Labdarúgás, IV. ligaA listavezető nyerte a rangadót

2018. április 23., hétfő, Sport

Az éllovas Gelence 2–1 arányban győzött a második helyen álló Nagyajta vendégeként a IV. ligás labdarúgó-bajnokság 23. fordulójában, így hat pontra növelte előnyét riválisával szemben.

Gólgazdag játéknapot tudhatnak maguk mögött a csapatok, hiszen hat mérkőzésen 35 találatot jegyeztek, a legtöbb gól a Dálnok–Perkő összecsapáson született, a házigazdák 8–2-re nyertek. A harmadik helyet elfoglaló Papolci FC 4–1-re győzött Baróton, Bardoc pedig hazai környezetben 6–0 arányban diadalmaskodott a Berecki FC felett. Zágon hétgólos mérkőzésen legyőzte a sereghajtó Bölön csapatát, míg az Ozsdolai FC 4–0-ra nyert Kovászna ellen.

Eredmények: Nagyajta–Gelence 1–2 (ifjúságiak: 1–4), Barót–Papolci FC 1–4 (ifjúságiak: 9–4), Zágon–Bölön 5–2 (ifjúságiak: 5–2), Dálnok–Perkő 8–2 (ifjúságiak: 5–12), Ozsdolai FC–Kovászna 4–0 (ifjúságiak: 4–2), Bardoc–Berecki FC 6–0 (ifjúságiak: 1–5), Illyefalva állt. A Réty–Csernátoni FC mérkőzést május 16-án rendezik.

15. Bölön          3           1             17          23–76    10

A 24. forduló: Illyefalva–Berecki FC, Papolci FC–Nagyajta, Perkő–Barót, Bölön–Dálnok, Kovászna–Zágon, Csernátoni FC–Ozsdolai FC, Bardoc–Réty, Gelence szabadnapos.

V.  liga
Már Szotyor sem veretlen

Szotyor először szenvedett vereséget az idényben, miután Maksa vendégeként 3–0-ra kikapott az V. ligás labdarúgó-bajnokság 17. fordulójában. A listavezető Szitabodza döntetlent játszott Zabola otthonában, így négy pontra növelte előnyét a második Szotyor előtt. Árkos 1–0-ra győzött a sereghajtó Nagybacon ellen, Kommandó pedig 6–3-ra diadalmaskodott Hidvégen.
Eredmények: Nagybacon–Árkos 0–1 (ifjúságiak: 3–5), Maksa–Szotyor 3–0, Zabola–Szitabodza 2–2, Hidvég–Kommandó 3–6.

9. Nagybacon   1           0             13          11–55      3

A 18. forduló: Szotyor–Nagybacon, Árkos–Hidvég, Kommandó–Zabola, Szitabodza–Bodok 3–0 (zöldasztalnál), Maksa áll. (miska)