Tartalom
2012. május 22., kedd:
Legolvasottabb 10 írásunk: Legtöbb hozzászólás: |
2008. július 3., csütörtök: Sport A foci győzelme (Jegyzet)Nem csupán a spanyol szurkolók milliói örültek, amikor vasárnap este véget ért a labdarúgó Európa-bajnokság, és kedvenceik elhódították a trófeát a németek elől. A pezsgő, a kupa, a tűzijáték, a taps, az ének a foci győzelmét is jelentette, hiszen ezen a turnén az Arragones mester vezette fiúk játszották a legeredményesebb és legszebb futballt. A spanyolok játékában megvolt például a törökök küzdeni tudása, harci szelleme. Megvolt a hollandok labdabirtoklás iránti elfogultsága. Megvolt az olaszok pragmatizmusa, figyelmes védekezésre való hajlandósága, a svédek lendülete, az oroszok passzjátéka, az osztrákok naivitása, a svájciak otthonosság-érzete, a portugál játékosok elképesztő cselei, a románok titkos győzelmi vágya, a horvátok érettsége. Megvolt benne a németek szerencséje, felkészültsége, érettsége, küzdeni tudása és pragmatizmusa.
Sőt, az ibériaiak játékában benne volt mindaz, ami más csapatokéból hiányzott. Például a franciák játékából a Zinedine Zidane visszavonulásával tovatűnt kreativitás. Vagy az olaszok produkciójából hiányzó gólerősség. És a címvédőként pályára lépő görögök játékából már évekkel ezelőtt eltűnt büszkeség, a győzelem tudata, a győztes mentalitás.
Nem véletlen tehát, nem valamiféle isteni beavatkozás döntötte el az Európa-bajnokságot. Egyszerűen csak a játéktudás, a jobb felkészültség, a győztes mentalitás, a csapatjáték és csapatszellem, a bátorság. Hiszen alig négy évvel ezelőtt a bunkerfocit játszó görögök voltak a győztesek, idén viszont korán távozniuk kellett azoknak a csapatoknak — Románia, Franciaország, Olaszország, Horvátország, Csehország, Görögország —, amelyek védekező játékkal próbáltak győzni.
A spanyolok eredményének azért örülhettek tehát az Ibériai-félsziget határain kívül is, mert általuk a foci győzött. Minden, ami szép ebben a sportban: a csapatjáték, a technika, a támadó szellem, a győzni akarás, a küzdeni tudás, a bátorság. Szerző: Farcádi BotondCikk megjelenítése: 475Olvasóink értékelése: 0Szavazatok száma: 0Az ön értékelése: Hozzászólások
Tisztelt Látogatónk!
2012 Február elsejétől friss lapszámunk honlapunkon 0-16 óra között kizárólag megrendelők számára érhető el. A Háromszék online változatának friss lapszáma egész nap ingyenesen elérhető azok számára, akik előfizetnek a Háromszékre (a nyomtatott újság ára 20 lej havonta, 4.76 euró) a H-Press lapterjesztőnél, a postán (csak Kovászna megye területén), vagy interneten. Ennek érdekében az előfizetők a regisztrációnál használt e-mail címükről küldjék be a nyugta adatait (név, lakcím, nyugtaszám, dátum, az előfizetés időszaka, összeg) a hpress@3szek.ro címre;
A Háromszék online változata külön is megrendelhető a www.3szek.ro weboldalon a PayPal-rendszer segítségével, vagy bankkártya-fizetéssel, illetve személyesen a szerkesztőség pénztáránál. Az előfizetés ára havonta 3.8 euró (vagy az ennek napi árfolyamon megfelelő lej, dollár, forint.). A három, hat, illetve 12 hónapra előfizetők számára 5, 7, illetve 10 százalékos kedvezményt biztosítunk (lásd az alábbi táblázatot; a valutaárak az árfolyam függvényében változnak).
Ha meg szeretné rendelni a nyomtatott vagy az online változatot, be kell lépnie felhasználói fiókjába.
| Archívum
Legújabb galéria
Szavazás
Online látogatók
Legújabb hozzászólások
Sascha - 21:30 Barót: Új egység a közösségért (Kampányban)
Sascha - 21:25 Végleges az MPP megyei listája
Ferencz - 21:20 Röviden
deakamilla - 21:16 Végleges az MPP megyei listája
Ferencz - 21:10 Barót: Új egység a közösségért (Kampányban)
Ferencz - 21:00 Diszkrimináció hallgatólagosan
Ferencz - 19:54 Engedmény a magyarságnak (Választási törvény)
Hubert - 19:50 Engedmény a magyarságnak (Választási törvény)
Ferencz - 19:47 Régi toborzások hangulatát elevenítették fel
malmos - 19:24 Engedmény a magyarságnak (Választási törvény) Várható időjárás Sepsiszentgyörgyön
BNR Valutaárfolyam
Most megy a TV-ben:
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||