Tartalom
2012. május 26., szombat:
Legolvasottabb 10 írásunk: Legtöbb hozzászólás: |
2011. január 11., kedd: Közélet Nem hivatalos ünnep (Március 15.)Érvényteleníteni kell azokat a helyi határozatokat, amelyek hivatalos ünnepnek minősítették március 15-ét, ha nem vonják vissza az önkormányzatok az erre vonatkozó döntést, a prefektúra kénytelen lesz közigazgatási bíróságon érvényt szerezni igazának — nyilatkozta György Ervin prefektus. A törvény szerint hivatalos ünnepet csak a kormány határozhat meg, a tanácsok helyi ünnepekről dönthetnek. Azok az önkormányzatok jártak el helyesen, amelyeknél a polgármester vagy megyeitanács-elnök a szakszervezet képviselőjével közösen módosította a kollektív munkaszerződést, és abban szabadnapként határozta meg március 15-öt. Túllépte azonban hatáskörét például a kézdivásárhelyi, kovásznai vagy uzoni tanács, a kormánybiztosi hivatal felszólította őket, vonják vissza határozatukat, hogy ne legyenek kénytelenek bíróságon megtámadni azt. A prefektus egyébként úgy értékeli, az elmúlt évben jó volt az együttműködése a helyi tanácsokkal, polgármesterekkel. Vannak jól felkészült jegyzők, akiknek nincs gond a munkájával, mások igyekeznek tanulni, de akadnak páran, akik képtelenek ellátni feladatukat, és nem is próbálnak megfelelni a kihívásoknak, számos hiba csúszik az általuk összeállított dokumentumokba. György Ervin neveket nem említett, de annyit elárult, a gyengén teljesítők között van az egyik háromszéki város jegyzője is. S bár a prefektus nem elégedetlen, a számok ellentmondani látszanak nyilatkozatának: intézménye tavaly 107 helyi határozatot talált törvénytelennek és támadott meg a bíróságon, kicsit többet, mint egy évvel korábban. Szerző: Farkas RékaCikk megjelenítése: 1819Olvasóink értékelése: 4.8Szavazatok száma: 5Az ön értékelése: Hozzászólások 2011. január 11., kedd 10:37
hajranemere 33 hozzászólás Vagy eppen o maga Gyorgy Ervin prefektus ur adja meg a tippet,hogy hogyan csusszon at az a torvenytelen hatarozat!pl.a kezdiszentkereszti onkormanyzat hogyan tudott 4 igen szavazattal es 7 ellenszavazattal eladni egy egesz erdot?A nyilvanos arveres szabalyainak semmibe veveset itt meg se emlitenem.Ha az erdekek ugy kivanjak eppen a prefektus az aki tisztara mossa vagy eppen vedelmebe veszi a torvenysertoket!Telyes egeszeben attol fuggenek a dolgok,hogy az adott eloljaro eppen kinek az ulepet nyalja.
2011. január 11., kedd 21:25
Gebe 248 hozzászólás Nálunk a cégnél dec1 munkanap , március 15 ünnep és nem is lesz másként .:-)
Tisztelt Látogatónk!
2012 Február elsejétől friss lapszámunk honlapunkon 0-16 óra között kizárólag megrendelők számára érhető el. A Háromszék online változatának friss lapszáma egész nap ingyenesen elérhető azok számára, akik előfizetnek a Háromszékre (a nyomtatott újság ára 20 lej havonta, 4.76 euró) a H-Press lapterjesztőnél, a postán (csak Kovászna megye területén), vagy interneten. Ennek érdekében az előfizetők a regisztrációnál használt e-mail címükről küldjék be a nyugta adatait (név, lakcím, nyugtaszám, dátum, az előfizetés időszaka, összeg) a hpress@3szek.ro címre;
A Háromszék online változata külön is megrendelhető a www.3szek.ro weboldalon a PayPal-rendszer segítségével, vagy bankkártya-fizetéssel, illetve személyesen a szerkesztőség pénztáránál. Az előfizetés ára havonta 3.8 euró (vagy az ennek napi árfolyamon megfelelő lej, dollár, forint.). A három, hat, illetve 12 hónapra előfizetők számára 5, 7, illetve 10 százalékos kedvezményt biztosítunk (lásd az alábbi táblázatot; a valutaárak az árfolyam függvényében változnak).
Ha meg szeretné rendelni a nyomtatott vagy az online változatot, be kell lépnie felhasználói fiókjába.
| Archívum
Legújabb galéria
Szavazás
Online látogatók
Legújabb hozzászólások
moni - 02:26 Tenni kell a közösségi jogokért (Kampányban)
zombi - 01:51 Minden jogi akadály elhárult (Nyirő József újratemetése)
ladoga2009 - 00:26 Tenni kell a közösségi jogokért (Kampányban)
Sascha - 00:09 Tenni kell a közösségi jogokért (Kampányban)
hollo - 23:49 Minden jogi akadály elhárult (Nyirő József újratemetése)
kifli - 23:18 A gondok a Néppárt igazi ellenfelei (Kampányban)
kifli - 22:57 Igaztalanul vádol az MPP (Kampányban)
kifli - 22:43 Konfliktusokhoz vezető magyarellenes döntések
kifli - 22:35 „Nemkívánatos” Kövér László kampányolása Várható időjárás Sepsiszentgyörgyön
BNR Valutaárfolyam
Most megy a TV-ben:
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||