Sepsiszentgyörgy, 2012. május 24., csütörtök 13:29
Köszöntjük Eszter, Eliza nevű olvasóinkat!
Regisztráljon, és szóljon hozzá írásainkhoz
felhasználó jelszó
Tartalom
2012. május 24., csütörtök:
Legolvasottabb 10 írásunk:
Legtöbb hozzászólás:
2008. szeptember 4., csütörtök: Máról holnapra

Különös egymásra találás

Nem unatkozik, ki a román nagypolitika színeváltozásait nyomon követi. Az már megszokott, hogy úgy vándorolnak egyik párttól a másikba a közélet szereplői, mintha inget cserélnének, van példa rá, hogy egyetlen képviselő, polgármester vagy egyszerű tanácstag végigsétált minden párton, a nacionalista Nagyromániától vagy a félfasiszta Új Generációtól az épp 130. születésnapját ünneplő liberálisig.
Arra mégis felkapta majd mindenki a fejét, mikor kedden kiderült, Corneliu Vadim Tudor az elnöki párt, azaz a demokrata-liberálisok jóakaratának hála őrizhette meg alelnöki tisztét a szenátusban. Egyszerű adok-kapok volt — hajtogatják a demokrata-liberális párt alapemberei —, szó sincs arról, hogy politikai egyezséget kötöttek volna a nagyrománnal, ki korábban valósággal csúfot űzött mind az Emil Boc vezette, doktrína nélküli politikai alakulatból, mind szellemi istápolójukból, Traian Băsescu államfőből. Elég 2006 decemberét felidézni, amikor a két ház együttes ülésén az államelnök épp a Tismăneanu-jelentést, a kommunizmus rémségeit felidéző és elítélő dokumentumot olvasta fel, s Vadim Tudor embereivel együtt olyan zsibvásárt rendezett Románia parlamentjében, amiről sokáig írni fognak még a témával foglalkozó annalesek. Băsescut magát sem kímélte Ceauşescu egykori bárdja, hol nemes egyszerűséggel tolvajnak, hol paprikajancsinak, hol meg a nyugati hatalmak bábjának titulálta. S íme, most szent a béke, az Emil Boc és Theodor Stolojan nevével fémjelzett párt politikai alkut kötött azzal a Vadim Tudorral, kivel az elmúlt több mint három év alatt — nyílt színen legalábbis — nem vállaltak közösséget. Most ellenben Vadimnak kellett a szenátus alelnöki széke, a Boc—Stolojan-féle társaság meg korábban is bebizonyította — amikor a becalistákkal lépett frigyre a fővárosi tanácsban —, nincsenek skrupulusai, gátlástalanul ad és vesz annak reményében, hogy csak-csak megkaparintja a hatalmat. És nem is jön rosszul sem a párt, sem szellemi vezére, Băsescu számára Vadim vad nacionalizmusa, Becali ortodox köntösbe bújtatott újfasizmusa, hisz eme új szövetségeseik kimondják helyettük, amit szalonképes pártok nem fogalmazhatnak meg. S ahogy hírlik, most, mandátum végén még homorítani szeretne a D-LP parlamenti frakciója is néhány jelentéktelen bizalmatlansági indítvánnyal. Abban a reményben, hogy siker esetén szavazatokat nyerhetnek majd a november végi választásokon.
Íme, Bocék Becali után Vadimmal is egy tálból cseresznyéznek. Megeshet, nem csak fél szemük megy rá.
Hozzászólások
Ha hozzá szeretne szólni, jelentkezzen be
Felhasználónév:
Jelszó:


Miért regisztráljon? Regisztrált felhasználóként:
  • Hozzászólását csatolhatja írásainkhoz
  • Feliratkozhat a hírevélre
  • Saját profil-oldala lesz a Háromszék weboldalán


A regisztráció ingyenes !!!

Regisztráljon most
Tisztelt Látogatónk!
2012 Február elsejétől friss lapszámunk honlapunkon 0-16 óra között kizárólag megrendelők számára érhető el.
A Háromszék online változatának friss lapszáma egész nap ingyenesen elérhető azok számára, akik előfizetnek a Háromszékre (a nyomtatott újság ára 20 lej havonta, 4.76 euró) a H-Press lapterjesztőnél, a postán (csak Kovászna megye területén), vagy interneten. Ennek érdekében az előfizetők a regisztrációnál használt e-mail címükről küldjék be a nyugta adatait (név, lakcím, nyugtaszám, dátum, az előfizetés időszaka, összeg) a hpress@3szek.ro címre;
A Háromszék online változata külön is megrendelhető a www.3szek.ro weboldalon a PayPal-rendszer segítségével, vagy bankkártya-fizetéssel, illetve személyesen a szerkesztőség pénztáránál. Az előfizetés ára havonta 3.8 euró (vagy az ennek napi árfolyamon megfelelő lej, dollár, forint.). A három, hat, illetve 12 hónapra előfizetők számára 5, 7, illetve 10 százalékos kedvezményt biztosítunk (lásd az alábbi táblázatot; a valutaárak az árfolyam függvényében változnak).
Háromszék nyomtatott+online
HónapEURRONUSDHUF
1 4,76 ~20,00 ~5,9 ~1438
3 14,28 ~60,00 ~17,7 ~4316
6 28,56 ~120,00 ~35,5 ~8632
12 57,12 ~240,00 ~70,8 ~17264
Háromszék online
HónapEURRONUSDHUF
1 3,80 ~15.99 ~4,73 ~1150
310,83 ~45,57 ~13,48 ~3277
621,20 ~89,22 ~26,39 ~6417
1241,00 ~172,69 ~51,00 ~12420
Ha meg szeretné rendelni a nyomtatott vagy az online változatot, be kell lépnie felhasználói fiókjába.
Ha Ön már regisztrált, lépjen be kontójába
Felhasználónév:
Jelszó:
Ha még nincs fehasználói fiókja, itt Regisztrálhat
- B. Kovács András:
Életveszélyes és egyre rondább (Szentgyörgyről Tusnádra)
Maholnap járhatatlan lesz a Székelyföld kevés, eddig még viszonylag jó állapotban megőrzött országútja. Sepsiszentgyörgyről Tusnádra eljutni egyre inkább akadályversenyre, nemkívánatos kalandra emlékeztet.

- x:
A szórvány diákjait segíti az erdélyi református egyház
A szórványvidéken élő, több mint kétszáz romániai magyar gyermek anyanyelven való tanulását könnyítette meg az Erdélyi Református Egyházkerület a három éve indított, Iskolatáska programja révén. Eddig 204 gyereken segítettek: a kedvezményezettek olyan településeken laknak, ahol nincs magyar tannyelvű iskola vagy osztály, a szülőknek pedig nem áll módjukban közeli nagyobb település magyar tagozatára vinni a gyermeket — mondta Balázs Attila lelkipásztor, programfelelős.

Archívum
<<2012 május>>
HKSzCsPSzV
1
6
13
20
24
25
26
27
28
29
30
31
Legújabb galéria
Szavazás
Online látogatók
Legújabb hozzászólások
Várható időjárás Sepsiszentgyörgyön
BNR Valutaárfolyam
Most megy a TV-ben:
Médiapartnerünk a:
HHRF
© 2003-2012 H-PRESS - Minden jog fenntartva - Háromszék, független napilap Sepsiszentgyörgy
programozás: laca.ro
- RSS