Tartalom
2012. május 26., szombat:
Legolvasottabb 10 írásunk: Legtöbb hozzászólás: |
2010. augusztus 11., szerda: Közélet Mai hunokkal a Hadak útján![]() Megbeszélés a fejedelmi sátorban
Hun tábort szerveztek július végén, augusztus elején Egerpatakon több mint hetven, zömében tizenéves résztvevővel Erdély közel harminc településéről. A főszervező, Bardócz Csaba ikafalvi református lelkész az Áldás népesség mozgalomhoz tartozó Adj, király, katonát! ifjúsági csoportos vetélkedő döntőseit hívta a hun kalandra, azért is, mert, mint mondja, a hun téma nagyon passzol a mozgalomhoz: egy hun harcos számára a családalapítás és gyereknemzés a legalapvetőbb követelmények közé tartozott.
— Miért éppen a hunok korát és életét elevenítették meg, hiszen a honfoglalás kora népszerűbb tábori téma?
Bardócz Csaba: A tapasztalat azt mutatja, hogy a hunokról nagyon keveset tudnak gyermekeink, fiataljaink, pedig újabban sok utalást találunk arra nézve, hogy ők voltak elődeink. A gyerekek romantikára hajlamos lelkét éppen ezért a hunok életvitelével, életformájával akartuk játékos módon megfogni. A táborban nem az oktatásra, hanem a nevelésre helyeztük a hangsúlyt. A gyerek sokkal jobban megjegyez dolgokat, ha átéli, mintha előadásokat zúdítanánk rá.
— Mire nevelték a mai hunokat a táborban?
— Igazi hun körülmények között, sátorban és természetes környezetben arra próbáltuk rávezetni őket, hogy egy életre jegyezzék meg: szorgalmas és kitartó munkával, pozitív hozzáállással bármikor és bármit elérhetnek. Ehhez természetesen az Isten segítsége, kegyelme és támogatása is szükséges. De ha a két akarat egyesül, akkor nincs lehetetlen, elérhetetlen. A mai kényelmes világból a hun korba átlépve, nem volt könnyű az akkori életkörülményeket rekonstruálni, megélni. Néhány gyerek a vasárnapi nagy felhőszakadás után vissza-, tehát hazavonult. A táborban arra próbáltuk biztatni őket, hogy kisebb vagy nagyobb akadály láttán ne a menekülést válasszák, hanem ha a helyzet úgy kívánja, szálljanak szembe a nehézségekkel ugyanúgy, ahogy hun elődeink is tették. Jó volt látni, hogy a tábor túlnyomó többsége az ilyen megoldás lehetőségeit keresi, hogy a többség nem adja fel. A jövőre nézve ez biztató jel, gondolok itt átvitt értelemben a Kárpát-medence ma élő ,,hunjaira". Szerző: Kisgyörgy ZoltánCikk megjelenítése: 843Olvasóink értékelése: 5Szavazatok száma: 7Az ön értékelése: Hozzászólások 2010. augusztus 12., csütörtök 13:52
hunvagyok 1 hozzászólás Nagyon jó tábor volt remekül éreztem magam.
Tisztelt Látogatónk!
2012 Február elsejétől friss lapszámunk honlapunkon 0-16 óra között kizárólag megrendelők számára érhető el. A Háromszék online változatának friss lapszáma egész nap ingyenesen elérhető azok számára, akik előfizetnek a Háromszékre (a nyomtatott újság ára 20 lej havonta, 4.76 euró) a H-Press lapterjesztőnél, a postán (csak Kovászna megye területén), vagy interneten. Ennek érdekében az előfizetők a regisztrációnál használt e-mail címükről küldjék be a nyugta adatait (név, lakcím, nyugtaszám, dátum, az előfizetés időszaka, összeg) a hpress@3szek.ro címre;
A Háromszék online változata külön is megrendelhető a www.3szek.ro weboldalon a PayPal-rendszer segítségével, vagy bankkártya-fizetéssel, illetve személyesen a szerkesztőség pénztáránál. Az előfizetés ára havonta 3.8 euró (vagy az ennek napi árfolyamon megfelelő lej, dollár, forint.). A három, hat, illetve 12 hónapra előfizetők számára 5, 7, illetve 10 százalékos kedvezményt biztosítunk (lásd az alábbi táblázatot; a valutaárak az árfolyam függvényében változnak).
Ha meg szeretné rendelni a nyomtatott vagy az online változatot, be kell lépnie felhasználói fiókjába.
| Archívum
Legújabb galéria
Szavazás
Online látogatók
Legújabb hozzászólások
tatacska - 20:39 Megnyílt Antal Árpád kampányirodája (Kampányban)
kissmama - 20:24 Hírsaláta
kissmama - 20:08 Minden jogi akadály elhárult (Nyirő József újratemetése)
kissmama - 20:01 Minden jogi akadály elhárult (Nyirő József újratemetése)
Sascha - 19:07 Tenni kell a közösségi jogokért (Kampányban)
erzsebet54 - 18:55 Hírsaláta
tako - 18:51 Tenni kell a közösségi jogokért (Kampányban)
erzsebet54 - 18:39 „Nemkívánatos” Kövér László kampányolása
erzsebet54 - 17:50 Minden jogi akadály elhárult (Nyirő József újratemetése)
moni - 17:44 Tenni kell a közösségi jogokért (Kampányban) Várható időjárás Sepsiszentgyörgyön
BNR Valutaárfolyam
Most megy a TV-ben:
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
