hirdetés Tartalom
2012. február 4., szombat:
Legolvasottabb 10 írásunk: Legtöbb hozzászólás: |
2010. március 20., szombat: Közélet Gábor Áron, mindenki ügye (Ezrek kíváncsiak a székelység ereklyéjére)![]() Két gyerekcsoport között vergődöm be az épületbe, egyik előttem araszol befelé, a másik szembe jön. Kikerülik egymást, s a befelé igyekvők még az előcsarnokban csivitelnek, amikor a következő csoport már betér a múzeum kapuján. A tolongás, a hatalmas érdeklődés nem csupán tegnapra jellemző, a héten mindennap ez történt: óvodások, iskolások rohamozták meg a Székely Nemzeti Múzeumot. Mert az ágyút látni kell. Igaz ugyan, hogy e héten, s még a jövőn is, majdnem végig csak a másolatot csodálhatják Sepsiszentgyörgyön, mert az eredeti még Kézdivásárhelyen van ― viszont ott is hasonlóképpen egymásnak adják a kilincset az érdeklődők, nem csak a gyerekek, de a felnőttek is. A kézdivásárhelyi Céhtörténeti Múzeum egyik termében egy kokárdán s az ágyún kívül semmi, csodát, csodatevő ereklyét látni oda zarándokolnak a város- és környékbeliek. A csoda említése nem indokolatlan, a csodának meg kell történnie: a látogatottság lehet az az eszköz, mellyel végleg visszaszerezhetjük Gábor Áron ágyúját. E téren nem is állunk rosszul, attól a hóhullásos naptól kezdve, amikor tizennégy férfi becipelte a Székely Nemzeti Múzeumba az ágyúcsövet, a kiállítás múlt pénteki megnyitásáig ugyan csak ,,protokoll-látogatói" voltak, de a tárlatra félezren gyűltek be, aztán a hét végén napi 150—200 látogató kereste fel a múzeumot.
Ünnepünkön Kézdivásárhely főterén a becslések szerint nyolcezren tolongtak, többnyire az ágyú körül ― és ez csak a kezdet. A hét folyamán a Céhtörténeti Múzeumban csak gyereklátogatója 700 volt az eredeti ágyúnak, a Székely Nemzeti Múzeumban 650 a másolatnak, ők zömmel maradtak múzeumpedagógiai tevékenységen is. A sepsiszentgyörgyi múzeumban az In memoriam Gábor Áron tárlat vendégkönyve vaskosabb, mint az egész múzeum számára kitett könyv, a beírások között ilyeneket olvasni: ,,Az ágyú a MIÉNK, és ITTHON MARAD. Punktum!" Vagy: ,,Iskoláinkat elvették, templomainkat lerombolták. Az ágyút nem hagyjuk!" És hasonló módon néhány oldalon át. A vendégkönyv mellett papírlapok, a múzeum saját fejléces ívei, az ágyú itthon maradásáért indított aláírásgyűjtéssel ― tegnap az első oldal még csak a közepéig telt meg, de 26-ától, amikor ismét Sepsiszentgyörgyön látható az eredeti ágyú, számítani lehet az ívek gyors fogyására. A múzeum az interneten is elindítja az aláírásgyűjtést, mert szétszórva él ugyan a tizenötmilliós magyarság hét kontinensen, de bárhol is legyenek, bizonnyal támogatják az ügyet. Szerző: Váry O. PéterCikk megjelenítése: 786Olvasóink értékelése: 5Szavazatok száma: 12Az ön értékelése: Hozzászólások
Tisztelt Látogatónk!
2012 Február elsejétől friss lapszámunk honlapunkon 0-16 óra között kizárólag megrendelők számára érhető el. A Háromszék online változatának friss lapszáma egész nap ingyenesen elérhető azok számára, akik előfizetnek a Háromszékre (a nyomtatott újság ára 20 lej havonta, 4.76 euró) a H-Press lapterjesztőnél, a postán (csak Kovászna megye területén), vagy interneten. Ennek érdekében az előfizetők a regisztrációnál használt e-mail címükről küldjék be a nyugta adatait (név, lakcím, nyugtaszám, dátum, az előfizetés időszaka, összeg) a hpress@3szek.ro címre;
A Háromszék online változata külön is megrendelhető a www.3szek.ro weboldalon a PayPal-rendszer segítségével, vagy bankkártya-fizetéssel, illetve személyesen a szerkesztőség pénztáránál. Az előfizetés ára havonta 3.8 euró (vagy az ennek napi árfolyamon megfelelő lej, dollár, forint.). A három, hat, illetve 12 hónapra előfizetők számára 5, 7, illetve 10 százalékos kedvezményt biztosítunk (lásd az alábbi táblázatot; a valutaárak az árfolyam függvényében változnak).
Ha meg szeretné rendelni a nyomtatott vagy az online változatot, be kell lépnie felhasználói fiókjába.
| Archívum
Legújabb galéria
Szavazás
Online látogatók
Legújabb hozzászólások
orlecz - 17:32 Fogy a magyar
twisterback - 17:20 Újraindulnak az iskolabuszok
nemethzoltan - 17:13 Százezrekkel fogyott a magyarság (Hivatalos adatok a népszámlálásról)
nemethzoltan - 17:00 Aggódnak a pártvezetők
dinibacsi - 16:58 Újraindulnak az iskolabuszok
dinibacsi - 16:55 Megszámláltattunk, és híjával találtattunk
BartSimpson - 16:54 Újraindulnak az iskolabuszok
dinibacsi - 16:52 Aggódnak a pártvezetők
mayer - 16:50 Megszámláltattunk, és híjával találtattunk
BartSimpson - 16:50 Elítélték a zongoratanárt Várható időjárás Sepsiszentgyörgyön
BNR Valutaárfolyam
Most megy a TV-ben:
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
