Sepsiszentgyörgy, 2017. november 21., kedd 12:15
Köszöntjük Olivér nevű olvasóinkat!

Győzött a Sepsi OSK (Labdarúgás, barátságos mérkőzés)

2017. november 13., hétfő, Sport
A válogatottak mérkőzései miatt szünetelő élvonalbeli bajnokságban szereplő Sepsi OSK pénteken felkészülési mérkőzést játszott a harmadosztályos érdekelt és szabadnapos Szászhermányi FC csapatával a brassói Tineretului Stadionban, ahol a szentgyörgyiek 4–0-ra győztek.
Nagy Sándor vezetőedző a Niczuly, Răduţoiu, Ursu, Damian, Dumbravă, Fülöp, Petrović, Herea, Astafei, Hadnagy, Nikolić  tizenegyet küldte pályára. A jobb játékerőt képviselő szentgyörgyiek már a 28. percben megszerezték a vezetést Victor Astafei góljával, majd a szünet előtt Stefan Nikolić 41. percben jegyzett találatával megduplázták előnyüket. A szünet után sem tétlenkedett a háromszéki együttes, amely az 59. percben előbb Milovan Petrović, majd a 63. percben Dragoş Huiban góljával erődemonstrációt tartott a Brassó megyeieknek. A győzelem mellett egyéb pozitívum, hogy az ezúttal zöld mezben pályára lépő szentgyörgyieknél a sérülés miatt hosszú heteket kihagyó Issa Thiaw is játéklehetőséget kapott.
Az élvonalbeli bajnokságban immár kilenc mérkőzés óta nyeretlen Sepsi OSK a 18. fordulóban, szombaton 16 órától a Medgyesi Gázmetán csapatát fogadja. Korábban a megyeszékhelyi labdarúgóklub vezetősége azt nyilatkozta, hogy a Gázmetán ellen már a sepsiszentgyörgyi stadionban játszhat a csapat, de egyelőre még nem sikerült kivitelezni a vendégek számára az előírásoknak megfelelő öltözőt, s a napokban fény derül arra, hogy a Sepsi OSK hol játszik a hétvégén. (miska)