Tartalom
2012. május 25., péntek:
Legolvasottabb 10 írásunk: Legtöbb hozzászólás: |
2008. október 22., szerda: Közélet Áram és béralap nélkül (Kórházi állapotok)Hónapok óta kulcsrakész a sepsiszentgyörgyi megyei kórház korszerűsített sürgősségi osztálya és a röntgendiagnosztikai részleg, de a villanyszerelés ki nem fizetett munkálatai miatt késik az áram bekötése. Tegnap előrelépés történt e két osztály ügyében, az egészségügyi minisztérium beruházási igazgatósága a hiányzó összegek átutalására tett ígéretet. Az alagsor és a földszint átadását már tavasszal megígérte a kórház, de a képdiagnosztikai berendezések üzembe helyezéséhez szükséges engedélyek beszerzése lassan haladt. Mindegy, hogy ugyanaz a röntgengép, ultrahangos készülék kerül vissza a régi helyére, akkor is láttamoztatni kell, ráadásul ha a tegnapi közbenjárás sem hoz eredményt, és az osztály működésének beindítása sokáig késik, lejárhatnak a nehezen megszerzett engedélyek. Dr. Albert István orvosigazgató szerint erre nem kerülhet sor, a jogosítványok egy évig érvényesek, és bízik abban, hogy egy hónapon belül megkezdik a vizsgálatokat a röntgenosztályon. A sürgősségi ellátás visszahelyezése a főépületbe még ennél is fontosabb, mert a jelenlegi helyen nyomorúságosak a körülmények, és hiába van felszerelve az osztály korszerű életmentő gépekkel, zsúfoltság és idegesség jellemzi itt a munkát.
A megyei kórház béralapja is hézagos. Az alkalmazottak bérezési besorolásának átszervezése, a tavaszi fizetésemelés és a különböző pótlékok miatt 30 százalékkal nagyobb fizetésalapra volna szükség, mint amennyi a fedezet az év elején kötött szerződés alapján, a hiányzó összegről szintén tegnap tájékoztatta az intézmény vezetősége az egészségügyi biztosítópénztárt és a szaktárcát. Szerző: Fekete RékaCikk megjelenítése: 592Olvasóink értékelése: 0Szavazatok száma: 0Az ön értékelése: Hozzászólások
Tisztelt Látogatónk!
2012 Február elsejétől friss lapszámunk honlapunkon 0-16 óra között kizárólag megrendelők számára érhető el. A Háromszék online változatának friss lapszáma egész nap ingyenesen elérhető azok számára, akik előfizetnek a Háromszékre (a nyomtatott újság ára 20 lej havonta, 4.76 euró) a H-Press lapterjesztőnél, a postán (csak Kovászna megye területén), vagy interneten. Ennek érdekében az előfizetők a regisztrációnál használt e-mail címükről küldjék be a nyugta adatait (név, lakcím, nyugtaszám, dátum, az előfizetés időszaka, összeg) a hpress@3szek.ro címre;
A Háromszék online változata külön is megrendelhető a www.3szek.ro weboldalon a PayPal-rendszer segítségével, vagy bankkártya-fizetéssel, illetve személyesen a szerkesztőség pénztáránál. Az előfizetés ára havonta 3.8 euró (vagy az ennek napi árfolyamon megfelelő lej, dollár, forint.). A három, hat, illetve 12 hónapra előfizetők számára 5, 7, illetve 10 százalékos kedvezményt biztosítunk (lásd az alábbi táblázatot; a valutaárak az árfolyam függvényében változnak).
Ha meg szeretné rendelni a nyomtatott vagy az online változatot, be kell lépnie felhasználói fiókjába.
| Archívum
Legújabb galéria
Szavazás
Online látogatók
Legújabb hozzászólások
szekeres - 04:42 „Nemkívánatos” Kövér László kampányolása
szekeres - 04:37 Alkotmányellenes a pénzvisszavonás
szekeres - 04:34 Agresszív ortodox követelés (A Nemzeti Bank volt székháza)
szekeres - 04:27 Tudással felvértezve (Európai Egyetemek Börzéje Sepsiszentgyörgyön)
szekeres - 04:22 Titkos úton, törvényesen (Rendőrök keresték Nyirő hamvait)
szekeres - 04:14 Az euróövezet válsága
hollo - 01:12 Kölcsönből fejlesztene Nagy István (Kampányban)
Sascha - 22:56 Kölcsönből fejlesztene Nagy István (Kampányban)
eberendre - 22:40 Hírsaláta
eberendre - 22:36 Belföldi hírek Várható időjárás Sepsiszentgyörgyön
BNR Valutaárfolyam
Most megy a TV-ben:
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||