Sepsiszentgyörgy, 2012. február 12., vasárnap 02:27
Köszöntjük Lívia, Lídia nevű olvasóinkat!
Regisztráljon, és szóljon hozzá írásainkhoz
felhasználó jelszó
hirdetés
Tartalom
2012. február 11., szombat:
Legolvasottabb 10 írásunk:
Legtöbb hozzászólás:
2010. július 28., szerda: Közélet

Járhatatlan az út a Katrosában (Áradások Felső-Háromszéken)

Víz alatt a Porond Kézdiszentléleken
Az éjszakai felhőszakadás Felső-Háromszéket sem kerülte el, Esztelneken hétfőről keddre virradóra az Esztelnek pataka kilépett medréből. Néhol — például a Búzaszeren — 1,70 méter magasságban állt a víz. Kurtapatakot ezúttal kevésbé érintette, Esztelneken 4 és 5 óra között tetőzött az ár, 6 órakor az úton 60—70 cm-es víz hömpölygött. Az esztelneki porták mintegy negyven százalékát, udvarokat, veteményeskerteket, pincéket öntött el, a határban több mint ötven hektár ázik.
Bereckben hajnalban a község Lemhény felőli részén a Bereck pataka is udvarokat, pincéket öntött el, a Kászon pataka a Katrosában szintén, az Evita tábor közelében pedig házmagasságban az útra omlott a hegyoldal, ezért a rendőrök lezárták a közúti forgalmat Csíkkozmás irányában.
Délelőtt Kézdiszentléleken a lakosság lapátokkal vonult a Porondra. A Kászon patakának szintje óráról órára látványosan emelkedett, a környék lakói homokzsákokból félméteres gátat építettek, ám erőfeszítésük hiábavalónak bizonyult, délután az ár elöntötte a Porondot, udvarok, pincék és kertek, a patak partján levő cigányputrik s még négy-öt ház került víz alá. Balogh Tibor polgármester szerint ehhez hasonló árvizet 1970-ben éltek meg.
Tegnap délutánra várták a lezúduló, nagy mennyiségű víz tetőzését Oroszfaluban és Kézdiszászfaluban, a kézdivásárhelyi katasztrófavédelmi felügyelőség megtette a megelőző intézkedéseket.
A délutánig érkezett adatok szerint Nagybaconban 30 gazdaságot károsított az ár, több kilométeren tönkrement az út Kisbacon, Magyarhermány és Uzonka felé, pallók rongálódtak. Erdőfülében szintén 30 bennvaló és 150 hektár szántó került víz alá, a Fosztó utca járhatatlan. Besenyőn kilenc gazdaság, 15 kút ment tönkre, Mikóújfaluban 41 udvaron pusztított, egy istállót földcsuszamlás temetett el. Árkoson 30 gazdaság, 30 kút ment tönkre, 300 hektár szántó és 120 hektár legelő került víz alá. (-kas)
Hozzászólások
Ha hozzá szeretne szólni, jelentkezzen be
Felhasználónév:
Jelszó:


Miért regisztráljon? Regisztrált felhasználóként:
  • Hozzászólását csatolhatja írásainkhoz
  • Feliratkozhat a hírevélre
  • Saját profil-oldala lesz a Háromszék weboldalán


A regisztráció ingyenes !!!

Regisztráljon most
Tisztelt Látogatónk!
2012 Február elsejétől friss lapszámunk honlapunkon 0-16 óra között kizárólag megrendelők számára érhető el.
A Háromszék online változatának friss lapszáma egész nap ingyenesen elérhető azok számára, akik előfizetnek a Háromszékre (a nyomtatott újság ára 20 lej havonta, 4.76 euró) a H-Press lapterjesztőnél, a postán (csak Kovászna megye területén), vagy interneten. Ennek érdekében az előfizetők a regisztrációnál használt e-mail címükről küldjék be a nyugta adatait (név, lakcím, nyugtaszám, dátum, az előfizetés időszaka, összeg) a hpress@3szek.ro címre;
A Háromszék online változata külön is megrendelhető a www.3szek.ro weboldalon a PayPal-rendszer segítségével, vagy bankkártya-fizetéssel, illetve személyesen a szerkesztőség pénztáránál. Az előfizetés ára havonta 3.8 euró (vagy az ennek napi árfolyamon megfelelő lej, dollár, forint.). A három, hat, illetve 12 hónapra előfizetők számára 5, 7, illetve 10 százalékos kedvezményt biztosítunk (lásd az alábbi táblázatot; a valutaárak az árfolyam függvényében változnak).
Háromszék nyomtatott+online
HónapEURRONUSDHUF
1 4,76 ~20,00 ~5,9 ~1438
3 14,28 ~60,00 ~17,7 ~4316
6 28,56 ~120,00 ~35,5 ~8632
12 57,12 ~240,00 ~70,8 ~17264
Háromszék online
HónapEURRONUSDHUF
1 3,80 ~15.99 ~4,73 ~1150
310,83 ~45,57 ~13,48 ~3277
621,20 ~89,22 ~26,39 ~6417
1241,00 ~172,69 ~51,00 ~12420
Ha meg szeretné rendelni a nyomtatott vagy az online változatot, be kell lépnie felhasználói fiókjába.
Ha Ön már regisztrált, lépjen be kontójába
Felhasználónév:
Jelszó:
Ha még nincs fehasználói fiókja, itt Regisztrálhat
- Mózes László:
Tőkést nem lehet leváltani
Az Európai Parlament (EP) egyetlen alelnökét sem váltották még le, és soha sem cserélték le tisztségéből mandátumának lejárta előtt — közölte az Európai Parlament sajtóirodája.

- Farcádi Botond:
Tovább élő hamis mítoszok
Túl a csalódáson, hogy húsz évvel a rendszerváltás után még mindig nemzetféltő, felbőszült nacionalizmus a válasz az amúgy többször megfogalmazott székelyföldi autonómiaigényre, a Tőkés László elleni szűnni nem akaró hadjárat számos olyan tanulságot tartogat, amelyet érdemes lenne megfontolniuk az erdélyi magyarság vezetőinek.

Archívum
<<2012 február>>
HKSzCsPSzV
5
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
Legújabb galéria
hirdetés
Szavazás
Online látogatók
Legújabb hozzászólások
Várható időjárás Sepsiszentgyörgyön
BNR Valutaárfolyam
Most megy a TV-ben:
Médiapartnerünk a:
HHRF
© 2003-2012 H-PRESS - Minden jog fenntartva - Háromszék, független napilap Sepsiszentgyörgy
programozás: laca.ro
- RSS