Sepsiszentgyörgy, 2012. május 25., péntek 15:15
Köszöntjük Orbán nevű olvasóinkat!
Regisztráljon, és szóljon hozzá írásainkhoz
felhasználó jelszó
Tartalom
2012. május 25., péntek:
Legolvasottabb 10 írásunk:
Legtöbb hozzászólás:
2008. december 2., kedd: Közélet

Legtöbben Kurtapatakon szavaztak (Felső-Háromszék)

Felső-Háromszéken a szavazásra jogosult állampolgárok harmincöt százaléka vett részt a vasárnapi parlamenti választásokon. Vidéken valamivel nagyobb volt a szavazókedv, Kézdiszék községeiben harminchét százalékos volt a jelenlét az urnáknál, míg Kézdivásárhelyen a felnőtt lakosság alig harminc százaléka vett részt a szavazáson.
A céhes város 17 650 szavazati joggal rendelkező polgára tizenhárom választási körzetben adhatta le voksát. A legmagasabb részvételt a templomozás előtt és után jegyezték, de a délutáni telefonos, e-mailes és drótpostás mozgósításnak köszönhetően 18 óra után is sokan járultak az urnák elé. Megyénkben 93 százalékos részvétellel Kurtapatak került első helyre, ahol 223 szavazásra jogosult lakosból 207-en szavaztak. Az RMDSZ megyei kampánystábja egy hízott disznót ígért annak a falunak, ahol a legmagasabb lesz a voksolási jelenlét. Több olyan kézdiszéki kisebb település is volt, ahol vasárnap a szavazóknak több mint fele adta le voksát, ellenpélda Ozsdola, ahol az egyik szavazókörzetben 19 óráig a választóknak csupán 19,64 százaléka voksolt.
A kampány a rendellenességektől, kisebb incidensektől sem volt mentes. A szokásos plakáttépés most sem maradt el, tény és való, hogy mindkét tábor részéről létezett plakátoló és plakáttépő csoport. Szombatra virradóra, hajlani öt óra körül Kézdivásárhelyen vitába keveredett Olosz Gergely és Rákosi János kampánystábja. Mindkét csapat a másikat vádolta plakáttépéssel. A helyszínre érkező Rákosi János veréssel fenyegette, majd egy gépkocsinak taszította Olosz Szabolcsot, Gergely öccsét, Markó Béla egyik tanácsadóját. Két baseballütő is előkerült. A tömegverekedést a rendőrség gyors közbelépése akadályozta meg. Vasárnap a független képviselőjelölt több kisebb választási rendellenességet is tapasztalt Bereckben és Lemhényben, amiket jelentett is, de a kivizsgálás során nem tapasztaltak választási csalást.
Hozzászólások
Ha hozzá szeretne szólni, jelentkezzen be
Felhasználónév:
Jelszó:


Miért regisztráljon? Regisztrált felhasználóként:
  • Hozzászólását csatolhatja írásainkhoz
  • Feliratkozhat a hírevélre
  • Saját profil-oldala lesz a Háromszék weboldalán


A regisztráció ingyenes !!!

Regisztráljon most
Tisztelt Látogatónk!
2012 Február elsejétől friss lapszámunk honlapunkon 0-16 óra között kizárólag megrendelők számára érhető el.
A Háromszék online változatának friss lapszáma egész nap ingyenesen elérhető azok számára, akik előfizetnek a Háromszékre (a nyomtatott újság ára 20 lej havonta, 4.76 euró) a H-Press lapterjesztőnél, a postán (csak Kovászna megye területén), vagy interneten. Ennek érdekében az előfizetők a regisztrációnál használt e-mail címükről küldjék be a nyugta adatait (név, lakcím, nyugtaszám, dátum, az előfizetés időszaka, összeg) a hpress@3szek.ro címre;
A Háromszék online változata külön is megrendelhető a www.3szek.ro weboldalon a PayPal-rendszer segítségével, vagy bankkártya-fizetéssel, illetve személyesen a szerkesztőség pénztáránál. Az előfizetés ára havonta 3.8 euró (vagy az ennek napi árfolyamon megfelelő lej, dollár, forint.). A három, hat, illetve 12 hónapra előfizetők számára 5, 7, illetve 10 százalékos kedvezményt biztosítunk (lásd az alábbi táblázatot; a valutaárak az árfolyam függvényében változnak).
Háromszék nyomtatott+online
HónapEURRONUSDHUF
1 4,76 ~20,00 ~5,9 ~1438
3 14,28 ~60,00 ~17,7 ~4316
6 28,56 ~120,00 ~35,5 ~8632
12 57,12 ~240,00 ~70,8 ~17264
Háromszék online
HónapEURRONUSDHUF
1 3,80 ~15.99 ~4,73 ~1150
310,83 ~45,57 ~13,48 ~3277
621,20 ~89,22 ~26,39 ~6417
1241,00 ~172,69 ~51,00 ~12420
Ha meg szeretné rendelni a nyomtatott vagy az online változatot, be kell lépnie felhasználói fiókjába.
Ha Ön már regisztrált, lépjen be kontójába
Felhasználónév:
Jelszó:
Ha még nincs fehasználói fiókja, itt Regisztrálhat
- Bodor János:
Kovásznán az RMDSZ jelöltjei győztek
A korábbi választásokhoz képest Kovásznán is lényegesen alacsony volt a részvétel. A hivatalos választási jegyzékek szerint 9783 polgárt vártak a szavazásra, ám csak 2971-en, azaz a választópolgárok 30,38 százaléka jelent meg az urnáknál. A megjelentekből 2840-en (95,59 %) szavaztak érvényesen.

- Hecser László:
Kiegyenlített eredmények (Erdővidék)
Erdővidéken a függetlenek néhány településen nyerni tudtak, vagy szoros eredményt értek el az RMDSZ jelöltjeivel szemben, de összességében nézve alulmaradtak.

Archívum
<<2012 május>>
HKSzCsPSzV
1
6
13
20
25
26
27
28
29
30
31
Legújabb galéria
Szavazás
Online látogatók
Legújabb hozzászólások
Várható időjárás Sepsiszentgyörgyön
BNR Valutaárfolyam
Most megy a TV-ben:
Médiapartnerünk a:
HHRF
© 2003-2012 H-PRESS - Minden jog fenntartva - Háromszék, független napilap Sepsiszentgyörgy
programozás: laca.ro
- RSS