Sepsiszentgyörgy, 2017. szeptember 21., csütörtök 15:23
Köszöntjük Máté, Mirella nevű olvasóinkat!

Marquinhos szerencsés gólja döntött Giurgiuban (Labdarúgás, I. liga)

2017. július 17., hétfő, Sport
Niczuly Roland bravúrosan védett az Astra ellen
Vereséggel kezdett az I. ligás labdarúgó-bajnokságban az újonc Sepsi OSK, miután az 1. fordulóban a végig mezőnyfölényben játszó Astra Giurgiu Marquinhos Carioca góljával 1–0-ra nyert a Marin Anastasovici Stadionban.
Ezt megelőzően a Sepsi OSK az utóbbi 12 tétmérkőzésén mindössze egy vereséget szenvedett az Aradi UTA együttestől, és emellett nyolc győzelem és három döntetlen volt a mérlege. A vasárnap este zuhogó esőben játszó piros-fehéreket 150 fős Székely Légió biztatta Giurgiuban, az első percek kivételével végig a magyar rigmusoktól volt hangos a stadion. A csütörtökön Európa-liga selejtező mérkőzésen pályára lépő és 3–1-re győző, egyszeres bajnok Astra az első félidőben főleg Ioniţă és a 2005-ben a Liverpool színeiben Bajnokok Ligáját nyerő, francia Le Tallec révén veszélyeztetett, viszont Niczuly többször is bravúrosan védett, megmentve csapatát a góltól. Az első fél órában inkább a védekezésre koncentráló és kissé megilletődötten játszó Sepsi OSK mindössze a 30. percben rúgott kapura, Issa Thiaw mintegy 20 méterről próbálkozott. Állta a sarat a háromszéki csapat, hiába támadtak folyamatosan a hazaiak, gól nélküli félidőt követően vonulhattak az öltözőbe.
Szünet után továbbra is az Edward Iordănescu által irányított együttes akarata érvényesült, majd az 50. percben Marquinhos bal oldalról ívelt be a középen érkező Moise és Ioniţă elé, viszont egyikük sem érte el a beadást, a labda pedig a tehetetlen Niczuly mellett a hálóba gurult (1–0). A folytatásban bátrabban játszottak a szentgyörgyiek, akik a szenegáli Thiaw révén először a 65., majd a 72. percben is próbálkoztak, viszont a labda mindkétszer elkerülte a kaput. A mérkőzés utolsó perceiben az egyenlítésért hajtott a Valentin Suciu edzette csapat, de nem tudott igazán veszélyes helyzetet kidolgozni, így maradt az 1–0. A Sepsi OSK a 2. fordulóban az újonc Bukaresti Juventus csapatát fogadja július 21-én, pénteken 18.30-tól a brassói Tineretului Stadionban.
I. ligás labdarúgó-bajnokság, 1. forduló: Astra Giurgiu–Sepsi OSK 1–0.
Giurgiu, Marin Anastaso­vici Stadion, mintegy 500 néző. Vezette: Adrian Viorel Cojocaru (Galac). Astra: Iliev–Stan, Polczak, Bejan, Belu–Mrzljak–Moise (Dandea, 76.), Marquinhos, Ioniţă (Nicoară 80.), Balaure (Gheorghe 61.)–Le Tallec. Edző: Edward Iordănescu. Sepsi OSK: Niczuly–Burlacu, Oroş, Ursu, Dumbravă–Pilibaitis (Herea 67.), Ghinga–Astafei (Huiban 46.), Thiaw, Petre (Iovu 85.)–Hadnagy. Edző: Valentin Suciu. Gólszerző: Marquinhos (50.). Sárga lap: Moise (27.), Nicoară (83.), illetve Hadnagy (37.), Ghinga (66.), Herea (90+6.).
További eredmények: Craiova–Jászvásári Poli 2–0 (gólszerzők: Băluță 42., Gustavo 50.), Concordia Chiajna–Temesvári Poli 0–1 (gsz.: Bîrnoi 50.), Bukaresti Juventus–Bukaresti Dinamo 0–3 (gsz.: Rivaldinho 32., Nascimento 66., Nedelcearu 90.). A FCSB–FC Voluntari mérkőzés lapzárta után ért véget, illetve az FC Viitorul–Medgyesi Gázmetán mérkőzést ma 18.30-tól, az FC Botoşani–Kolozsvári CFR találkozót ma 21 órától játsszák.
A 2. forduló mérkőzései: * pénteken: Sepsi OSK–Bukaresti Juventus (18.30 óra), Temesvári Poli–FCSB (21 óra) * szombaton: Craiova–Concordia Chiajna (18.30 óra), Kolozsvári CFR–FC Viitorul (21 óra) * vasárnap: FC Voluntari–Astra Giurgiu (18.30 óra), Bukaresti Dinamo–FC Botoşani (21 óra) * hétfőn: Jászvásári Poli–Medgyesi Gázmetán (21 óra). A mérkőzéseket a DigiSport, a Dolce Sport és a Look élőben közvetíti.