Kézilabda-világbajnokságVereséget szenvedtek a franciáktól

2017. december 11., hétfő, Sport
A magyar válogatott 29–26 arányú vereséget szenvedett Franciaország együttesétől a nyolcaddöntőben, így a Kim Rasmussen irányította csapat Lipcsében búcsúzott a világbajnokságtól.
  • Túl nagy falatnak bizonyult az olimpiai ezüstérmes francia csapat Fotó: MKSZ/Kovács Anikó
Az első félidő nagyobb részében pontatlan volt a magyar együttes támadójátéka, ezt az ellenfél – Bíró Blanka bravúros védései ellenére – ki tudta használni. A franciák többször is három góllal vezettek, és bár a magyarok egyszer egyenlítettek (9–9), a szünetben ismét hátrányban voltak (11–14).
A második felvonásban sem voltak hatékonyak a magyar támadások, sőt, egyre pontatlanabbá váltak a lövések, ezért a 46. percben már öt találat volt a különbség (18–23), ezt pedig Kim Rasmussen szövetségi kapitány együttese nem tudta ledolgozni az utolsó sípszóig. A franciákra a szerbeket két góllal legyőző Montenegró vár a negyeddöntőben.
A két évvel ezelőtti világbajnokságot a 11. helyen zárta a magyar együttes Dániában. Az idei helyezése a nyolcaddöntők második napjának végén, hétfő este válik ismertté.
Korábban, pénteken a magyar válogatott Görbicz Anita nélkül 30–29-re legyőzte Csehország csapatát a csoportkör utolsó, 5. fordulójában, így a B-csoport harmadik helyéről jutott a nyolcaddöntőbe. A két csapat 16. alkalommal találkozott egymással, egy vereség mellett ez már a 15. magyar siker volt. A magyar együttes a csoportkörben a világ- és Európa-bajnok norvégoktól 30–22-re, a svédektől 25–22-re kapott ki, majd Argentína felett 33–15-re, Lengyelország felett pedig 31–28-ra diadalmaskodott.
A válogatottnak a csoportmérkőzések során összesen 235 kapura lövése volt, ebből 138 gólt szerzett, büntetőből 22/16, lerohanásból pedig 23/17 a mérleg. Kim Rasmussen szövetségi kapitánynak a csoportkör során 25 alkalommal kellett bosszankodnia játékosai kiállítása miatt, ennél csak Kamerun együttesét büntették többször a játékvezetők.
A francia válogatott fölényesen, 26–17-re legyőzte Románia csapatát a csoportkör utolsó, 5. fordulójában. A román válogatott már korábban biztosította, hogy az A-csoport első helyéről jut a nyolcaddöntőbe, ahol Csehországgal találkozik.
Eredmények, csoportkör, 5. forduló:
* A-csoport: Spanyolország–Szlovénia 33–26, Franciaország–Románia 26–17, Angola–Paraguay 32–28. A csoport végeredménye: 1. Románia 8 pont, 2. Franciaország 7, 3. Spanyolország 7, 4. Szlovénia 6, 5. Angola 2, 6. Paraguay 0.
* B-csoport: Svédország–Norvégia 31–28, Magyarország–Csehország 30–29, Lengyelország–Argentína 38–20. A csoport végeredménye: 1. Svédország 8 pont, 2. Norvégia 8, 3. Magyarország 6, 4. Csehország 4, 5. Lengyelország 4, 6. Argentína 0.
* C-csoport: Oroszország–Dánia 32–27, Brazília–Montenegró 23–23, Japán–Tunézia 31–13. A csoport végeredménye: 1. Oroszország 10 pont, 2. Dánia 6, 3. Japán 5, 4. Montenegró 5, 5. Brazília 4, 6. Tunézia 0
* D-csoport: Szerbia–Dél-Korea 33–28, Hollandia–Németország 31–23, Kína–Kamerun 26–26. A csoport végeredménye: 1. Szerbia 8 pont, 2. Hollandia 7, 3. Németország 7, 4. Koreai Köztársaság 6, 5. Kamerun 1, 6. Kína 1.
A nyolcaddöntő párosítása: Szerbia–Montenegró 29–31, Magyarország–Franciaország 26–29, a Svédország–Szlovénia és Németország–Dánia összecsapást tegnap este lapzárta után játszották. Ma rendezik a Románia–Csehország (18.30 óra), Oroszország–Dél-Korea (18.30 óra), Japán–Hollandia (21.30 óra), Spanyolország–Norvégia (21.30 óra) találkozókat. A mérkőzéseket a Telekom Sport 2 és 3 élőben közvetíti. (miska)
Cikk megjelenési időpontja: 2017-12-11 00:00