Sepsiszentgyörgy, 2012. május 27., vasárnap 00:32
Köszöntjük Hella nevű olvasóinkat!
Regisztráljon, és szóljon hozzá írásainkhoz
felhasználó jelszó
Tartalom
2012. május 26., szombat:
Legolvasottabb 10 írásunk:
Legtöbb hozzászólás:
2010. szeptember 16., csütörtök: Közélet

A csavargyár nyugdíjasainak védelmében (Kézdivásárhely)

Bokor Tibor kézdi-orbaiszéki szenátor interpellált Vasile Blaga belügyminiszternél, felszólítva őt, hogy tegyen valamit az egykori kézdivásárhelyi csavargyár ügyében, ugyanis több mint öt éve áll az egykori alkalmazottak nyugdíjának újraszámolása, mert senki nem hajlandó semmilyen hivatalos iratot kiadni, sőt, mindenhol zárt ajtókkal találkoznak, és még válaszra sem méltatják őket.
A kézdivásárhelyi volt csavargyár ellen 2005-ben indult csődeljárás. Bezárását követően a gyár egykori alkalmazottjai kérték azon dokumentumok kiadását, amelyek alapján újra tudják számoltatni nyugdíjukat. Többnyire olyan volt alkalmazottakról van szó, akik veszélyeztetett munkakörben dolgoztak, és ezt szeretnék beleszámoltatni nyugdíjukba. Ezzel kapcsolatban kérést intéztek a jelenlegi vagyonfelügyelőhöz, de kérésük válasz nélkül maradt. 2005 óta több felszámolócég is foglalkozott a csavargyárral, ennek ellenére a munkások gondja még 2010-ben sem oldódott meg.
Bokor Tibor szenátor 2009-ben vette át az ügy megoldását, de sem az Állami Priva­tizációs Hatósággal, sem a Munkaügyi Minisztérium­mal, sem a Nyug­díjpénztárral nem tudott dűlő­re jutni. 2010-ben kérésére az Állami Levéltár Kovászna megyei fiókja küldött figyelmeztetést a jelenlegi vagyonfelügyelőhöz, hogy adják ki a szükséges dokumentumokat, ha nem, pénzbírsággal sújtják őket. Erre a felszólításra válasz sem érkezett.
A háromszéki honatya most interpellációban kérte Vasile Blaga belügyminisztert, kötelezze az illetékes vagyonfelügyelőt arra, hogy az egykori alkalmazottaknak szükséges dokumentumokat vagy az állami levéltárnak, vagy az illetékes személynek adja ki, és a törvény értelmében rójon ki pénzbírságot.
Hozzászólások
2010. szeptember 16., csütörtök 08:44
kezdi
181 hozzászólás
Tehát az ügy megoldása folyamatban van. A rendőrség megoldja. De mégis hol vannak a szükséges dokumentumok? Egy Ráduly nevezetű illető a Háromszék hasábjain igéretett tett az igazolások kiadására. (természetesen nem ingyen)

2010. szeptember 16., csütörtök 21:42
kivulallo
89 hozzászólás
Bokor is inkabb csak politikai tokekovacsolasra hasznalja az ugyet ,magasbol ejt az egykori gyar nyugdijasaira!

Ha hozzá szeretne szólni, jelentkezzen be
Felhasználónév:
Jelszó:


Miért regisztráljon? Regisztrált felhasználóként:
  • Hozzászólását csatolhatja írásainkhoz
  • Feliratkozhat a hírevélre
  • Saját profil-oldala lesz a Háromszék weboldalán


A regisztráció ingyenes !!!

Regisztráljon most
Tisztelt Látogatónk!
2012 Február elsejétől friss lapszámunk honlapunkon 0-16 óra között kizárólag megrendelők számára érhető el.
A Háromszék online változatának friss lapszáma egész nap ingyenesen elérhető azok számára, akik előfizetnek a Háromszékre (a nyomtatott újság ára 20 lej havonta, 4.76 euró) a H-Press lapterjesztőnél, a postán (csak Kovászna megye területén), vagy interneten. Ennek érdekében az előfizetők a regisztrációnál használt e-mail címükről küldjék be a nyugta adatait (név, lakcím, nyugtaszám, dátum, az előfizetés időszaka, összeg) a hpress@3szek.ro címre;
A Háromszék online változata külön is megrendelhető a www.3szek.ro weboldalon a PayPal-rendszer segítségével, vagy bankkártya-fizetéssel, illetve személyesen a szerkesztőség pénztáránál. Az előfizetés ára havonta 3.8 euró (vagy az ennek napi árfolyamon megfelelő lej, dollár, forint.). A három, hat, illetve 12 hónapra előfizetők számára 5, 7, illetve 10 százalékos kedvezményt biztosítunk (lásd az alábbi táblázatot; a valutaárak az árfolyam függvényében változnak).
Háromszék nyomtatott+online
HónapEURRONUSDHUF
1 4,76 ~20,00 ~5,9 ~1438
3 14,28 ~60,00 ~17,7 ~4316
6 28,56 ~120,00 ~35,5 ~8632
12 57,12 ~240,00 ~70,8 ~17264
Háromszék online
HónapEURRONUSDHUF
1 3,80 ~15.99 ~4,73 ~1150
310,83 ~45,57 ~13,48 ~3277
621,20 ~89,22 ~26,39 ~6417
1241,00 ~172,69 ~51,00 ~12420
Ha meg szeretné rendelni a nyomtatott vagy az online változatot, be kell lépnie felhasználói fiókjába.
Ha Ön már regisztrált, lépjen be kontójába
Felhasználónév:
Jelszó:
Ha még nincs fehasználói fiókja, itt Regisztrálhat
- Demeter J. Ildikó:
Belföldi hírek
Széthúznak a szakszervezetek Nem jutottak közös nevezőre az országos szakszervezeti tömörülések, ezért mindegyik saját menetrendje szerint tiltakozik a kormány megszorító intézkedései ellen. Az Alfa Kartell hétfőn országszerte megmozdulásokat rendez, szeptember 22. és 27. között pedig a bukaresti Victoria téren demonstrálnak.

- Bokor Gábor:
Feltűnési viszketegségben a fürdővendég
Feltűnési viszketegségben a fürdővendég
Nemrég fejezték be a Karácsony-patak mederfalainak felújítását.
Kellemetlen meglepetésben volt részük a kovásznai polgármesteri hivatal tisztviselőinek. Szeptember 13-án — épp az iskolakezdés napján — a környezetvédelmi felügyelőség képviselői jelentkeztek ellenőrzésre.

Archívum
<<2012 május>>
HKSzCsPSzV
1
6
13
20
27
28
29
30
31
Legújabb galéria
Szavazás
Online látogatók
Legújabb hozzászólások
Várható időjárás Sepsiszentgyörgyön
BNR Valutaárfolyam
Most megy a TV-ben:
Médiapartnerünk a:
HHRF
© 2003-2012 H-PRESS - Minden jog fenntartva - Háromszék, független napilap Sepsiszentgyörgy
programozás: laca.ro
- RSS