Tartalom
2010. július 31., szombat:
2010. július 31., szombat:
- Közélet
- Máról holnapra
- Csinta Samu: A kísértethajó rakománya
- Miniszteri látogatás fejmosással (Borbély László Sepsiszentgyörgyön)
- Mózes László: A Zöld Ház program első támogatottjai
- Hecser László: Borbély jött, látott, kioktatott
- Fekete Réka: Esőben is táncoltak (XII. Kommandói Cigányfolklór Tábor)
- Hírsaláta
- Mózes László: Belföldi hírek
- Farkas Réka: Külföldi hírek
- Mózes László: Háromszék az Ördögkatlanban
- Váry O. Péter: A Tamási Áron Színházat nem érinti a leépítés
- Szekeres Attila: Cigarettacsempészeket kaptak el
- Bokor Gábor: Még egy lépés a kultúrotthonért
- Újraindult a forgalom Kézdisárfalva és Foksány között
- Új köntösben a művelődés hajléka
- Önerőből javítanak Zabolán
- Íme az EMI
- Kitekintő
- Szekeres Attila: Messze még a valós autonómia
- Hazanéző
- Paizs Tibor: Erdélyi prikulicsok (2.)
- Gazdasági magazin
- Ömlik a pénz a magyar kötvényekbe (Wall Street Journal: Orbánnak nem kellene elragadtatnia magát)
- Még korai a Microsoft leírása
- A Budweiser már nemcsak amerikai
- Kultúra
- Bogdán László: Olvasólámpa: A kopár fennsík (Fekete Vince versei)
- A Látó helyzete
- Farkas-lesen (Szekértúra versekkel) — Hódmezővásárhelyiek Székelyföldön
- Új folyóirat (Hódmezővásárhelyiek Székelyföldön)
- Műemlékeink
- Sylvester Lajos: Mentsük meg a Cserey-kúriát (Egy udvarház könyörgése)
- Kiscimbora
- Kányádi Sándor: Nagyanyó-kenyér
- Tompa Mihály: A pitypang meséje
- Hogy ki a Hapcimanó?
- A gomba alatt
- Mondóka
- Sport
- Sport
- Magazin
- Óriás szegedi papucs
- Erdélyi rajzfilmes siker
- Restaurálták a milói Vénuszt
- A Koh-i-Noor gyémánt nem tér vissza
- Elhalálozás
- Elhalálozás
- Mi, hol, mikor?
- Mi, hol, mikor?
Legolvasottabb 10 cikk:
Legtöbb hozzászólás:
Legújabb galéria
Szavazás
Online látogatók
Várható időjárás Sepsiszentgyörgyön
BNR Valutaárfolyam
Most megy a TV-ben:
2010. március 10., szerda: Közélet
Nyolc és fél ezer új személyi igazolvány
Tavaly közel nyolc és fél ezer új személyazonossági igazolványt állított ki a sepsiszentgyörgyi lakosság-nyilvántartó igazgatóság, ugyanakkor több szomszédos községbe szerveztek kiszállást, hogy ― főként a roma lakosság részére ― helyben készítsék el az okiratot.
A megyeszékhelyi intézmény tizennyolc szomszédos község lakosságát is kiszolgálja, nyilvántartásukban 109 334 alsó-háromszéki lakos szerepel ― közölte érdeklődésünkre Tok László Gábor, a Sepsiszentgyörgy önkormányzatának alárendelt intézmény vezetője. 2009-ben összesen 8333 személyazonosságit készítettek el, ebből 14―18 év közöttiek számára 972-t, 3669 személyi lejárt, míg névváltozás, címváltozás okán 750, illetve 2246 új kártyát kellett kiállítaniuk. Az elmúlt esztendőben ebben a térségben 1134 halálesetet és 1167 újszülöttet összesítettek, s 218 azoknak a lakosoknak a száma, akik elvándoroltak vagy ide költöztek (harmincan tértek haza külföldről). Tömeges betelepedés nincs, általában a cégek hozzák a munkaerőt, ez természetes jelenség ― véli az illetékes.
A roma lakosság számára volt egy megyei program, melynek keretében az iroda munkatársai kimentek egy-egy szomszédos településre (Előpatak, Árapatak, Hidvég, Bölön és Kőröspatak), és ott szervezetten, saját lakóhelyükön kaphatták meg irataikat az érintettek (nem csak a romák), így 250 személyi igazolványt készítettek el. Legutóbb Bölönben volt hasonló ügyintézés, a polgármesteri hivatal kérte, és két alkalommal 270 új személyit adtak át, főként romáknak, jóllehet az iratokon nincs nemzetiségi nyilvántartás.
Pont tíz éve kezdték el az új, kártya típusú személyi igazolványok készítését, becsléseik szerint idén Sepsiszentgyörgyön és környékén mintegy hatezer iratot kell majd kicserélni, ugyanakkor idős emberek esetében még a régi típusú személyi igazolványok is érvényesek, igaz, azokkal nem lehet belépni az uniós országokba.
| Olvasóink értékelése: 4 (szavazatok száma: 3) Az ön értékelése: |
Hozzászólások
2010. március 10., szerda 22:39
Zoli
4 hozzászólás
Zoli
4 hozzászólás
Az enyémet is meg kell hosszabbítani (romant), ha valamikor ismét hazajutok.
Lejárt 2003-ba. (szerencsere megvan meg a nemet)
Egy magyar sem artana ....
minnel több útlevel annal jobb
Lejárt 2003-ba. (szerencsere megvan meg a nemet)
Egy magyar sem artana ....
minnel több útlevel annal jobb
Ha hozzá szeretne szólni, jelentkezzen be
Előző cikk 2010. március 10., szerda - Iochom István:
Felső-Háromszéken pályáznának (Szolgálati lakás falusi értelmiségieknek) Szakács Tibor, Gelence polgármestere hallott a tervezett kormányprogramról, és szerinte Gelencén semmi gond nélkül tudnak helyet biztosítani a fiatal házasoknak épülő két tömbház szomszédságában. Véleménye szerint sokkal könnyebb lenne szakembereket, főleg orvosokat találni, ha számukra szolgálati lakást tudnának felajánlani. | Következő cikk 2010. március 10., szerda - :
Újabb három testvériskola A kézdivásárhelyi Apor Péter Iskolaközpont újabb három iskolával kötött testvérkapcsolatot az orosházi Kossuth Lajos Mezőgazdasági Szakközépiskola, a váci I. Géza Király Közgazdasági Szakközépiskola, a nagykanizsai Túri György Közélelmezési és Közgazdasági Szakközépiskola és a debreceni Református Kollégium után. |
Médiapartnerünk a:![]() HHRF |







