hirdetés Tartalom
2012. február 11., szombat:
Legolvasottabb 10 írásunk: Legtöbb hozzászólás: |
2010. július 24., szombat: Közélet Eszközök és autonómiatörekvések a Kárpát-medencében (21. Tusványosi Szabadegyetem és Diáktábor)A Kárpát-medencei magyarság autonómiatörekvéseibe, a magyar politikai szervezetek helyzetébe nyújtott betekintést a Kárpát-medencei Magyar Autonómiatanács (KMAT) tegnapi nyílt ülése Tusnádfürdőn, amelyen a közös cél eléréséhez vezető eszközöket is számba vették az előadók. Össze kell hangolni a Kárpát-medencei magyarság törekvéseit most, hogy a nemzeti érdeket nyíltan felvállaló kormány került hatalomra Magyarországon — szögezte le Tőkés László. A KMAT elnöke figyelmeztetett: az összefogás nem csak Erdélyben ért el felemás, suta eredményeket, de Felvidéken, Délvidéken, Kárpátalján is gondok adódnak. Semjén Zsolt, a magyar kormány miniszterelnök-helyettese a magyar állam nemzetpolitikai stratégiáját ismertette, leszögezve: a magyar nemzet megmaradása a legfőbb cél, ezt szolgálja az állampolgársági törvény is, amely lehetővé teszi, hogy közjogi értelemben is egyesüljön a nemzet. A területi és kulturális autonómiatörekvések támogatásáról biztosította a résztvevőket. Mint mondta, az asszimiláció elleni védelmet az etnikai magyar párt nyújtja, ezért szükséges az összefogás, a sokszínűségben való egység.
Berényi József, a felvidéki Magyar Koalíció Pártjának újonnan megválaszott elnöke a szlovákiai helyzetet ismertette, és felhívta a figyelmet: más, határon túli magyar szervezetek életét is befolyásolhatja az alakulat esete, amely nem jutott be a törvényhozásba, míg a szlovák—magyar pártnak, a HÍD — Most-nak sikerült ez. A nyolcévnyi kormányzat során az MKP-ban a gazdasági érdekek kerültek előtérbe, ez vezetett a szakadáshoz, ráadásul az egyre feszültebb szlovák—magyar viszonyban az MKP folyamatosan frontvonalban volt, így a közvéleményben a szlovák nacionalista párthoz hasonlóan radikális alakulat képe alakult ki.
Kovács Miklós, a Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség elnöke az összefogás visszásságaira mutatott rá, hangsúlyozva: ha új nemzetpolitikáról beszélünk, a döntéshozók ne próbálják moslékként egybefogni a szervezeteket, elveket, ne kövessék a Mórickáknak szóló elvet, miszerint mindenkinek igazat kell adni. Az ukrán vezetés nem törekszik semmiféle európai standard betartására, orosz típusú autoriter rendszer van kiépülőben, ez a magyarság mozgásterét is beszűkíti — hívta fel a figyelmet Brenzovics László, a Kárpátaljai Megyei Tanács alelnöke. Olosz Gergely RMDSZ-es képviselő a magyar kormány első döntéseit méltatta, majd hangsúlyozta: a magyar összefogás szükségességére az EP-választások során is rámutattak a választók.
Izsák Balázs, a Székely Nemzeti Tanács elnöke köszönetet mondott Semjén Zsoltnak, amiért nyilvánosan is leszögezte: a magyar kormány támogatja az autonómiatörekvéseket. Ellentmondott viszont a magyar miniszterelnök-helyettesnek abban, hogy az etnikai párt lenne az asszimiláció eszköze, szerinte erre csak az autonómia lehet garancia, amint azt az elmúlt húsz év is bizonyítja. Nemzetpolitikai fordulatra Erdélyben is szükség van, a közképviselet nem azt jelenti, hogy megmondják a választóknak, mit várnak el tőlük, hanem elmondják azt, amit a választók akarnak — szögezte le Izsák a résztvevők tapsa közepette. Semjén azonnal replikázott is: mint mondta, az etnikai párt és az autonómia nem egymás ellentéte, hanem egymást feltételezik, az előbbi eszköz a parlamenti képviselet révén, az utóbbi a cél. Farkas Csaba, a Székelyföldi Önkormányzati Nagygyűlés Ideiglenes Házbizottságának elnöke a regionális parlament létrehozásának szükségességét hangsúlyozta, mint mondta, az autonómiatörekvések sikeréért magunknak is meg kell változnunk.
A vajdasági helyzetről Ágoston András, a Vajdasági Magyar Demokrata Párt elnöke és Pásztor István, a Vajdasági Magyar Szövetség elnöke beszélt, hangsúlyozva: a nemzeti tanácsok megalakulása jelentős előrelépés az autonómiatörekvések útján. Hámos László, a Magyar Emberi Jogok Alapítványának elnöke leszögezte: a nyugati magyarság ezután is támogatja az önrendelkezési törekvéseket. Hozzászólások 2010. július 24., szombat 12:43
antiszemet 19 hozzászólás http://www.youtube.com/watch?v=JcIJ1z6yK9U
Tisztelt Látogatónk!
2012 Február elsejétől friss lapszámunk honlapunkon 0-16 óra között kizárólag megrendelők számára érhető el. A Háromszék online változatának friss lapszáma egész nap ingyenesen elérhető azok számára, akik előfizetnek a Háromszékre (a nyomtatott újság ára 20 lej havonta, 4.76 euró) a H-Press lapterjesztőnél, a postán (csak Kovászna megye területén), vagy interneten. Ennek érdekében az előfizetők a regisztrációnál használt e-mail címükről küldjék be a nyugta adatait (név, lakcím, nyugtaszám, dátum, az előfizetés időszaka, összeg) a hpress@3szek.ro címre;
A Háromszék online változata külön is megrendelhető a www.3szek.ro weboldalon a PayPal-rendszer segítségével, vagy bankkártya-fizetéssel, illetve személyesen a szerkesztőség pénztáránál. Az előfizetés ára havonta 3.8 euró (vagy az ennek napi árfolyamon megfelelő lej, dollár, forint.). A három, hat, illetve 12 hónapra előfizetők számára 5, 7, illetve 10 százalékos kedvezményt biztosítunk (lásd az alábbi táblázatot; a valutaárak az árfolyam függvényében változnak).
Ha meg szeretné rendelni a nyomtatott vagy az online változatot, be kell lépnie felhasználói fiókjába.
| Archívum
Legújabb galéria
Szavazás
Online látogatók
Legújabb hozzászólások
salata - 23:34 Röviden
Ferencz - 21:57 A tél és a kormány
Ferencz - 21:49 Hiányos a stratégia! (Mai levelünk)
dinibacsi1 - 21:26 Késik a szerződéskötés (Baróti kórház)
hollo - 21:17 Késik a szerződéskötés (Baróti kórház)
dinibacsi1 - 21:08 Sztárelőadók a színpadon (Szent györgy-napok, 2012)
bingo - 20:43 Sztárelőadók a színpadon (Szent györgy-napok, 2012)
alparber - 20:17 Tízezrek elzárva a külvilágtól Várható időjárás Sepsiszentgyörgyön
BNR Valutaárfolyam
Most megy a TV-ben:
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||