AsztaliteniszEurópa-bajnok a román csapat

2017. szeptember 19., kedd, Sport
A férfiaknál német, a nőknél pedig kisebb meglepetésre román győzelemmel zárult a luxemburgi csapat asztalitenisz Európa-bajnokság.
  • A románok tizenkét év után nyertek újra aranyérmet csapat Európa-bajnokságon. Fotó: AFP
A nőknél a címvédő és két honosított kínait szerepeltető németek tűntek esélyesebbnek, ám arra senki nem számított, hogy  a világranglistán 9. helyen álló  Han Ying mindkét meccsét elveszíti. Románia ezzel története negyedik Európa-bajnoki címét szerezte, 2005 után állhattak ismét a dobogó tetejére. Sikerük értékét növeli, hogy kizárólag hazai születésű játékosokkal (Irina Ciobanu, Adina Diaconu, Daniela Dodean-Monteiro, Elizabeta Samara, Szőcs Bernadette) szerezték meg az aranyat. Az Eb legjobb nyolc csapatából rajtuk kívül csak a bronzérmes oroszoknál és az ötödik magyaroknál nem volt honosított kínai játékos.
Cikk megjelenési időpontja: 2017-09-19 00:00