Sepsiszentgyörgy, 2012. május 25., péntek 04:38
Köszöntjük Orbán nevű olvasóinkat!
Regisztráljon, és szóljon hozzá írásainkhoz
felhasználó jelszó
Tartalom
2012. május 25., péntek:
Legolvasottabb 10 írásunk:
Legtöbb hozzászólás:
2008. október 14., kedd: Közélet

Fiatalok Wass Albertért

A román sajtó múlt heti kirohanásai hatására kibővült az október 13―20. között szervezett Wass Albert-hét programja ― közölte lapunkkal Nemes Előd, a Háromszéki EMI elnöke.
Az író születésének századik évfordulója kapcsán tartott megemlékezés-sorozathoz további négy város EMI-szervezetei csatlakoztak, így összesen hét városban tizenkét rendezvényre kerül sor: Csíkszeredában, Kézdivásárhelyen, Gyergyószentmiklóson, Kolozsváron, Marosvásárhelyen, Nagyváradon és Sepsiszentgyörgyön.
A Wass Albert-hét csúcspontja egy Kézdivásárhelyen és Sepsiszentgyörgyön is bemutatásra kerülő zenés-irodalmi előadás: a budapesti Ismerős Arcok zenekar és Simó József előadóművész közös produkciója Építsünk hidat! címmel. Szintén négy városban mutatják be a Wass Albert: Csillagösvényen hazatérek újra című zenés-irodalmi összeállítást a ceglédi Erdélyi Szirmok Társulat előadásában.
A Wass Albert-héten az író irodalmi munkásságára helyezik a hangsúlyt, és erről szólnak a rendezvények is ― hangsúlyozzák a szervezők, hozzátéve: Wass Albert könyvei nincsenek betiltva, szabadon terjesztik az országban, így a műveivel kapcsolatos rendezvények nem esnek a háborús bűnösséget kimondó törvény hatálya alá, lévén kulturális megnyilvánulások. A szervező fiatalokra várhatóan nagy nyomás nehezedik majd a román sajtó részéről, hiszen az elmúlt napokban is folytatódtak az érzelmileg túlfűtött kérdésektől és személyeskedésektől sem mentes telefonálgatások ― közölte Nemes Előd.
Hozzászólások
Ha hozzá szeretne szólni, jelentkezzen be
Felhasználónév:
Jelszó:


Miért regisztráljon? Regisztrált felhasználóként:
  • Hozzászólását csatolhatja írásainkhoz
  • Feliratkozhat a hírevélre
  • Saját profil-oldala lesz a Háromszék weboldalán


A regisztráció ingyenes !!!

Regisztráljon most
Tisztelt Látogatónk!
2012 Február elsejétől friss lapszámunk honlapunkon 0-16 óra között kizárólag megrendelők számára érhető el.
A Háromszék online változatának friss lapszáma egész nap ingyenesen elérhető azok számára, akik előfizetnek a Háromszékre (a nyomtatott újság ára 20 lej havonta, 4.76 euró) a H-Press lapterjesztőnél, a postán (csak Kovászna megye területén), vagy interneten. Ennek érdekében az előfizetők a regisztrációnál használt e-mail címükről küldjék be a nyugta adatait (név, lakcím, nyugtaszám, dátum, az előfizetés időszaka, összeg) a hpress@3szek.ro címre;
A Háromszék online változata külön is megrendelhető a www.3szek.ro weboldalon a PayPal-rendszer segítségével, vagy bankkártya-fizetéssel, illetve személyesen a szerkesztőség pénztáránál. Az előfizetés ára havonta 3.8 euró (vagy az ennek napi árfolyamon megfelelő lej, dollár, forint.). A három, hat, illetve 12 hónapra előfizetők számára 5, 7, illetve 10 százalékos kedvezményt biztosítunk (lásd az alábbi táblázatot; a valutaárak az árfolyam függvényében változnak).
Háromszék nyomtatott+online
HónapEURRONUSDHUF
1 4,76 ~20,00 ~5,9 ~1438
3 14,28 ~60,00 ~17,7 ~4316
6 28,56 ~120,00 ~35,5 ~8632
12 57,12 ~240,00 ~70,8 ~17264
Háromszék online
HónapEURRONUSDHUF
1 3,80 ~15.99 ~4,73 ~1150
310,83 ~45,57 ~13,48 ~3277
621,20 ~89,22 ~26,39 ~6417
1241,00 ~172,69 ~51,00 ~12420
Ha meg szeretné rendelni a nyomtatott vagy az online változatot, be kell lépnie felhasználói fiókjába.
Ha Ön már regisztrált, lépjen be kontójába
Felhasználónév:
Jelszó:
Ha még nincs fehasználói fiókja, itt Regisztrálhat
- Váry O. Péter:
Alulnézet — diákok véleménye oktatásról, ­szórakozásról
Alulnézet — diákok véleménye oktatásról, ­szórakozásról Játszótéravatón az EMI-s fiatalok Az EMI — Erdélyi Magyar Ifjak — rendszeres kérdőíves felméréseket végez diákok körében, különféle témakörökben kutakodva. Idei két véleményívük adataiból válogatunk most, az első az iskolai oktatás némely árnyoldalaira világít rá, a második szórakozási szokásaikat-lehetőségeiket, illetve tájékozottságukat firtatja.

- Magyari Lajos:
Egy botrány és következményei
Napok óta az összes tévécsatornán, a lapok címoldalain a vezető hírek között számolnak be a lassan Olosz-botrányként elhíresült esetről, mely teljesen új fénybe állítja a kormánynak alárendelt országos ügynökségek működésével kapcsolatban már korábban is jelzett gondokat, feltételezett visszásságokat és visszaéléseket. A botrányt minden bizonnyal az robbantotta ki, hogy az országos energiafelügyelet korábbi és mostani (!) vezére, Olosz Gergely Antal Árpád helyébe lépett a képviselőházban, hogy az új parlament felállásáig hátralevő időre átvegye azt, az RMDSZ-mandátumot betöltse a szentgyörgyi polgármesterré választott Antal helyett.

Archívum
<<2012 május>>
HKSzCsPSzV
1
6
13
20
25
26
27
28
29
30
31
Legújabb galéria
Szavazás
Online látogatók
Legújabb hozzászólások
Várható időjárás Sepsiszentgyörgyön
BNR Valutaárfolyam
Most megy a TV-ben:
Médiapartnerünk a:
HHRF
© 2003-2012 H-PRESS - Minden jog fenntartva - Háromszék, független napilap Sepsiszentgyörgy
programozás: laca.ro
- RSS