Sepsiszentgyörgy, 2017. november 18., szombat 02:56
Köszöntjük Jenõ nevű olvasóinkat!

Egygólos hátrányban a Squadra Azzurra (Labdarúgás, vb-pótselejtező)

2017. november 13., hétfő, Sport
Fotó: Facebook/FIFA World Cup
Svédország hazai pályán 1–0 arányú győzelmet aratott Olaszország felett az oroszországi labdarúgó-vb pótselejtezőjének első mérkőzésén, így jó helyzetből várhatja a milánói visszavágót, és 2006 után akár újra kiharcolhatja a világbajnoki részvételt.
Feszültséggel teli mérkőzést játszottak a csapatok a Friends Arenában, bár az olaszok többször is a saját kapujuk elé szorították a svédeket, a házigazdák a 61. percben megtörték a gólcsendet. A folytatásban állta a nyomást a svéd védelem, ezzel szemben a vendégcsapat ötlettelenül és idegesen támadott, így Svédország 1–0-ra megnyerte az első felvonást. Az európai zóna további pótselejtezőin nem bírt egymással Dánia és Írország Koppenhágában, viszont Horvátország hatalmas lépést tett a vb-re való kijutás felé, mert 4–1-re legyőzte Görögország legjobbjait, míg a vendég Svájc 1–0-ra nyert Észak-Írország ellen.
 Az első mérkőzések eredményei: Horvátország–Görögország 4–1 (gólszerzők: Modrić 13. – tizenegyesből, Kalinić 19., Perišić 33., Kramarić 49., illetve Papasztathopulosz 30.), Észak-Írország–Svájc 0–1 (gsz.: R. Rodríguez 58. – tizenegyesből), Svédország–Olaszország 1–0 (gsz.: J. Johansson 61.), Dánia–Írország 0–0. A visszavágó összecsapásai: Olaszország–Svédország (ma, 21.45 óra – DigiSport 1), Írország–Dánia (holnap, 21.45 óra – DigiSport 1). A Görögország–Horvátország és Svájc–Észak-Írország találkozó tegnap lapzárta után ért véget. (miska)