, lépjen be kontójába
Felhasználónév:
Jelszó:
Ha még nincs fehasználói fiókja, itt Regisztrálhat
- x:
Hírsaláta
OPRESCU ÁLLAMELNÖKNEK KÉSZÜL. Politikai kommentátorok Bukarestben már a két választási forduló közötti időszakban valószínűsítették Sorin Oprescu győzelmét, akire egyébként Traian Băsescu legfőbb kihívójaként tekintenek a jövő évi államelnök-választáson. Pártberkekben nyíltan beszélnek arról, hogy a fővárosi orvos-politikus számára csupán ugródeszkának számít a bukaresti főpolgármesteri tisztség. Ezért indult függetlenként a Szociáldemokrata Párt ,,hivatalos" jelöltjével szemben (is), és ezért választja majd azt, hogy ne térjen vissza a szocdemek soraiba. (Mediatica)

- Fekete Réka:
Megsebezte tanítványa szemét (dühbe gurult a tanárnő)
Megsebezte tanítványa szemét (dühbe gurult a tanárnő)
Boldog diákok a martonfalvi iskola kapujában
Több mint hat hete történt, a szülők mégis csak a napokban döntöttek úgy, hogy a nyilvánosság elé tárják az ügyet, amikor az iskola nevelőtanácsa meghozta a döntést: Lavinia Danţiş Kézdimartonfalván tanító szakképzetlen helyettesítőt írásbeli figyelmeztetésben részesíti testi sértés miatt, mert egyik tanítványa szemét károsította egy golyóstollal.

Archívum
<<2012 május>>
HKSzCsPSzV
1
6
13
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Legújabb galéria
Szavazás
Online látogatók
Legújabb hozzászólások
Várható időjárás Sepsiszentgyörgyön
BNR Valutaárfolyam
Most megy a TV-ben:
Médiapartnerünk a:
HHRF
© 2003-2012 H-PRESS - Minden jog fenntartva - Háromszék, független napilap Sepsiszentgyörgy
programozás: laca.ro
- RSS