Tartalom
2012. május 24., csütörtök:
Legolvasottabb 10 írásunk: Legtöbb hozzászólás: |
2008. augusztus 7., csütörtök: Sport Sikeres fél év (Motorsport)![]() Józan mérlegelés után döntötte el a Sonic Motorsport, hogy a 2008-as ralibajnokságot a tapasztalatszerzésre szenteli. Felmérte, nagyon helyesen, hogy a makadámutakra tervezett futamokra nincsenek felkészülve, mindenekelőtt technikai téren. A durvább versenypályák jobban megviselik a gépkocsik futóművét, a sebességváltókat, nagyobb a megterhelés, na meg aztán a raliversenyek tapasztalataival sem állnak a legfelső fokon. Így aztán úgy döntöttek, csak egy-két aszfaltutas futamon indulnak el... Végül is négy futamra sikeredett. Hogy milyen volt, arról hadd meséljen külön a navigátor, Marcus Andreoiu és külön a pilóta, Szabó Csongor.
Marcus Andreoiu navigátor: — Az első két futamot az Opel Astrával száguldottuk végig. Az első végén örvendtem, hogy egyáltalán célba érkeztünk. A második futamban, már tapasztaltabbak lévén, kezdtünk reményeket táplálni, arra gondolni sem mertünk, hogy az autó frissen átnézett, kezelt kapcsolószekrénye ,,csütörtököt mond", s minket a verseny feladására kényszerít. Ez nagyon fájt. Közben új autót kaptunk, egy Peugeot 206-ot, amely új feladatok elé állított engem, a navigátort, de Csongit, a pilótát is. Így aztán nagyon elégedettek lehettünk a vajdahunyadi 3. futam ötödik helyével. Jó jel volt ez a negyedik futam előtt. Kolozsváron ugyanis remekül működött a gépkocsi—pilóta—navigátor kapcsolat, s ennek eredményeként a 3. helyen zártuk a futamot. Csodálatos érzés. Ennél már csak a tudat volt biztatóbb, mely megerősített minket abban, hogy minden tekintetben — akkomodálás, tapasztalatszerzés... — nagyot léptünk előre, bátran szőhetjük jövőre szóló álmainkat. Kösz a pilótának, kösz a szponzoroknak.
Szabó Csongor pilóta: — Az első futamot — a brassóit — bal lábbal kezdtük, az én hibámból, ugyanis kicsúsztunk. Szerencsére az autó nem sérült meg, folytathattuk a versenyt, de sok másodpercet veszítettünk. A második futamban autónk a felületes szerelői munka áldozata lett, kapcsolószekrényének meghibásodása a verseny feladására késztetett. Fura érzés szorongatott... Szerencsénkre segítségünkre sietett a két szentgyörgyi szerelő, Bedő Barna és Jean Pescaru kijavították a hibát, s a szuperrali szabálya alapján a tapasztalatszerzés gondolatával folytathattuk a versenyt. Jött a harmadik futam, s ez már a szponzorok jóvoltából az új autóval, a Peugeot-val, mellyel aztán egyre közelebb kerültünk a rali ,,énjéhez", légköréhez, hangulatához, taktikai kívánalmaihoz.... Az 5. helyen zártuk a harmadik futamot, a negyedikben, a kolozsváriban aztán sikerült dobogóra állnunk, természetesen, a kezdők kategóriában. Csodálatos volt. Ez a dobogós helyezés igazolta, hogy Marcusszal együtt remek kettőst alkotunk.
A Szabó Csongor—Marcus Andreoiu kettős tehát a dobogó harmadik helyén állva intett ,,táj-táj"-t a hazai ralibajnokságnak. Nem akarják kizárólag magukénak vallani a sikert, megosztják szponzoraikkal: Zárug László, a Techno-Star vezetője, Szabó Csaba, a Szabóék Kft. főnöke, tőlük nem csak anyagi, de szellemi támogatási is kaptak, továbbá Teroli Romania, Autocenter, Torpi, Szilaj Dizájn, Sugás vendéglő, Bes, Göthér, Partisa cégek, a helyi tanács.
A rali tehát egy időre feledésbe merül. Nem úgy a hegyi gyorsasági bajnokság. A tervezett nyolc futamból ugyanis még hátravan három. A legutóbbin, a sugásfürdőin a Sonic Motorsport hármasa — Marcus Andreoiu, Szabó Csongor, Kolcza Zsigmond — a H2-es kategóriában egy első (Marcus), egy második (Csongor) és egy negyedik (Zsigmond) helyet szerzett. Marcus az öt futam összetettjében is az élen áll, Csongor az A2-es kategóriában rajtolt, aztán most a H2-ben rajtolt taktikai célból (hogy segítsen Marcusnak), Zsigmond alig két futamban indult (a másik hármat pénzkeresés céljából kihagyta, hogy érthetőbb legyek: a Kuvaitban keresett pénzzel a jövő versenyévad autóját készíti elő).
Száz szónak is egy a vége: az idén látottak, tapasztaltak igazolják, hogy jó úton a szentgyörgyi autósport s ezen belül a Sonic Motorsport. Na persze, a tervek ott kavarognak a versenyzők gondolataiban, ezzel magyarázható, hogy megcélozták a pécsi Mecsek-ralit. Egy ilyen rangos vetélkedővel zárni a sportévet... egy ilyen rangos vetélkedő tapasztalataival a tarsolyban már bátrabban lehet szőni a 2009-es bajnokság álmait. Szerző: Áros KárolyCikk megjelenítése: 364Olvasóink értékelése: 0Szavazatok száma: 0Az ön értékelése: Hozzászólások
Tisztelt Látogatónk!
2012 Február elsejétől friss lapszámunk honlapunkon 0-16 óra között kizárólag megrendelők számára érhető el. A Háromszék online változatának friss lapszáma egész nap ingyenesen elérhető azok számára, akik előfizetnek a Háromszékre (a nyomtatott újság ára 20 lej havonta, 4.76 euró) a H-Press lapterjesztőnél, a postán (csak Kovászna megye területén), vagy interneten. Ennek érdekében az előfizetők a regisztrációnál használt e-mail címükről küldjék be a nyugta adatait (név, lakcím, nyugtaszám, dátum, az előfizetés időszaka, összeg) a hpress@3szek.ro címre;
A Háromszék online változata külön is megrendelhető a www.3szek.ro weboldalon a PayPal-rendszer segítségével, vagy bankkártya-fizetéssel, illetve személyesen a szerkesztőség pénztáránál. Az előfizetés ára havonta 3.8 euró (vagy az ennek napi árfolyamon megfelelő lej, dollár, forint.). A három, hat, illetve 12 hónapra előfizetők számára 5, 7, illetve 10 százalékos kedvezményt biztosítunk (lásd az alábbi táblázatot; a valutaárak az árfolyam függvényében változnak).
Ha meg szeretné rendelni a nyomtatott vagy az online változatot, be kell lépnie felhasználói fiókjába.
| Archívum
Legújabb galéria
Szavazás
Online látogatók
Legújabb hozzászólások
moni - 23:29 Székely önkéntesek tere (Barót)
moni - 23:28 Kövér László ne kampányoljon
Sascha - 23:24 Székely önkéntesek tere (Barót)
moni - 23:21 Székely önkéntesek tere (Barót)
Sascha - 23:06 Székely önkéntesek tere (Barót)
nagybaczoni - 23:03 Székely önkéntesek tere (Barót)
hollo - 22:30 Kövér László ne kampányoljon
torja - 22:12 Kövér László ne kampányoljon
bjanos - 21:55 Nyirő nélkül érkezik a zarándokvonat
Sascha - 21:54 Székely önkéntesek tere (Barót) Várható időjárás Sepsiszentgyörgyön
BNR Valutaárfolyam
Most megy a TV-ben:
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
