Sepsiszentgyörgy, 2012. május 23., szerda 14:48
Köszöntjük Dezsõ nevű olvasóinkat!
Regisztráljon, és szóljon hozzá írásainkhoz
felhasználó jelszó
Tartalom
2012. május 23., szerda:
Legolvasottabb 10 írásunk:
Legtöbb hozzászólás:
2008. július 23., szerda: Közélet

Jól ismeri az erdőt, a mezőt, az embereket (Beszélgetés Pál Endrével, Kézdiszentkereszt új alpolgármesterével)

Esztelnek és Kurtapatak önállósulása után Jakab Mária Edit polgármester két éven keresztül helyettes nélkül vezette a községet. Most változott a helyzet, Pál Endre személyében új alpolgármestere van Polyánnak. A tizenegy tagú önkormányzatban az RMDSZ hat, az MPP öt mandátummal rendelkezik. Mivel a polgármester bélafalvi, az RMDSZ úgy döntött, hogy az alpolgármester legyen kézdiszentkereszti. Pál Endre az alpolgármester-választáskor hat, míg MPP-s ellenjelöltje öt szavazatot kapott. A véletlen folytán éppen akkor kerestük meg, amikor a saját erőgépével a borvíztöltőde felé vezető hidat javította. Először is arra kértük, hogy szokás szerint mutatkozzon be olvasóinknak.
— 1961. augusztus 26-án születtem Kézdiszentkereszten. Az I—VIII. osztályt szülőfalumban, a IX—X. osztályt, majd a szakiskolát Sepsiszentgyörgyön a mezőgazdasági szakiskolában végeztem. Első munkahelyem a polyáni gép- és traktorállomás volt, majd a katonai szolgálat teljesítése után a kézdiszentléleki traktorállomáshoz kerültem, ahol 1992-ig dolgoztam. Akkor magánvállalkozásba kezdtem, jelenleg én vagyok a polyáni Agromec Rt. tulajdonosa és vezetője. Nős vagyok, feleségem Zita, van két fiúgyermekünk, a nagyobbik huszonegy éves és Dá­niában dolgozik, a kisebbik pedig most fejezte be a tizedik osztályt a Gábor Áron Műszaki Oktatási Központban. Nyolc évig voltam önkormányzati képviselő.
— Milyen konkrét feladatokat ruháztak önre?
— Polgármesteri rendelettel én felelek a gazdasági problémákért, a legeltetésért, a községi tanács vagyonának a kezeléséért, a környezetvédelemért, az utak és hidak állapotáért, az építkezésekért, a községszépítésért. A gazdasági referens munkáját is segítem, hiszen tagja vagyok a helyi földosztó bizottságnak.
— Hogy esett önre a választás, és miért vállalta el a tisztséget?
— Úgy éreztem, hogy eleget tudok tenni ennek a feladatnak. Rálátásom volt a tanács, a polgármesteri hivatal működésére, a nyolc év alatt sok mindent megtanultam. Több falusfelem biztatott arra, hogy legyek alpolgármester. Azt mondták, hogy jól ismerem az erdőt, a mezőt, az embereket, vállaljam el. Így került sor a jelöltetésemre az RMDSZ színeiben. Szeretem a munkámat, és remélhetően eleget is tudok tenni a rám háruló feladatoknak.
Hozzászólások
Ha hozzá szeretne szólni, jelentkezzen be
Felhasználónév:
Jelszó:


Miért regisztráljon? Regisztrált felhasználóként:
  • Hozzászólását csatolhatja írásainkhoz
  • Feliratkozhat a hírevélre
  • Saját profil-oldala lesz a Háromszék weboldalán


A regisztráció ingyenes !!!

Regisztráljon most
Tisztelt Látogatónk!
2012 Február elsejétől friss lapszámunk honlapunkon 0-16 óra között kizárólag megrendelők számára érhető el.
A Háromszék online változatának friss lapszáma egész nap ingyenesen elérhető azok számára, akik előfizetnek a Háromszékre (a nyomtatott újság ára 20 lej havonta, 4.76 euró) a H-Press lapterjesztőnél, a postán (csak Kovászna megye területén), vagy interneten. Ennek érdekében az előfizetők a regisztrációnál használt e-mail címükről küldjék be a nyugta adatait (név, lakcím, nyugtaszám, dátum, az előfizetés időszaka, összeg) a hpress@3szek.ro címre;
A Háromszék online változata külön is megrendelhető a www.3szek.ro weboldalon a PayPal-rendszer segítségével, vagy bankkártya-fizetéssel, illetve személyesen a szerkesztőség pénztáránál. Az előfizetés ára havonta 3.8 euró (vagy az ennek napi árfolyamon megfelelő lej, dollár, forint.). A három, hat, illetve 12 hónapra előfizetők számára 5, 7, illetve 10 százalékos kedvezményt biztosítunk (lásd az alábbi táblázatot; a valutaárak az árfolyam függvényében változnak).
Háromszék nyomtatott+online
HónapEURRONUSDHUF
1 4,76 ~20,00 ~5,9 ~1438
3 14,28 ~60,00 ~17,7 ~4316
6 28,56 ~120,00 ~35,5 ~8632
12 57,12 ~240,00 ~70,8 ~17264
Háromszék online
HónapEURRONUSDHUF
1 3,80 ~15.99 ~4,73 ~1150
310,83 ~45,57 ~13,48 ~3277
621,20 ~89,22 ~26,39 ~6417
1241,00 ~172,69 ~51,00 ~12420
Ha meg szeretné rendelni a nyomtatott vagy az online változatot, be kell lépnie felhasználói fiókjába.
Ha Ön már regisztrált, lépjen be kontójába
Felhasználónév:
Jelszó:
Ha még nincs fehasználói fiókja, itt Regisztrálhat
- Farkas Réka:
Több gépkocsit hoznak külföldről
A környező megyékhez képest Háromszéken gyorsabban halad a gépkocsik forgalomba íratásához szükséges ellenőrzés — derült ki a prefektúra e heti sajtótájékoztatóján. Brassó megyében szeptember végére, Hargita megyében szeptember közepére jegyzik elő az érdeklődőket, nálunk, aki most jelentkezik, augusztus 8-án kerül sorra.

- Bogdán László:
A kiszolgáltatott munkavállalók
Számtalan európai médiában, tévékommentárokban, de az írott sajtóban is megkongatták a vészharangot, azzal vádolva az Európai Uniót, hogy ,,galádságra" készül, emelni akarják ugyanis a munkaadók érdekeit szolgáló munkaidőt, átlagosan minden tagországban heti negyvennyolc órára. Az Európa Tanács legújabban hatvan-hetven órát is engedélyez, ha a munkavállalók kérik, de az irányelvben az is benne van, hogy nem lehet diszkriminálni a munkavállalókat, csak közös megegyezéssel emelhető a heti munkaidő óraszáma.

Archívum
<<2012 május>>
HKSzCsPSzV
1
6
13
20
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Legújabb galéria
Szavazás
Online látogatók
Legújabb hozzászólások
Várható időjárás Sepsiszentgyörgyön
BNR Valutaárfolyam
Most megy a TV-ben:
Médiapartnerünk a:
HHRF
© 2003-2012 H-PRESS - Minden jog fenntartva - Háromszék, független napilap Sepsiszentgyörgy
programozás: laca.ro
- RSS