Sepsiszentgyörgy, 2012. május 26., szombat 02:34
Köszöntjük Fülöp, Evelin nevű olvasóinkat!
Regisztráljon, és szóljon hozzá írásainkhoz
felhasználó jelszó
Tartalom
2012. május 26., szombat:
Legolvasottabb 10 írásunk:
Legtöbb hozzászólás:
2010. március 6., szombat: Gazdasági magazin

Vagyont keresni a semmivel (Virtuális világ, virtuális pénzek)

Az internet megteremtette a virtuális világokat, a virtuális világok pedig a virtuális pénzeket. Valószínűleg, aki kitalálta, hogy a virtuális javakat valódi pénzért is lehet árusítani, mára milliárdos lett, akárcsak azok a cégek, amelyek sikerrel adoptálták a 21. század első, igazán új üzleti modelljét.
A világ legnagyobb közösségi oldala, a Facebook néhány hete jelentette be, hogy szép lassan kilép az alfa fejlesztői státusból Credits nevű szolgáltatása, amelynek segítségével a felhasználók valódi pénzért egyetlen helyen vásárolhatják meg a közösségi oldalon futó virtuális játékaikhoz szükséges krediteket. A Facebook persze nem ingyen teszi mindezt, az így befolyt összeg 30 százalékát zsebre tenné, s csak a maradék 70 százalékot osztaná szét az oldalain futó játékok fejlesztői között.
Virtuális „aprópénz"
A Facebook ugyanis eddig ingyen és bérmentve engedélyezte külső fejlesztőknek, hogy játékokat tegyenek közzé több mint 400 millió felhasználója számára. Csakhogy a fejlesztők hamar megtalálták az üzleti lehetőséget a hatalmas felhasználótáborral rendelkező ingyenes játékok piacán, és elkezdték kemény dollárokért árulni az előremenetelt megkönnyítő és megédesítő virtuális kreditjeiket. Így aztán az ember most már valódi pénzért (is) vásárolhat magának aratógépet, haleledelt vagy fegyvereket a közösségi oldalakon naponta több tízmilliók által játszott játékokhoz.
A valós életben semmi előnnyel nem kecsegtető virtuális pénzek árusítása hatalmas biznisznek bizonyult. A ThinkEquity elemzése szerint a virtuális pénzek piaca a 2009-es állapotokhoz képest 2012-re megnégyszereződik, elérheti az évi 3,6 milliárd dollárt. Ennek nagy részét, körülbelül 60 százalékát a közösségi oldalakon futó játékok birtokolják majd, ha ennek csak 30 százalékát csapolja le a Facebook, már azért az apróért is érdemes lehajolni.
Stabilizáció játékokkal
Ez persze nem csak a több mint félmilliárd dollár bevétel miatt lenne jó a Facebooknak, hanem mert a csak hirdetésekre támaszkodó üzleti modelljét stabilizálni tudná. A korábbi játékmodellek ugyanis épp a gazdasági válság miatt ítéltettek halálra: a felhasználók egyre kevésbé vették meg a 35 euró feletti áron vesztegetett eredeti játékokat, az ingyenes online játékok pedig épp az egyetlen bevételi forrásuk, a reklámok ritkulása miatt tűntek el a süllyesztőben.
Az ingyenes online játékokban valós pénzért szerezhető előnyök üzleti modellje nem mai ötlet, de alig egy-két éve vált a piac meghatározó bevételi forrásává. A VG Market tavalyi felmérése alapján a számítógépes játékosok 58 százaléka vásárolt ingyenes játékokhoz kiegészítőket pénzért, míg mögöttük messze lemaradva járnak azok, akik az olyan, sok játékost tömörítő online játékokra (MMO-k) költenek, mint amilyen a szakma koronázatlan királya, a World of Warcraft. A felmérés szerint a játékosok a legtöbbet virtuális pénzre költenek, majdnem két és félszer annyit, mint virtuális fegyverekre.
Hozzászólások
Ha hozzá szeretne szólni, jelentkezzen be
Felhasználónév:
Jelszó:


Miért regisztráljon? Regisztrált felhasználóként:
  • Hozzászólását csatolhatja írásainkhoz
  • Feliratkozhat a hírevélre
  • Saját profil-oldala lesz a Háromszék weboldalán


A regisztráció ingyenes !!!

Regisztráljon most
Tisztelt Látogatónk!
2012 Február elsejétől friss lapszámunk honlapunkon 0-16 óra között kizárólag megrendelők számára érhető el.
A Háromszék online változatának friss lapszáma egész nap ingyenesen elérhető azok számára, akik előfizetnek a Háromszékre (a nyomtatott újság ára 20 lej havonta, 4.76 euró) a H-Press lapterjesztőnél, a postán (csak Kovászna megye területén), vagy interneten. Ennek érdekében az előfizetők a regisztrációnál használt e-mail címükről küldjék be a nyugta adatait (név, lakcím, nyugtaszám, dátum, az előfizetés időszaka, összeg) a hpress@3szek.ro címre;
A Háromszék online változata külön is megrendelhető a www.3szek.ro weboldalon a PayPal-rendszer segítségével, vagy bankkártya-fizetéssel, illetve személyesen a szerkesztőség pénztáránál. Az előfizetés ára havonta 3.8 euró (vagy az ennek napi árfolyamon megfelelő lej, dollár, forint.). A három, hat, illetve 12 hónapra előfizetők számára 5, 7, illetve 10 százalékos kedvezményt biztosítunk (lásd az alábbi táblázatot; a valutaárak az árfolyam függvényében változnak).
Háromszék nyomtatott+online
HónapEURRONUSDHUF
1 4,76 ~20,00 ~5,9 ~1438
3 14,28 ~60,00 ~17,7 ~4316
6 28,56 ~120,00 ~35,5 ~8632
12 57,12 ~240,00 ~70,8 ~17264
Háromszék online
HónapEURRONUSDHUF
1 3,80 ~15.99 ~4,73 ~1150
310,83 ~45,57 ~13,48 ~3277
621,20 ~89,22 ~26,39 ~6417
1241,00 ~172,69 ~51,00 ~12420
Ha meg szeretné rendelni a nyomtatott vagy az online változatot, be kell lépnie felhasználói fiókjába.
Ha Ön már regisztrált, lépjen be kontójába
Felhasználónév:
Jelszó:
Ha még nincs fehasználói fiókja, itt Regisztrálhat
- Fekete Réka:
Adnak pénzt, de megfontolják, mire (Az egészségügyi miniszter Háromszéken)
Adnak pénzt, de megfontolják, mire (Az egészségügyi miniszter Háromszéken) Deme Judit és Antal Árpád társaságában a miniszter A sepsiszentgyörgyi megyei kórház felújítási munkálataihoz az elődeinél hathatósabb pénzügyi támogatást, a mentőállomás épületeinek megerősítéséhez gyors segítséget, a kézdivásárhelyi kórháznak a hozzá hasonló intézményekkel egyenlő esetmegoldási pontszámot, általában pedig a decentralizáció felgyorsítását és az egészségügyi rendszer informatizálását ígérte Cseke Attila egészségügyi miniszter, aki tegnap Sepsiszentgyörgyön és Kovásznán tájékozódott, ma Kézdivásárhelyen folytatja háromszéki látogatását.

- Váry O. Péter:
Hazaérkezett Gábor Áron ágyúja
Hazaérkezett Gábor Áron ágyúja
Hóesésben cipelik az ,,édes" terhet
Délután három órára várható az ágyúcső érkezése ― ebben maradtunk még tegnap délelőtt. Három óra előtt tíz perccel jelez a telefon, hogy üzenet érkezett: „Sinaian van meg csak az agyu." Még? Nézőpont kérdése, én azt mondanám: már! S míg várakozunk a múzeum előcsarnokában, egyre az újabb hírek: Kökösnél vannak. „Tán egyet próbálnak" ― jegyzi meg valaki a várakozók közül. Kik nem túl számosan, negyedszáznyian talán, s zömük fotós, tévés. Keserű szájízt hagy eme érdektelenség. Hogy a rossz idő, a bizonytalan időpont? Talán.

Archívum
<<2012 május>>
HKSzCsPSzV
1
6
13
20
26
27
28
29
30
31
Legújabb galéria
Szavazás
Online látogatók
Legújabb hozzászólások
Várható időjárás Sepsiszentgyörgyön
BNR Valutaárfolyam
Most megy a TV-ben:
Médiapartnerünk a:
HHRF
© 2003-2012 H-PRESS - Minden jog fenntartva - Háromszék, független napilap Sepsiszentgyörgy
programozás: laca.ro
- RSS