Tartalom
2012. május 26., szombat:
Legolvasottabb 10 írásunk: Legtöbb hozzászólás: |
2010. május 18., kedd: Közélet Testreszabott programok kellenek (Az őrkői romák helyzetét vizsgálja a Caritas)Az őrkői romák helyzetét vizsgálja, tanulmányt készít az itteni körülményekről a Caritas Segélyszervezet bécsi küldöttsége, amely tegnap érkezett Háromszékre, és délelőtt találkozott a megyei hivatalosságokkal. A küldöttség a GOAL (Global Options and Linkages) csoportot képviseli, amely az Erste-Caritas Alapítvány része. Ennek nyolc európai országban futnak a romák integrációját segítő programjai. Romániában az őrkői Néri Szent Fülöp Iskola tevékenységén kívül egy temesvári és egy szatmárnémeti projektet is támogatnak. A delegációt az indiai származású portugál Alexandre de Faria vezeti, tagjai: Teresa Buckle Kolumbiából, Camillo Antonio a Fülöp-szigetekről, Elfride Konas és Gáspár Zsuzsa Ausztriából. A küldöttséget elkísérte a gyulafehérvári Caritas főtitkára, Varga Csaba.
A vendégeket elsősorban az őrkői romák száma, életkörülményeik, problémáik érdekelték, az, hogy miként segítik a helyi hatóságok az integrációjukat, milyen hatással van a közösség életére a Néri Szent Fülöp Iskola. György Ervin prefektus ismertette a romák integrációjára vonatkozó kormányprogramokat, és elismerte, ezek hatékonyságát nagymértékben befolyásolja a kormányhivatalban alkalmazott roma képviselő tevékenysége, ez pedig Kovászna megyében „nem egy sikertörténet". A prefektus elmondta, a roma megbízott leváltása mégsem lehetséges, a roma közösség nem nevez meg másik képviselőt, mégpedig olyat, akinek a törvény értelmében felsőfokú iskolai végzettsége van.
Alexandre de Faria a képzési programokról érdeklődött, valamint arról, miként segíti a kormányhivatal az iskolát és egyéb tevékenységeket. A vendégek értékelték a Tega Rt. írásoktató programját, valamint a Pro Nobis Egyesület törekvését, hogy minden roma lakosnak legyenek iratai.
Alexandre de Faria megállapította, hogy a helyzet bonyolultabb, mint amire számítottak, és arra biztatta a helyi hatóságok képviselőit, próbáljanak „testreszabott" romaprogramokat kidolgozni, mert elsősorban azok lehetnek hatékonyak.
A Caritas képviselői a következő napokban találkoznak a megyei tanfelügyelőség, a Pro Nobis Egyesület és más szaktestületek tagjaival. Szerző: Farkas RékaCikk megjelenítése: 929Olvasóink értékelése: 3.33Szavazatok száma: 6Az ön értékelése: Hozzászólások
Tisztelt Látogatónk!
2012 Február elsejétől friss lapszámunk honlapunkon 0-16 óra között kizárólag megrendelők számára érhető el. A Háromszék online változatának friss lapszáma egész nap ingyenesen elérhető azok számára, akik előfizetnek a Háromszékre (a nyomtatott újság ára 20 lej havonta, 4.76 euró) a H-Press lapterjesztőnél, a postán (csak Kovászna megye területén), vagy interneten. Ennek érdekében az előfizetők a regisztrációnál használt e-mail címükről küldjék be a nyugta adatait (név, lakcím, nyugtaszám, dátum, az előfizetés időszaka, összeg) a hpress@3szek.ro címre;
A Háromszék online változata külön is megrendelhető a www.3szek.ro weboldalon a PayPal-rendszer segítségével, vagy bankkártya-fizetéssel, illetve személyesen a szerkesztőség pénztáránál. Az előfizetés ára havonta 3.8 euró (vagy az ennek napi árfolyamon megfelelő lej, dollár, forint.). A három, hat, illetve 12 hónapra előfizetők számára 5, 7, illetve 10 százalékos kedvezményt biztosítunk (lásd az alábbi táblázatot; a valutaárak az árfolyam függvényében változnak).
Ha meg szeretné rendelni a nyomtatott vagy az online változatot, be kell lépnie felhasználói fiókjába.
| Archívum
Legújabb galéria
Szavazás
Online látogatók
Legújabb hozzászólások
eberendre - 09:24 Egy nyelvet beszélünk?
eberendre - 09:19 Konfliktusokhoz vezető magyarellenes döntések
eberendre - 09:17 Kövér László ne kampányoljon
Sascha - 08:49 Tenni kell a közösségi jogokért (Kampányban)
hollo - 07:29 Megnyílt Antal Árpád kampányirodája (Kampányban)
PityiPal - 07:25 Hírsaláta
Ferencz - 07:23 Harangszó a bölcsőhelyen (Nyirő József kései hazatérésére)
leopold - 07:21 Konfliktusokhoz vezető magyarellenes döntések
leopold - 07:19 Kövér László ne kampányoljon
hollo - 07:17 Egy nyelvet beszélünk? Várható időjárás Sepsiszentgyörgyön
BNR Valutaárfolyam
Most megy a TV-ben:
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||