Sepsiszentgyörgy, 2012. május 27., vasárnap 02:16
Köszöntjük Hella nevű olvasóinkat!
Regisztráljon, és szóljon hozzá írásainkhoz
felhasználó jelszó
Tartalom
2012. május 26., szombat:
Legolvasottabb 10 írásunk:
Legtöbb hozzászólás:
2007. október 4., csütörtök: Máról holnapra

Megbukott a bizalmatlansági indítvány

A Tăriceanu-kabinet helyén marad, mert 232 képviselő és szenátor helyett csak 220 honatya szavazott igennel a bizalmatlansági indítványra. A liberális—RMDSZ-kormány talpra esett, ahogyan sokan jósolták, s nehéz eldönteni, hogy ezt a szociáldemokrata párton belüli Iliescu-féle különutas frakciónak köszönhetik-e, vagy Traian Băsescu kedd esti nyilatkozatának, mely szemmel láthatóan nagymértékben befolyásolta a T. Ház hangulatát és némely képviselő voksát.
Ráadásul nem bizonyult okos és jó lépésnek az sem, hogy még tegnap délelőtt, a parlamenti vita idején kiszivárogtatták a hírt, miszerint a szociáldemokraták írásos egyezményt kötöttek a leendő kormányról a demokratákkal. A hír hatását felmérve, Emil Boc cáfolta az értesülést, de azokban a képviselőkben/szenátorokban, akik jó ideje tartanak az államelnök és a Demokrata Párt előretörésétől, felébredt a veszélyérzet, felmérték, hogy a Tăriceanu-kabinet bukása után a politikai színpad főszereplőjévé Traian Băsescu válik, s kénye- kedve szerint osztja majd a szerepeket, azaz nevezi ki a miniszterelnök-jelölteket, tárcavezetőket, játszik partnerei és ellenfelei idegeivel, míg régi tervét, az előrehozott választásokat tető alá nem hozza.
Ha jól belegondolunk, valójában Tăriceanu és szürkécske kormánya meglehetősen múlékony és törékeny győzelmet aratott. Az RMDSZ-szel együtt hatalmon maradnak, de a húszszázalékos parlamenti támogatottságukkal sokra nem mennek. Ráadásul előttük áll a jövő évi költségvetési terv elfogadtatásának cseppet sem egyszerű feladata. A miniszterelnök többpárti egyeztetést ígért rövid esti nyilatkozatában, de ennél nagyobb feladat vár rá, pártjára, partnerére és kormányára: tisztáznia kell, ki támogatja, ki áll mellé, ki van ellene. És sokkal nyíltabb és tisztább politizálással meg kell szereznie a T. Ház ötven százalékának és még egy képviselőjének a szavazatát. S ebben már nem Iliescu vagy Hrebenciuc kell a partnere legyen, hanem a szociáldemokraták vezetője. Hogy ki lesz az, Mircea Geoană vagy más, ezután válik el, annyi ellenben biztosnak látszik, a tegnap kapott hatalmas pofért, a bizalmatlansági indítvány bukásáért a szociáldemokrata pártból valakinek vállalnia kell a felelősséget. No, de ezért már ne a mi fejünk fájjon!
Mi örüljünk, hogy a kormányváltás bizonytalan ideig elmaradt, s aggódjunk, hogy milyen további alkuk, engedmények árán maradnak még egy ideig hatalmon.
Hozzászólások
Ha hozzá szeretne szólni, jelentkezzen be
Felhasználónév:
Jelszó:


Miért regisztráljon? Regisztrált felhasználóként:
  • Hozzászólását csatolhatja írásainkhoz
  • Feliratkozhat a hírevélre
  • Saját profil-oldala lesz a Háromszék weboldalán


A regisztráció ingyenes !!!

Regisztráljon most
Tisztelt Látogatónk!
2012 Február elsejétől friss lapszámunk honlapunkon 0-16 óra között kizárólag megrendelők számára érhető el.
A Háromszék online változatának friss lapszáma egész nap ingyenesen elérhető azok számára, akik előfizetnek a Háromszékre (a nyomtatott újság ára 20 lej havonta, 4.76 euró) a H-Press lapterjesztőnél, a postán (csak Kovászna megye területén), vagy interneten. Ennek érdekében az előfizetők a regisztrációnál használt e-mail címükről küldjék be a nyugta adatait (név, lakcím, nyugtaszám, dátum, az előfizetés időszaka, összeg) a hpress@3szek.ro címre;
A Háromszék online változata külön is megrendelhető a www.3szek.ro weboldalon a PayPal-rendszer segítségével, vagy bankkártya-fizetéssel, illetve személyesen a szerkesztőség pénztáránál. Az előfizetés ára havonta 3.8 euró (vagy az ennek napi árfolyamon megfelelő lej, dollár, forint.). A három, hat, illetve 12 hónapra előfizetők számára 5, 7, illetve 10 százalékos kedvezményt biztosítunk (lásd az alábbi táblázatot; a valutaárak az árfolyam függvényében változnak).
Háromszék nyomtatott+online
HónapEURRONUSDHUF
1 4,76 ~20,00 ~5,9 ~1438
3 14,28 ~60,00 ~17,7 ~4316
6 28,56 ~120,00 ~35,5 ~8632
12 57,12 ~240,00 ~70,8 ~17264
Háromszék online
HónapEURRONUSDHUF
1 3,80 ~15.99 ~4,73 ~1150
310,83 ~45,57 ~13,48 ~3277
621,20 ~89,22 ~26,39 ~6417
1241,00 ~172,69 ~51,00 ~12420
Ha meg szeretné rendelni a nyomtatott vagy az online változatot, be kell lépnie felhasználói fiókjába.
Ha Ön már regisztrált, lépjen be kontójába
Felhasználónév:
Jelszó:
Ha még nincs fehasználói fiókja, itt Regisztrálhat
- Fekete Réka:
Verssel veretve
Verssel veretve Tömör meghatározás egy-egy rövid versben (közöttük négysorosak is) az élet valóságosnak hitt élményeiről, amelyek olykor álomszerűségbe csapnak át. Sorsversek személyes jellegű témával, ars poetica, amelyből megtudjuk, hogy a vers kötélhágcsó szakadék fölött, szerelem, társadalmi torzulások, elidegenedés, és végül a hit élményét reménykedve kereső ember gondolatai.

- x:
Hírsaláta
ROBU BESÚGOTT? Mircea Dinescu bejelentése szerint hamarosan három magas rangú egyházfőről mondja ki a SZIVOT, hogy együttműködött a szekuritátéval. Az Adevărul értesülései szerint Pimen Zainea, Suceava és Rădăuţi érseke, valamint Calinic Argatul, Argeş és Muscel püspöke mellett a bukaresti római katolikus érsekről, Ioan Roburól is kiderült, hogy besúgó volt.

Archívum
<<2012 május>>
HKSzCsPSzV
1
6
13
20
27
28
29
30
31
Legújabb galéria
Szavazás
Online látogatók
Legújabb hozzászólások
Várható időjárás Sepsiszentgyörgyön
BNR Valutaárfolyam
Most megy a TV-ben:
Médiapartnerünk a:
HHRF
© 2003-2012 H-PRESS - Minden jog fenntartva - Háromszék, független napilap Sepsiszentgyörgy
programozás: laca.ro
- RSS