Sepsiszentgyörgy, 2017. november 21., kedd 12:19
Köszöntjük Olivér nevű olvasóinkat!

Két győzelem és egy döntetlen (Kézilabda, Utánpótlás)

2017. november 13., hétfő, Sport
A kézdivásárhelyi Nagy Mózes Sportklub szombaton négycsapatos kézilabdatornát szervezett ifjúsági IV-es (2005–2006-ban születettek) együttesek számára a Turóczi Mózes Általános Iskola sporttermében.

A házigazdán kívül a tornán jelen volt a Brassói Korona, a Csíkszeredai VSK és az OK Sport Oneşti SK. A céhes városbeli lányok két győzelemmel és egy döntetlennel a második helyen zárták a turnét, pontegyenlőségben az első csíkszeredaiakkal, azonban gyengébb gólarányuknak köszönhetően.
Eredmények: Brassó–Nagy Mózes SK 18–21, Csíkszereda–Oneşti 30–15, Nagy Mózes SK–Csíkszereda 23–23, Brassó–Oneşti 26–20, Nagy Mózes SK–Oneşti 27–16, Csíkszereda–Korona 21–16. A végső rangsor: 1. Csíkszeredai VSK, 2. Nagy Mózes SK, 3. Brassói Korona, 4. Oneşti.
A Nagy Mózes SK csapata: Jakab Dorottya, Tankó Barbara, Biszak Hanna, Diana Niculăieş, Ioana Burlui, Kovács Kincső, Ioana Ilie, Ferencz Boróka, Béres Rebeka, Ryana Puşcaşu, Kovács-Bőr Andrea, Nyáguly Kinga. Edző: Szász Csaba.
A felső-háromszéki turné nyitányaként első mérkőzését játszotta le az Nagy Mózes SK 2007–2008-ban született játékosokból álló csapata, amely bemutatkozásképpen a Brassói Korona hasonló korosztályú együttesével szemben maradt alul 20–12 arányban. (t)