Sepsiszentgyörgy, 2017. október 24., kedd 14:37

Nehezen nyert a magyar válogatott (Labdarúgás, vb-selejtező)

2017. október 12., csütörtök, Sport
Fotó: MLSZ
Fotó: MLSZ
A magyar labdarúgó-válogatott silány játékkal hozta a kötelezőt, és 1–0-ra legyőzte a Feröer-szigetek csapatát a Groupama Arénában a világbajnoki selejtezősorozat utolsó, 10. fordulójában, így a B-csoport harmadik helyén zárt.

A mérkőzés első játékrészében enyhe hazai fölény érződött, de veszélyes helyzetig nem jutottak a Bernd Storck irányította labdarúgók, amit a közönség többször is kritikával illetett. A második félidő első felében szélső beadásokkal kísérleteztek a magyarok, de ezúttal sem voltak közel a gólszerzéshez. Húsz perccel a mérkőzés vége előtt a vendégek több helyzetet is kidolgoztak, de ezek néhány centivel elkerülték Gulácsi kapuját. A hajrában a házigazdák próbálták nyomás alatt tartani a vendégek védelmét, majd a csereként beálló Böde Dániel a 81. percben egy szögletet követően bepöckölte a labdát a hálóba, ezzel beállítva a végeredményt.
Portugália 2–0-ra győzött a vendég Svájc ellen, így jobb gólkülönbségének köszönhetően a B-csoport első helyén zárt, vagyis kiharcolta a részvételi jogot a jövő évi oroszországi világbajnokságra, viszont a második svájciak pótselejtezőn még kvalifikálhatják magukat.
A 10. forduló keddi eredményei:
* A-csoport: Luxem­burg–Bulgária 1–1, Hollandia–Svédország 2–0, Franciaország–Fehéroroszország 2–1. A csoport végeredménye: 1. Franciaország 23 pont, 2. Svédország 19 (26–9), 3. Hollandia 19 (21–12), 4. Bulgária 13, 5. Luxemburg 6, 6. Fehéroroszország 5.
* B-csoport: Portugália–Svájc 2–0 (gólszerzők: Djourou 41. – öngól, Andre Silva 57.), Lettország–Andorra 4–0 (gólszerzők: Ikaunieks 11., 63., Sabala 19., 59.). A csoport végeredménye: 1. Portugália 27 pont (32–4), 2. Svájc 27 (23–7), 3. Magyarország 13, 4. Feröer-szigetek 9, 5. Lettország 7, 6. Andorra 4.
* H-csoport: Észtország–Bosznia-Hercegovina 1–2, Belgium–Ciprus 4–0, Görögország–Gibraltár 4–0. A csoport végeredménye: 1. Belgium 28 pont, 2. Görögország 19, 3. Bosznia-Hercegovina 17, 4. Észtország 11, 5. Ciprus 10., 6. Gibraltár 0. (miska)