Tartalom
2012. május 25., péntek:
Legolvasottabb 10 írásunk: Legtöbb hozzászólás: |
2008. december 5., péntek: Közélet Egyre több kiskorút bántalmaznakAz elmúlt négy évben megháromszorozódott a súlyosan bántalmazott kiskorúak száma a megyében, nőtt az érzelmi erőszak (megfélemlítés, megalázás), egyre több gyermeket hanyagolnak el szüleik — az erre vonatkozó adatokat tegnap hozta nyilvánosságra a megyei gyermekjogvédelmi igazgatóság a kiskorúak bántalmazása ellen szervezett országos kampány keretében tartott tanácskozáson. A háromszéki önkormányzatoknak csupán egynegyede képviseltette magát a sepsiszentgyörgyi szemináriumon, de a gyermekekkel foglalkozó szociális szférából is kevesen vettek részt a rendezvényen.
A Mentsétek meg a gyermekeket nemzetközi szervezet nemrég a romániai gyermekek jogainak betartásáról készített tanulmányt, és negatívumként emelte ki, hogy sok kiskorút dolgoztatnak, távol tartják őket a jogaikat érintő információktól, sok családban nem biztosítják a gyermekek megfelelő táplálkozását és egészségügyi ellátását, a külföldön dolgozó szülők magukra hagyják gyermekeiket, nincs elég óvoda, és szinte teljesen hiányzik a bölcsődei hálózat.
Míg 2004-ben harminchat kiskorú bántalmazását jelentették be a Kovászna megyei gyermekvédelmi hatóságnál, idén tizenegy hónap alatt százöt esetet jegyeztek, közel fele tíz év fölötti gyermeket érint, de a három év alatti kicsinyeket sem kerüli el az agresszió, az elhanyagolás. Az esetek tíz százaléka visszatérő, ugyanazt a gyermeket többször és többféleképpen bántalmazzák, verik, megfélemlítik, megalázzák, súlyosan büntetik. A kiskorúak szexuális bántalmazása még mindig tabu téma, a szülők és a gyermekek nem beszélnek róla, a hivatal csak a bejelentett eseteket tartja számon. Tavalyig évente egy ilyen feljelentést tettek, idén már ötöt, kettő beigazolódott, két eset kivizsgálása folyamatban, egy kiskorú megtagadja az együttműködést a szakemberekkel. Az év első kilenc hónapjában a megyében öt gyermek megszökött otthonról, három kiskorú szült, tizenkilencen elhagyták az iskolát. A megyei gyermekjogvédelmi igazgatóság tudatában van annak, hogy a bejelentett eseteknél jóval több a bántalmazás, tanfelügyelőségi adatok szerint az iskolaelhagyás is gyakoribb, éppen ezért tartották fontosnak, hogy a tegnapi megbeszélésre meghívjanak minden önkormányzatot. A jelenlétből ítélve úgy tűnik, ez a kérdés nem mindenkinek egyformán fontos. Szerző: Fekete RékaCikk megjelenítése: 633Olvasóink értékelése: 0Szavazatok száma: 0Az ön értékelése: Hozzászólások
Tisztelt Látogatónk!
2012 Február elsejétől friss lapszámunk honlapunkon 0-16 óra között kizárólag megrendelők számára érhető el. A Háromszék online változatának friss lapszáma egész nap ingyenesen elérhető azok számára, akik előfizetnek a Háromszékre (a nyomtatott újság ára 20 lej havonta, 4.76 euró) a H-Press lapterjesztőnél, a postán (csak Kovászna megye területén), vagy interneten. Ennek érdekében az előfizetők a regisztrációnál használt e-mail címükről küldjék be a nyugta adatait (név, lakcím, nyugtaszám, dátum, az előfizetés időszaka, összeg) a hpress@3szek.ro címre;
A Háromszék online változata külön is megrendelhető a www.3szek.ro weboldalon a PayPal-rendszer segítségével, vagy bankkártya-fizetéssel, illetve személyesen a szerkesztőség pénztáránál. Az előfizetés ára havonta 3.8 euró (vagy az ennek napi árfolyamon megfelelő lej, dollár, forint.). A három, hat, illetve 12 hónapra előfizetők számára 5, 7, illetve 10 százalékos kedvezményt biztosítunk (lásd az alábbi táblázatot; a valutaárak az árfolyam függvényében változnak).
Ha meg szeretné rendelni a nyomtatott vagy az online változatot, be kell lépnie felhasználói fiókjába.
| Archívum
Legújabb galéria
Szavazás
Online látogatók
Legújabb hozzászólások
moni - 15:36 Kölcsönből fejlesztene Nagy István (Kampányban)
lacafaca74 - 15:28 Kicsengetnek (Egyre több a román végzős)
Sascha - 14:32 Kölcsönből fejlesztene Nagy István (Kampányban)
ladoga2009 - 13:35 Jöhet az ár? (Árvízvédelmi munkálatok Háromszéken)
moni - 13:08 Jöhet az ár? (Árvízvédelmi munkálatok Háromszéken)
ladoga2009 - 12:56 Jöhet az ár? (Árvízvédelmi munkálatok Háromszéken)
Rubus_idaeus - 12:50 Hozzászólhatunk a menetrendhez Várható időjárás Sepsiszentgyörgyön
BNR Valutaárfolyam
Most megy a TV-ben:
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||