Sepsiszentgyörgy, 2012. február 10., péntek 16:34
Köszöntjük Elvira nevű olvasóinkat!
Regisztráljon, és szóljon hozzá írásainkhoz
felhasználó jelszó
hirdetés
Tartalom
2012. február 10., péntek:
Legolvasottabb 10 írásunk:
Legtöbb hozzászólás:
2010. július 24., szombat: Közélet

Külföldi hírek

Koszovó: elismerők és tagadók
Újabb országok részéről várja önálló államiságának hivatalos elismerését Koszovó a hágai Nemzetközi Bíróság (ICJ) döntése alapján — mondta el a koszovói külügyminiszter, Skender Hyseni a Der Standard osztrák lapnak. Szerbia azonban folytatja a diplomáciai küzdelmet Koszovóért a hágai Nemzetközi Bíróság Belgrádra nézve kedvezőtlen állásfoglalása után is. Húsz tapasztalt diplomata keres fel 55 országot. Belgrád egyrészt igyekszik megakadályozni egy ,,elismerési hullámot", amelynek nyomán Koszovó az ENSZ tagállamává válhatna, másrészt próbál minél több támogatót szerezni a szeptemberi ENSZ-közgyűlésen beterjesztendő szerb határozati javaslathoz. Továbbra sem ismeri el Koszovó függetlenségét a spanyol kormány.
Clinton Ázsia támogatását kéri
Az amerikai külügyminiszter az ázsiai államok támogatását kérte az Észak-Korea ellen elrendelt büntető intézkedésekhez. A Délkelet-Ázsiai Országok Szövetségének biztonságpolitikai fórumán Hanoiban felszólaló Hillary Clinton azzal érvelt, hogy a phenjani ,,elszigetelt és kardcsörtető rezsim veszedelmes provokációkba kezdett". Kormánya nevében arra kérte a fórum résztvevőit, hogy álljanak ki az ENSZ által elrendelt szankciók mellett, amelyeknek célja rábírni Észak-Koreát atomfegyverkezési ambíciói feladására.
Madrid közvetítene
Spanyolország aggodalmának adott hangot Venezuela és Kolumbia kapcsolatainak megszakadása miatt, és felajánlotta szolgálatait a probléma mielőbbi megoldása érdekében. A madridi külügyminisztérium tegnap kiadott közleménye szerint a spanyol kormány a válság rendezése végett kész összehangolni erőfeszítéseit más latin-amerikai országokkal és regionális szervezetekkel. Hugo Chávez venezuelai elnök csütörtökön jelentette be, hogy hazája megszakítja a diplomáciai viszonyt a szomszédos Kolumbiával. Caracas egyúttal riadókészültségbe helyezte hadseregét.
Hozzászólások
2010. július 24., szombat 09:21
lacafaca74
2439 hozzászólás
Megnézhetjük a listát kik azok akik nem ismerik el Koszovót: Spanyolország, Szlovákia, Románia, Görögország, Oroszország, Szerbia stb. Ezeknek mind van félteni valójuk, ezért szembemennek a többség akaratával.

Ha hozzá szeretne szólni, jelentkezzen be
Felhasználónév:
Jelszó:


Miért regisztráljon? Regisztrált felhasználóként:
  • Hozzászólását csatolhatja írásainkhoz
  • Feliratkozhat a hírevélre
  • Saját profil-oldala lesz a Háromszék weboldalán


A regisztráció ingyenes !!!

Regisztráljon most
Tisztelt Látogatónk!
2012 Február elsejétől friss lapszámunk honlapunkon 0-16 óra között kizárólag megrendelők számára érhető el.
A Háromszék online változatának friss lapszáma egész nap ingyenesen elérhető azok számára, akik előfizetnek a Háromszékre (a nyomtatott újság ára 20 lej havonta, 4.76 euró) a H-Press lapterjesztőnél, a postán (csak Kovászna megye területén), vagy interneten. Ennek érdekében az előfizetők a regisztrációnál használt e-mail címükről küldjék be a nyugta adatait (név, lakcím, nyugtaszám, dátum, az előfizetés időszaka, összeg) a hpress@3szek.ro címre;
A Háromszék online változata külön is megrendelhető a www.3szek.ro weboldalon a PayPal-rendszer segítségével, vagy bankkártya-fizetéssel, illetve személyesen a szerkesztőség pénztáránál. Az előfizetés ára havonta 3.8 euró (vagy az ennek napi árfolyamon megfelelő lej, dollár, forint.). A három, hat, illetve 12 hónapra előfizetők számára 5, 7, illetve 10 százalékos kedvezményt biztosítunk (lásd az alábbi táblázatot; a valutaárak az árfolyam függvényében változnak).
Háromszék nyomtatott+online
HónapEURRONUSDHUF
1 4,76 ~20,00 ~5,9 ~1438
3 14,28 ~60,00 ~17,7 ~4316
6 28,56 ~120,00 ~35,5 ~8632
12 57,12 ~240,00 ~70,8 ~17264
Háromszék online
HónapEURRONUSDHUF
1 3,80 ~15.99 ~4,73 ~1150
310,83 ~45,57 ~13,48 ~3277
621,20 ~89,22 ~26,39 ~6417
1241,00 ~172,69 ~51,00 ~12420
Ha meg szeretné rendelni a nyomtatott vagy az online változatot, be kell lépnie felhasználói fiókjába.
Ha Ön már regisztrált, lépjen be kontójába
Felhasználónév:
Jelszó:
Ha még nincs fehasználói fiókja, itt Regisztrálhat
- Demeter J. Ildikó:
Belföldi hírek
Ezrével mennek az orvosok 2007-től mostanáig több mint 8000 orvos és gyógyszerész váltott ki igazolványt külföldi munkához, 2000-en pedig kérést tettek le, de nem vették át a dokumentumot — derül ki az egészségügyi minisztérium statisztikáiból. Az igazolvány elengedhetetlen a külföldi munkához, és eddig évente mintegy 3000 -et igényeltek. A romániai orvosi kamara elnöke, Vasile Astărăstoae szerint idén 6900 orvos írt alá előszerződést külföldi munkára. Ez drámai szám, hiszen az elmúlt három és fél évben körülbelül 5000 romániai orvos távozott.

- :
Ütő Gusztáv, a tárlatvezető
Ütő Gusztáv képzőművész e héten tartott sepsiszentgyörgyi tárlatvezetése olyan volt, mintha évtizedeken át bepillanthattunk volna műtermeibe.

Archívum
<<2012 február>>
HKSzCsPSzV
5
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
Legújabb galéria
hirdetés
Szavazás
Online látogatók
Legújabb hozzászólások
Várható időjárás Sepsiszentgyörgyön
BNR Valutaárfolyam
Most megy a TV-ben:
Médiapartnerünk a:
HHRF
© 2003-2012 H-PRESS - Minden jog fenntartva - Háromszék, független napilap Sepsiszentgyörgy
programozás: laca.ro
- RSS