Sepsiszentgyörgy, 2017. november 20., hétfõ 19:19
Köszöntjük Jolán nevű olvasóinkat!

Zöld-fehér siker Győrben (Női kosárlabda)

2017. szeptember 14., csütörtök, Sport
Győrben Marshall volt a SIC legeredményesebb játékosa. Fotó: Henning János
A megyeszékhelyi Sepsi-SIC kedden este tizenhat pontos hátrányból felállva, 74–69 (20–36, 15–11, 23–10, 16–12) arányban nyert a CMB Cargo-UNI Győr vendégeként a magyarországi felkészülés első edző­meccsén.
Zoran Mikes tanítványai gyengén kezdtek a magyar bajnokság negyedik helyezettével szemben, ám a második negyedre rendezték soraikat a zöld-fehérek, és onnan már csak az ő akaratuk érvényesült a pályán. A találkozó legjobb sepsiszentgyörgyi játékosa Marshall volt, aki 33 ponttal járult hozzá a csapat sikeréhez, a házigazdáktól a 17 pontot jegyző Fields jeleskedett. A pontszerzők: Fields 17/3, Laklóth 10/3, Czank 3, Goree 12/3, Krivacevic 15, Varga 6, Stepanova 2, Simon Zs. 2, Török 2, illetve Webb 7/3, Kress 6, Marshall 33/6, Gördi-Părău 10/3, Džankić 4, Stoenescu 12/12, Hamilton-Carter 1, Kilin 1.
A mérkőzés szünetében együttműködési megállapodást kötött a két klub, amiben leszögezték, hogy a jövőben rendszeresen játszanak edzőmérkőzéseket egymással, illetve nagyobb hangsúlyt fektetnek az utánpótlás-nevelésre.
A Sepsi-SIC ma 17 órától a PINKK Pécs ellen lép pályára a 48. kosárlabda Sió Kupán, míg szombaton vagy a házigazda KSC Szekszárd, vagy a ZKK Celje lesz az ellenfele. (t)