Tartalom
2012. május 26., szombat:
Legolvasottabb 10 írásunk: Legtöbb hozzászólás: |
2010. november 10., szerda: Közélet Hétezer-ötszázan minimálbérenEzerkétszáz lej a háromszéki bruttó átlagbér, miközben az országos középérték több mint ezernyolcszáz lej — az adatok csak az adót, illetve járulékot Kovászna megyében fizetőkre vonatkoznak. Az alkalmazottak több mint fele ezer lejnél kevesebb pénzért dolgozik. Mind országos, mind megyei viszonylatban csökken az átlagjövedelem: mindkét esetben márciusban jegyezték a legnagyobb értéket, 2074 lejt romániai viszonylatban, Háromszéken pedig 1365 lejt. A két átlag közötti különbség mindenik hónapban meghaladja a 600 lejt, az eltolódás márciusban volt a legnagyobb, 709 lej, ez a mutató az elmúlt hónapokban 650 lej körül ingadozott. Háromszéken júliusban összesítették a legalacsonyabb megyei átlagbért: 1184 lejt. Szeptemberre 1212 lejre emelkedett, 42 668 alkalmazott után számolták ki, miközben év eleje óta az alkalmazottak száma is csökkent.
A szakképzett munkaerő minimálbérét bruttó 720 lejnek tekintik, ennyi pénzt — vagy ennél kevesebbet — közel tizenötezren (14 835) keresnek, azaz, az alkalmazottak több mint egyharmada (34,76 százaléka). Viszont még ennél is kevesebbért, a legalsó jövedelmi szintnek tekintett, papírforma szerint csak szakképzetleneknek járó 600 lejes minimálbért több mint hétezer-ötszázan (7580) visznek haza (a foglalkoztatottak közel 18 százaléka). Ennél valamivel nagyobb bért (720—1000 lej között) fizetnek 9118 embernek, vagyis az alkalmazottak 21,36 százalékának. A 1000—1500 lejes jövedelemkategóriába eső csoportba 10 312-en tartoznak, vagyis az alkalmazottak 24 százaléka, míg 1500—2500 lej közötti fizetésért 5895-en dolgoznak. A magasabb bérért foglalkoztatottak száma lényegesen kevesebb, 2500—5000 lej közötti javadalmazásban kétezernél kevesebben részesülnek — év elején még háromezernél többen voltak —, míg 5000 lej fölött 521-en kerestek. Az idei legnagyobb háromszéki fizetést szeptemberben folyósították, bruttó 285 183 lejt. A legjobban kereső háromszékiek minden hónapban férfiak voltak, és bérük meghaladta a 4700 lejt. Szerző: Mózes LászlóCikk megjelenítése: 1126Olvasóink értékelése: 5Szavazatok száma: 1Az ön értékelése: Hozzászólások 2010. november 10., szerda 00:26
klauka09 505 hozzászólás ez a szép az ilyen átlagszámolásokban.
egy példa a részemről is. Jánoska 1 hónapig Ciprusban nyaralt, Jancsika 1 napig a rétyi tó partján nyaralt.(saját zseb szerint) átlagosan számolva mindketten 15 napot voltak cipruson és fél napot a rétyi tónál. Sajnos az élet nem számtanpélda. 2010. november 10., szerda 07:34
Bence 143 hozzászólás Gondolom nem a reálbért vették számításba. Korábban azt írták, hogy Háromszéken országos átlag fölötti az állami alkalmazottak száma. Nos ők papíron többet keresnek, mint a valóságban. Példa: papíron 1000 lejt, ami a valóságban 750. És ez a szerencsés eset!!!
2010. november 10., szerda 11:09
bzoal 735 hozzászólás Nekem 4ö évi munka után sincs akkora nyugdijam,mint az átlagbér. Mégis éldegélek.
Tisztelt Látogatónk!
2012 Február elsejétől friss lapszámunk honlapunkon 0-16 óra között kizárólag megrendelők számára érhető el. A Háromszék online változatának friss lapszáma egész nap ingyenesen elérhető azok számára, akik előfizetnek a Háromszékre (a nyomtatott újság ára 20 lej havonta, 4.76 euró) a H-Press lapterjesztőnél, a postán (csak Kovászna megye területén), vagy interneten. Ennek érdekében az előfizetők a regisztrációnál használt e-mail címükről küldjék be a nyugta adatait (név, lakcím, nyugtaszám, dátum, az előfizetés időszaka, összeg) a hpress@3szek.ro címre;
A Háromszék online változata külön is megrendelhető a www.3szek.ro weboldalon a PayPal-rendszer segítségével, vagy bankkártya-fizetéssel, illetve személyesen a szerkesztőség pénztáránál. Az előfizetés ára havonta 3.8 euró (vagy az ennek napi árfolyamon megfelelő lej, dollár, forint.). A három, hat, illetve 12 hónapra előfizetők számára 5, 7, illetve 10 százalékos kedvezményt biztosítunk (lásd az alábbi táblázatot; a valutaárak az árfolyam függvényében változnak).
Ha meg szeretné rendelni a nyomtatott vagy az online változatot, be kell lépnie felhasználói fiókjába.
| Archívum
Legújabb galéria
Szavazás
Online látogatók
Legújabb hozzászólások
moni - 02:26 Tenni kell a közösségi jogokért (Kampányban)
zombi - 01:51 Minden jogi akadály elhárult (Nyirő József újratemetése)
ladoga2009 - 00:26 Tenni kell a közösségi jogokért (Kampányban)
Sascha - 00:09 Tenni kell a közösségi jogokért (Kampányban)
hollo - 23:49 Minden jogi akadály elhárult (Nyirő József újratemetése)
kifli - 23:18 A gondok a Néppárt igazi ellenfelei (Kampányban)
kifli - 22:57 Igaztalanul vádol az MPP (Kampányban)
kifli - 22:43 Konfliktusokhoz vezető magyarellenes döntések
kifli - 22:35 „Nemkívánatos” Kövér László kampányolása Várható időjárás Sepsiszentgyörgyön
BNR Valutaárfolyam
Most megy a TV-ben:
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||