Sepsiszentgyörgy, 2012. május 27., vasárnap 02:11
Köszöntjük Hella nevű olvasóinkat!
Regisztráljon, és szóljon hozzá írásainkhoz
felhasználó jelszó
Tartalom
2012. május 26., szombat:
Legolvasottabb 10 írásunk:
Legtöbb hozzászólás:
2007. október 4., csütörtök: Közélet

Marad a kormány

Megbukott tegnap a parlamentben a Szociáldemokrata Párt által kezdeményezett bizalmatlansági indítvány, így Călin Popescu Tăriceanu miniszterelnök vezetésével a liberális—RMDSZ-kormány folytathatja tevékenységét. A szenátus és a képviselőház együttes ülésén csak 220-an szavaztak a kormánybuktató kezdeményezés mellett, vagyis tizenkettővel kevesebben, mint amennyire elfogadásához szükség lett volna. A tegnapi ülésen jelen levő 433 honatya közül 372 adott le érvényes szavazatot, az indítványt 152-en utasították el.
Az Ezer nap káosz — A jobboldali kormányzat vége című, mintegy húszoldalas dokumentum tételesen felsorolta a szociáldemokraták kifogásait a liberális—RMDSZ-kormánnyal szemben. Mircea Geoană pártelnök legfőbb érve az volt, hogy szilárd parlamenti többségű kabinetre van szükség, a mostani kisebbségi kormánynak ugyanis jelenleg húszszázalékos a támogatottsága a törvényhozó testületben. Az SZDP elnöke élesen bírálta a jelenlegi és a korábbi — még demokratákat is magában foglaló — kormányt, mivel szerinte kudarcot vallott jobboldali politikájával. A szociáldemokrata pártvezér szorgalmazta, hogy a jelenlegi koalíció helyébe egy szilárd parlamenti többséggel rendelkező, ,,kiegyensúlyozott és szociálisan érzékeny" politikát folytató kormányt hozzanak létre. Úgy vélte, hogy Tăriceanu csapata képtelen volt megfelelő eredményeket elérni az európai uniós alapok felhasználása terén, s szerinte ez önmagában is elegendő ok a kormányváltásra.
Tăriceanu felszólalásában pontról pontra próbálta cáfolni a vádakat. Kormánya sikeres területei között az oktatás, az egészségügy és a mezőgazdaság reformját, a gazdasági növekedést, valamint az életszínvonal emelését említette. Ugyanakkor megígérte, hogy ha az indítvány nem megy át a parlamentben, azonnal tárgyalásokat kezd a politikai pártokkal a jövő évi költségvetés fontosabb kérdéseiről. A kormányfő egyúttal kilátásba helyezte a nyugdíjemelés határidejének előbbre hozását. Az intézkedést korábban maguk a szociáldemokraták követelték.
Szavazás után az eredményt a pártvezetők többsége előreláthatónak nevezte. Liberális vezetők szerint a parlamenti szavazás azt bizonyítja, hogy az indítványban szereplő érvek nem győzték meg a honatyákat. Mircea Geoană szociáldemokrata és Emil Boc demokrata pártvezér szankciókat helyezett kilátásba azon párttagok ellen, akik az alakulat vezetésének utasításai ellenére nem szavazták meg a dokumentumot. A szociáldemokrata pártvezér ugyanakkor leszögezte: a Tăriceanu-kabinet még nehezebb helyzetbe került, mint a szavazás előtt, hiszen az általa vezetett alakulat egyetlen kormány által kezdeményezett jogszabályt, így a költségvetési törvényt sem támogatja. Árnyaltabban fogalmazott Nicolae Văcăroiu szociáldemokrata szenátor, aki szerint az SZDP szeretné, ha a jövő évi költségvetési törvény lehetővé tenné az SZDP kezdeményezte szociális intézkedések megvalósítását.
A szavazást követő sajtónyilatkozatában a miniszterelnök leszögezte: a parlamenti szavazás egyedüli nyertese Románia. Mint mondta, a liberálisok nem engedtek az ellenzék zsarolásának, és továbbra sem hajlandóak kompromisszumokra, ha az ország érdekei nem ezt követelik. Hozzátette: hamarosan tárgyalásokat kezdeményez a pártokkal a költségvetési törvényről. Ugyancsak a tárgyalások szükségességét hangsúlyozta Kelemen Hunor, az RMDSZ ügyvezető elnöke. Markó Béla RMDSZ-elnök leszögezte: a kormánynak oda kell figyelnie mindarra, ami az indítvány vitája során elhangzott, hiszen a kabinet parlamenti támogatottsága továbbra sem oldódott meg. Mint mondta, a kormány kezdeményezéseinek megvalósítása érdekében a szociáldemokratákkal is tárgyalni kell.
Hozzászólások
Ha hozzá szeretne szólni, jelentkezzen be
Felhasználónév:
Jelszó:


Miért regisztráljon? Regisztrált felhasználóként:
  • Hozzászólását csatolhatja írásainkhoz
  • Feliratkozhat a hírevélre
  • Saját profil-oldala lesz a Háromszék weboldalán


A regisztráció ingyenes !!!

Regisztráljon most
Tisztelt Látogatónk!
2012 Február elsejétől friss lapszámunk honlapunkon 0-16 óra között kizárólag megrendelők számára érhető el.
A Háromszék online változatának friss lapszáma egész nap ingyenesen elérhető azok számára, akik előfizetnek a Háromszékre (a nyomtatott újság ára 20 lej havonta, 4.76 euró) a H-Press lapterjesztőnél, a postán (csak Kovászna megye területén), vagy interneten. Ennek érdekében az előfizetők a regisztrációnál használt e-mail címükről küldjék be a nyugta adatait (név, lakcím, nyugtaszám, dátum, az előfizetés időszaka, összeg) a hpress@3szek.ro címre;
A Háromszék online változata külön is megrendelhető a www.3szek.ro weboldalon a PayPal-rendszer segítségével, vagy bankkártya-fizetéssel, illetve személyesen a szerkesztőség pénztáránál. Az előfizetés ára havonta 3.8 euró (vagy az ennek napi árfolyamon megfelelő lej, dollár, forint.). A három, hat, illetve 12 hónapra előfizetők számára 5, 7, illetve 10 százalékos kedvezményt biztosítunk (lásd az alábbi táblázatot; a valutaárak az árfolyam függvényében változnak).
Háromszék nyomtatott+online
HónapEURRONUSDHUF
1 4,76 ~20,00 ~5,9 ~1438
3 14,28 ~60,00 ~17,7 ~4316
6 28,56 ~120,00 ~35,5 ~8632
12 57,12 ~240,00 ~70,8 ~17264
Háromszék online
HónapEURRONUSDHUF
1 3,80 ~15.99 ~4,73 ~1150
310,83 ~45,57 ~13,48 ~3277
621,20 ~89,22 ~26,39 ~6417
1241,00 ~172,69 ~51,00 ~12420
Ha meg szeretné rendelni a nyomtatott vagy az online változatot, be kell lépnie felhasználói fiókjába.
Ha Ön már regisztrált, lépjen be kontójába
Felhasználónév:
Jelszó:
Ha még nincs fehasználói fiókja, itt Regisztrálhat
- Szekeres Attila:
Röviden
Norvég gáz Magyarországnak Norvégia nagyon messze van Magyarországtól, de ha a gáz folyékony szállításának lehetőségére vagy a németországi és lengyelországi kiépített vezetékekre gondolunk, érdemes azon elmélkedni, hozzáférhető-e számunkra a norvég gáz ― mondta a magyar miniszterelnök tegnap Oslóban.

- Iochom István:
Anyagi kártérítés is jár (Agache-ügy)
A Rompres hírügynökség értesítőjére és a külügyminisztérium tájékoztatójára alapozva közöltük, hogy a négy kézdivásárhelyi csupán erkölcsi kártérítésben részesült. Tegnap Tamás Sándor képviselő Frunda György védőügyvédtől megkapta a húszoldalas strasbourgi döntést, melyben 10 500 euró kártérítés is szerepel. Igaz, nem ennyit, hanem sokkal többet kértek.

Archívum
<<2012 május>>
HKSzCsPSzV
1
6
13
20
27
28
29
30
31
Legújabb galéria
Szavazás
Online látogatók
Legújabb hozzászólások
Várható időjárás Sepsiszentgyörgyön
BNR Valutaárfolyam
Most megy a TV-ben:
Médiapartnerünk a:
HHRF
© 2003-2012 H-PRESS - Minden jog fenntartva - Háromszék, független napilap Sepsiszentgyörgy
programozás: laca.ro
- RSS