Sepsiszentgyörgy, 2017. november 21., kedd 12:20
Köszöntjük Olivér nevű olvasóinkat!

Csalódás Luxemburg ellen (Labdarúgás)

2017. november 11., szombat, Sport
Fotó: Facebook / MLSZ
Az 53. perctől emberhátrányban játszó magyar labdarúgó-válogatott csütörtöki barátságos mérkőzésen 2–1-re kikapott Luxemburg vendégeként, míg Románia 2–0-ra legyőzte a kolozsvári dr. Constantin Rădulescu Stadionban a Mircea Lucescu irányította Törökország csapatát.
Magyarország története során először nem tudta legyőzni mostani ellenfelét, a korábbi tíz találkozót megnyerte. Júniusban Andorrában ugyanígy járt a magyar együttes. Luxemburg szerzett vezetést a 15. percben Aurelien Joachim révén, de a válogatottba több mint egy év után visszatért Nikolics Nemanja a 18. percben egyenlített. A második játékrészben a házigazdák több mint fél órát emberelőnyben játszottak, miután Lovrencsics Gergő második sárga lapját is megkapta. A 85. percben Marvin Martins megszerezte a győztes gólt, így Szélesi Zoltán megbízott szövetségi kapitány vereséggel mutatkozott be. A magyar válogatott kedden 21.15 órától a világbajnoki részt vevő Costa Rica csapatát fogadja.
Románia Gheorghe Grozav góljaival győzött a vendég török labdarúgó-válogatott ellen. A trikolórok először a 42. percben találtak be, miután egy ellentámadás végén Ciprian Deac beadását Grozav tizenegy méterről lőtte laposan a jobb alsóba. A 69. percben a 27 éves labdarúgó másodszor is eredményes volt, a büntetőterületen belül kapott labdát Mihai Pintiliitől, majd egy csel után a hosszú sarokba bombázott. A román válogatott kedden 21 órától a Național Arénában lép pályára Hollandia ellen. (miska)