Sepsiszentgyörgy, 2017. november 18., szombat 02:59

Kínos vereség Nagyváradon (Női kosárlabda)

2017. november 13., hétfő, Sport
Fotó: FIBA
Fotó: FIBA
A román női kosárlabda-válogatott bal lábbal kezdte a 2019-es Európa-bajnokság selejtezősorozatát, miután a csoportkör szombati nyitányán 59–80 (25–18, 12–29, 9–26, 13–7) arányban kapott ki a vendég Szlovéniától a nagyváradi Antonio Alexe Arénában lejátszott mérkőzésen. Gödri-Părăuék legközelebb szerdán idegenben lépnek pályára, amikor is Franciaország ellen próbálják feledtetni a hétvégi fiaskót.
A bajnoki címvédő Sepsi-SIC négy – Annemarie Gödri-Părău, Kilin Tünde, Ancuţa Stoenescu és Teodora Neagu – játékosát is a soraiban tudó román nemzeti csapat jól kezdte a selejtezőt, és 25–18-ra nyerte meg az első negyedet. A második játékrészben teljesen csődöt mondott a hazaiak játéka, s a zöld-fehérek egykori játékosával, Shante Evansszel felálló szlovénok átvették a kezdeményezést, és 10 pontos előnnyel vonultak szünetre (37–47). A fordulás után is folytatódott Dragan Petričević tanítványainak gyenge játéka, s Szlovénia plusz 27 ponttal zárta a harmadik felvonást (46–73). Az utolsó negyed a román lányoké volt, igaz, a vendégek a biztos győzelemmel a kezükben lazítottak, s Damir Grgić minden kosarasának játéklehetőséget biztosított, és végül 59–80-ra nyertek.
A pontszerzők: Filip 4, Ursu 4, Gödri-Părău 9, Ardelean 2, Pavel 5, Walker 17, Stoenescu 4/3, Kilin 4, Mărgineanu 10, illetve Liseć 26/3, Oblak 8, Prezelj 6/6, Abramović 2, Barić 15/9, Friskovec 4, Trebeć 2, Senicar 1, Ocvirk 1, Evans 15.
A magyar női kosárlabda-válogatott 73–70-re győzött vendégként Litvánia legjobbjai ellen csoportselejtezőjének szombati nyitányán. Székely Norbert szövetségi kapitány együttese elsősorban az utolsó negyedben mutatott ponterős játékának köszönhette sikerét. A magyarok szerdán Albánia csapatát fogadják Miskolcon. (tif)