Tartalom
2012. május 26., szombat:
Legolvasottabb 10 írásunk: Legtöbb hozzászólás: |
2011. január 26., szerda: Máról holnapra Pártérdekek fölöttÚj választójogi törvényeket készül elfogadtatni a demokrata-liberális—RMDSZ-koalíció. Egy már kiszivárogtatott hír jelzi a hatalom szándékát: ha tehetik, márpedig miért ne tehetnék, végletekig egyszerűsíteni kívánják a helyhatósági választásokat: az nyer, aki első körben a legtöbb szavazatot megszerzi. Az RMDSZ hírek szerint belement e játékba, nyilatkozgatják is: remélik, ily módon visszaszerezhetik néhány erdélyi nagyváros, köztük Marosvásárhely vezetését. Amit a két utóbbi helyhatósági választáson ők maguk bénáztak el. Elméletben igazuk lehet, ám a gyakorlat bonyolultabb. Ma már az RMDSZ mellett létezik egy másik párt, az MPP, s ha Tőkés Lászlóék tervei és vágyai valóra válnak, s ha Toró T. Tiboréknak időben sikerül bejegyeztetniük a befogadó gyűjtőpártnak elképzelt Erdélyi Magyar Néppártot, ott lesz a helyhatósági választási színtéren a harmadik magyar politikai alakulat is. Ha fölfalni szándékoznak egymást — a legjobb esetben egymillió szavazati joggal rendelkező romániai magyar állampolgár voksáért —, sok jóra nem számíthatnak. Egyelőre keveset tudni magáról a törvényről, hány százaléknál húzzák meg a bejutás küszöbét a pártoknak, mennyinél a koalícióknak, milyen feltételek mellett jelentkezhetnek a jelöltek. De ismerve Emil Bocék jelenlegi népszerűségzuhanását, hatalmi vágyukat és gátlástalanságukat, bármi elképzelhető. Ráadásul ma még csak találgatni lehet, miként alakul a szövetségi elnökválasztás után az RMDSZ politikája. Zárnak, nyitnak, továbbra is Bocék uszályában maradnak, kivel tárgyalnak, kivel nem? És egyáltalán felismerik-e, bármily nagynak, erősnek és legyőzhetetlennek képzelik magukat, hogy népszerűségük mélyponton, a bizalom fogytán, s jövőben nem lesz elég a győzelemhez sem egy kicsi belső megújulás, sem a régi választási trükkök bevetése. És a másik két magyar pártnak is okosnak kell lennie, s olyan országos és helyi szövetségeket, választási koalíciókat kell kötniük, az RMDSZ-szel is, melyek együtt győzelmet hoznak. Sem a gőgnek, sem a kizárólagosságnak, sem a régi sérelmek felböfögésének nincs helye, még az egészséges verseny is csak addig mehet el, ameddig nem veszélyezteti a magyarság elnyert pozícióit. Úgy csörtessenek hát régi és új, hamvadó szövetségek és pártok, hogy kiderülhet, a romániai, erdélyi és főként a székelymagyarság nem kérődzik már semmiféle párttagságra, csupán autonóm létét meghatározó választásra. Szerző: Simó ErzsébetCikk megjelenítése: 1247Olvasóink értékelése: 4.73Szavazatok száma: 15Az ön értékelése: Hozzászólások 2011. január 26., szerda 06:54
bzoal 735 hozzászólás Csak ne mondig az RMDSZ legyen a vezető ezekben a szövetségekben.Be kellene látni,hogy az RMDSZ politikájával bem mindenki ért egyet.
2011. január 26., szerda 08:23
Mandy 74 hozzászólás Mint ahogyan az MPP politikájával sem...
2011. január 26., szerda 08:37
kaba 287 hozzászólás Erzsikenéni , ezt a cikket mintha már olvastukvolna.
Csak azért mondom, mert visszanéztem az arhívumban és érdekes modon pont ilyen badarságokat tetszet írni akkor is. 2011. január 26., szerda 09:45
Szerzsant 129 hozzászólás Ez sajnos így is lesz, ha az új néppàrt, nem arra törekszik, hogy közös listàt indítson! Ha nem, akkor értelmetlen létrehozni a pàrtot! Fogjunk össze bazzzeg:! ((-:
2011. január 26., szerda 10:14
peterkinga 251 hozzászólás Nemzet arulo gerinctelen mindig van es lesz.Minden partban van es lesz.Az EMNT-ben is van es lesz.Sajnos birkakbol is van eleg,es terelo is van eleg.
2011. január 26., szerda 10:30
Szerzsant 129 hozzászólás Kinga! Az EMNT nem pàrt, az új pàrtot EMNP-nek fogjàk hivni, vagy hívjàk! De, egyetértek, hogy van gerinctelen az EMNT-ben!
2011. január 26., szerda 10:39
peterkinga 251 hozzászólás Megint velem kotekedsz.Hat nem irtam en kulon mondantba?Es partrol meg nem beszelek en majd ha megalakul csak.
2011. január 26., szerda 10:47
Szerzsant 129 hozzászólás Kinga! Elnézést, hogy "kötekszem"! Ez nem kötekvés! De, "Minden partban van es lesz.Az EMNT-ben is van es lesz" Ebböl azt érteni, hogy az EMNT pàrt! Na, de mindegy! Amúgy az EMNP meg van alakulva, csak nincs bejegyezve még! Csak nyugi, baràtian vitatkozom!
2011. január 26., szerda 11:06
peterkinga 251 hozzászólás Szerzsant!Nincs igazad.Ha kulon irtam le akkor sot azt jelenti ,hogy nem sorolom a partok koze.Jogi keretet akkor kap maganak ha be is jegyzik.Es nem vagyok ideges.Most egyetertunk?
2011. január 26., szerda 11:15
lada1200 347 hozzászólás Azért kár egy pártot létrehozni, hogy aztán a választól feje fölött kössék egymással a mocskos alkukat .
Ezért hagy engem hidegen az egész pártosdi. 2011. január 26., szerda 11:22
Szerzsant 129 hozzászólás Igeniiiiis Kinga!Állok rendelkezésére! (-: De, tényleg az egésznek csakis és csak akkor van értelme, ha az erdélyi magyarsàg érdekeit veszik figyelemben és nem a pàrt- vagy egyéni érdekeket! Tehàt, minden szavazàson amiben érintettek vagyunk, közös listát! Így lehet 8-9 szàzalék is! De, hogy utàna ki-kit fog szétmarni, azt màr csak az úristen tudhatja!
2011. január 26., szerda 11:37
peterkinga 251 hozzászólás Hat csak allna mar ossze az a kozos lista.A szetmarason elerne utana gondolkodni.De nincs meg itt az ideje.
2011. január 26., szerda 12:34
Figaro 189 hozzászólás A közös listákban se nagyon bízzunk. A magyar pártok közötti esetleges szövetségek nem a mi érdekünkben fognak köttetni, hanem a politikusok érdeke szerint. Habár, ahogy elnézem a mai magyar közéletet, a közös lista egyelőre csak hiú ábránd. Az rmdsz csak akkor menne bele ilyesmibe, ha ők tudnak diktálni. A választási küszöböt pedig valószínüleg csökkenteni fogják, mert nem jutnának be a parlamentbe.
2011. január 26., szerda 12:44
kaba 287 hozzászólás A közös kista nagy valószínüséggel azt jelenti, hogy az új párt vezetői (TTT, Sz Zs,... stb) Háromszéken indulnak, a biztosan befutó helyeken.
Miután nemtudunk egy háromszékit kiállítani az RMDSZ elnöki tisztségére legalább jelöltnek, valószinű a képviselő-szenátorokat is máshonnan hozzák a nyakunkra. 2011. január 26., szerda 12:50
Figaro 189 hozzászólás Hát, ha az új párt nem tud helyi jelölteket állítani és importálni kell, az bizony szegénységi bizonyítvány. Akkor inkább hagyják békén a politikát és a pártosdit. Habár ne feledjük el, hogy amikor az SZNT autonómia-statutumát kellett benyújtani a román parlamentnek, akkor a már nagybeteg Birtalan Ákoson kívül egyetlen székelyföldi "deputat" sem akadt, aki vállalta volna. Szilágyi Zsolt ellenben képviselte az ügyet és becsületére legyen mondva, amennyire tőle tellett, helyt is állt.
Tisztelt Látogatónk!
2012 Február elsejétől friss lapszámunk honlapunkon 0-16 óra között kizárólag megrendelők számára érhető el. A Háromszék online változatának friss lapszáma egész nap ingyenesen elérhető azok számára, akik előfizetnek a Háromszékre (a nyomtatott újság ára 20 lej havonta, 4.76 euró) a H-Press lapterjesztőnél, a postán (csak Kovászna megye területén), vagy interneten. Ennek érdekében az előfizetők a regisztrációnál használt e-mail címükről küldjék be a nyugta adatait (név, lakcím, nyugtaszám, dátum, az előfizetés időszaka, összeg) a hpress@3szek.ro címre;
A Háromszék online változata külön is megrendelhető a www.3szek.ro weboldalon a PayPal-rendszer segítségével, vagy bankkártya-fizetéssel, illetve személyesen a szerkesztőség pénztáránál. Az előfizetés ára havonta 3.8 euró (vagy az ennek napi árfolyamon megfelelő lej, dollár, forint.). A három, hat, illetve 12 hónapra előfizetők számára 5, 7, illetve 10 százalékos kedvezményt biztosítunk (lásd az alábbi táblázatot; a valutaárak az árfolyam függvényében változnak).
Ha meg szeretné rendelni a nyomtatott vagy az online változatot, be kell lépnie felhasználói fiókjába.
| Archívum
Legújabb galéria
Szavazás
Online látogatók
Legújabb hozzászólások
moni - 02:26 Tenni kell a közösségi jogokért (Kampányban)
zombi - 01:51 Minden jogi akadály elhárult (Nyirő József újratemetése)
ladoga2009 - 00:26 Tenni kell a közösségi jogokért (Kampányban)
Sascha - 00:09 Tenni kell a közösségi jogokért (Kampányban)
hollo - 23:49 Minden jogi akadály elhárult (Nyirő József újratemetése)
kifli - 23:18 A gondok a Néppárt igazi ellenfelei (Kampányban)
kifli - 22:57 Igaztalanul vádol az MPP (Kampányban)
kifli - 22:43 Konfliktusokhoz vezető magyarellenes döntések
kifli - 22:35 „Nemkívánatos” Kövér László kampányolása Várható időjárás Sepsiszentgyörgyön
BNR Valutaárfolyam
Most megy a TV-ben:
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||