Labdarúgás, IV. liga

2009. szeptember 28., hétfő, Sport
Illyefalva—Zágon 0—0

Illyefalva, kb. 150 néző. Vezette, és jól Szabó Sándor. Illyefalva: Ráduly―Pap, Bocz, Székely Róbert, Balázs (Kertész, 12., Boga, 61.), Jakab, Roman (Bölöni, 89.), Barabás, Bende, Pulugor I., Váncsa. Zágon: Harnagea―Szücs, Ceauşel, Kiss Cs., Kulcsár, Kiss R. (Dénes, 64.), Máthé (Puşcaşu, 56.), Spetcu, Moga, Dobricza, Forró (Bularca, 52.). Ifjúságiak: 2―1.

Izgalmas, jó küzdelemmel rukkolt elő a két csapat. Kellett is ez, hogy valami felrázzon abból a hullámos, gidres-gödrös, hepe-hupás bevezető út okozta ,,tengeribetegségből". Hogy lehet egy falunak olyan rossz útja abban a falurészben, ahová kéthetente vendégek látogatnak? Túl Balázs súlyos sérülésén, a találkozóra inkább a küzdelem volt a jellemző, s kevésbé a színvonalas játék. A címvédő tizenegyest hibázott (Dobicza), kihagyott három-négy százszázalékos gólhelyzetet (Forró, Dobricza, Forró), ezzel szemben Illyefalva Bocz vezetésével remekül védekezett, s amikor tehette, veszélyesen ellentámadott (lásd Roman két kihagyott helyzetét). A játék sava-borsáról, a gólról megfeledkeztek a csapatok. Kár, mert egy-két góllal nagyszerű küzdelmük még emlékezetesebb maradt volna. (áros)

KSE—Sepsiszentgyörgyi Jövő 0—2

Sintkovits-stadion, kb 350 néző. Vezette Szakács Zoltán (Barót). KSE: Zölde, Cifra, Szőcs, Kaján (Popa, 74), Elekes, Tusa, (Szabó, 46.), Pethő, Incze, Szurdu, Molnár, Vojna. Jövő: Boga, Horváth, Nagy, Todoran, Lupu, Maloş, Berde, Suciu, Németh, Ruzsa, Antal. Gólszerzők: Berde (10.), Maloş ( 49.). Ifjúságiak: 2—2.

Gyors vendéggól után ellaposodott a játék, és a labda többnyire a két tizenhatos között pattogott. A második félidő újra a vendégek góljával kezdődött. Ezt követően fel-felvillantak a felek egy-egy helyzettel, de gól több nem született. Megérdemelt a vendégsiker.

N. József

Bereck—Perkő 1—0

Bereck, kb. 200 néző. Vezette: Simon István. Bereck: Fekete—Bajcsy, Suciu, Fenechiu (Bartos I., 20.), Butnaru, Pál (Ciobanu, 46.), László (Fülöp, 75.), Dobra A., Postolică, Străchinaru, Căşuneanu. Perkő: Péter—Marthi, Brânduşoiu, Bartók K., Bakk, Bartók R., Iacob, Kovács I., Sinkler, Haág, Makó (játszottak még: Molnár, Kovács T., Voloncs I.). Piros lap: Brânduşoiu (70., két sárga lap után). Gólszerző: Străchinaru (44.). Ifjúságiak:0—2.

Színvonalas, jó játékot mutatott a két csapat, enyhe hazai fölénnyel, mely fölény a 44. percben érett góllá. A második játékrészre csak az igyekezet maradt, újabb gól nem. Végül is megérdemelt győzelmet aratott Bereck.

Fejér Attila

Hidvég—Ozsdola 2—3

Hidvég, mintegy 80 néző. Játékvezető: Tamás Attila. Hidvég: Necşoi—Doboşeriu, Cherciu, Niţă, Nagy (Tudose, 72.), Zsigmond (Ştefănescu, 70.), Rupi (Boros, 56.), Lepedat C., Lepedat I., Irimescu, Dedu O. Ozsdola: Gecse—Samsui, Pál, Ferencz, Gazda, Fogarasi, Tóth T., Borbáth, Tóth A. Szekrény, Tarcsi. Gólszerzők: Dedu O (29.), Cherciu (51.), illetve Fogarasi (21.), Samsui (61., 72.). Ifjúságiak: 2—9.

Mint ahogy arra számítottak, nem volt könnyű meccse a hidvégieknek. A vendégek már az első húsz perc után vezettek, de a házigazdák gyorsan egyenlítettek, és az első félidő egyenlő eredménnyel zárult. A szünet után Cherciu révén előnyhöz jutott Hidvég, de az ozsdolai csapat Samsui révén kétszer is pontozott, és megszerezte a győztesnek járó három pontot. Férfias küzdelem volt, teljes egészében jó mérkőzés, amelyet Ozsdola megérdemelten nyert meg!

Sala Pál

Papolc—Bodok 0—0

Papolc, kb.300 néző. Vezette: Csősz László. Papolc: Kiss Cs.—Kiss C., Rákosi, Constantin, Colceriu, Szakács, Pickler, Debreczi, Vass, Nagy D. (Bagoly, 74.), Kiss Á. (Nagy M., 46.). Bodok: Bartha—Asztalos, Veress, Kádár, Sylvester, Incze (Kiss R., 66.), Ilyés (Daragics, 70.), Tóth, Nagy, Dobri, Páll. Ifjúságiak:2—6.

A jó mezőnyjátékot a gólhelyzetek ellenére — az adódott bőven mindkét oldalon — nem kísérte gól is. Így aztán csak azt mondhatjuk, mindkét csapat részére megérdemelt a döntetlen.

Benedek Csaba

Dálnok—Bardoc 0—3

Dálnok, megközelítőleg 200 néző. Dálnok: Badi—Szűcs I., Már, Szász, Bereczki (Ilyés, 80.), Ciobotaru M., Szűcs L., Budi, Bereczki (Bresug, 45.), Ciobotaru I., Szekeres. Bardoc: Ráduly—Kuti, Katona, Gergely (Demeter, 75.), Barabás, Ştefănescu (Todoran, 80.), Lázár, Kovács, Tomi, Tokos, Balázsi. Gólszerzők: Tokos (41.), Lázár (73.), Demeter (79.). Ifjúságiak: 2—19.

Nagyon sportszerű küzdelem volt, s példára érdemes játékkal rukkolt elő mindkét csapat. Kitűnő bíráskodás, nem ennyivel, de minimum egy góllal volt jobb a bardoci gárda. Gratulálunk mindkét csapatnak a bemutatott játékhoz.

Marthi István

Gelence—Barót 2—0

Gelence, körülbelül 350 néző. Gelence: Szabó—Audi, Dobozi, Papp L., Csulak, Török, Márkos, Salamon, Fábián, Sós, Gáspár. Játszottak még: Milos, Papp G., Kalányos, Dimény. Barót: Borcăiaş—Bogdán, Kerestély, Audi, Benedek, Csíki, Deák, Bódi, Kopeczky, Kovács, Bocz. Játszott még: Andorkó. Gólszerzők: Fábián (77.), Török (90.). Ifjúságiak: 4—2.

Az első félidő a két tizenhatos között zajlott le, komolyabb gólhelyzet egyik kapunál sem adódott. A második felvonás nagyon kiegyensúlyozottan indult, azonban a 60. perctől valamivel jobban játszott a házigazda, aminek megvolt az eredménye. Megérdemelten nyert a gelencei csapat.

16. Bölön 0 2 4 8—17 2

A következő forduló mérkőzései: Bardoc—Szitabodza, Ozsdola—Dálnok, Zágon—Hidvég, Bodok—Illyefalva, Perkő—Papolc, Sepsiszentgyörgy—Bereck, Barót—KSE, Bö­lön—Gelence. (t)