Tartalom
2012. május 26., szombat:
Legolvasottabb 10 írásunk: Legtöbb hozzászólás: |
2011. január 26., szerda: Közélet Băsescu és a katonák (Magasles)A januárban hihetetlenül aktivizálódó Traian Băsescu államfő, jól bevált megosztó politikáját folytatva — már a Habsburgok jelmondata is az volt a térségben, hogy ,,oszd meg és uralkodj!" —, sorra sértegeti az ország lakosságát. Már nincs osztály, csoport, réteg, foglalkozási kör, melybe ne kötött volna bele, akiknek érdekeit különféle sarcokkal ne sértette volna. Legújabban a nyugdíjaik csökkenése miatt amúgy is felbolydult tartalékos, nyugalmazott katonákba kötött bele. Elfeledve, hogy a tábornokok számát elnöki működése áldásos évei alatt éppen ő duzzasztotta fel, a katonatiszteket állította szembe az altisztekkel. Azt fejtegette állandó heherészései közepette, hogy a hadsereg alapját nem a tisztek, hanem a hős és hűséges altisztek alkotják. Egy nála valamivel alacsonyabb termetű, de összehasonlíthatatlanul nagyobb stratéga tovább ment, kijelentve, hogy bárki, a közlegény is, tarsolyában hordozhatja a marsallbotot. Az elnök a felbolydult katonákat újra vérig sértette tehát, s hiába magyarázták a hozzá még hűséges értelmiségiek, hogy a nyugdíjkiigazítás elkerülhetetlen, mert elviselhetetlen, hogy a katonáknak ennyivel magasabb legyen a nyugdíjuk, mint más társadalmi csoportoknak, a tanároknak például, ez már csak hab volt a tortán. Ugyanis a kérdést meg lehetne közelíteni úgy is, hogy nem is annyira a bírák, ügyészek, magas rangú katonatisztek nyugdíja magas, hanem más társadalmi kategóriáké elképesztően alacsony, és ezt a kérdést előbb-utóbb kezelni kell, sarcokkal, a különféle társadalmi kategóriák összeugrasztásával ez nem lehetséges, s csak a feszültséget növeli. Ami Iaşi-ban, a nemzeti ünnepen világosan látszott is, a felháborodott tartalékos tisztek már a himnusz alatt hujjogtatni kezdtek, és kifütyülték az államfőt, aki néhány éve ugyanott Moldva és Havasalföld egyesülésének ünnepén még hórázott hős népével. Ez néhány órával később Focşani-ban is megtörtént, világosan látszik, hogy Traian Băsescu hajdani népszerűsége már a múlté, és az országban napról napra, jól érzékelhetően nő a feszültség. Az elfogult kormánypárti politikusok azt állítják, hogy a tiltakozó akciókat az ellenzék szervezi, de a növekvő lakossági háborgás láttán: ez nem igaz. A nyomor rossz tanácsadó, s a Boc-kormány tehetetlensége egyre nyilvánvalóbb. Mindez a helyzet elmérgesedéséhez is vezethet... Szerző: Bogdán LászlóCikk megjelenítése: 1139Olvasóink értékelése: 4.92Szavazatok száma: 13Az ön értékelése: Hozzászólások 2011. január 26., szerda 08:17
lacafaca74 2661 hozzászólás Elmérgesedéstől nem kell tartani... a puliszka nem robban. Sajnos...
2011. január 26., szerda 09:21
zucu 667 hozzászólás Igaza van lacafaca74-nek ,mert a puliszka tényleg nem robban, s aztán kellene egy amolyan Tőkés már mint ami a kitartást, jellemet illeti....
2011. január 26., szerda 11:26
velemeny57 35 hozzászólás Kérdem én milyen nemzet az amelyik a saját más nemzetet sértő himnuszát kifütyoli?
2011. január 26., szerda 16:36
fekete 101 hozzászólás megis szegyen,hogy ketes karieru koran nyugdijazott katonatisztek az allamelnokot gyalazzak.bezzeg aminimalberbol esalacsony nyugdijakbol elok halgatnak,de annal jobban kiabalnak a magas fizetesu szak*****vezei vezetok.
2011. január 26., szerda 19:30
savoy66 456 hozzászólás ichtyologus-LEGYSZIVES MESELD EL NEKEM,HA GEOANA LETT VOLNA AZ ELNOK TESZERINTED MOST HOGY LENNE?
2011. február 4., péntek 22:05
eberendre 1632 hozzászólás Idézet: Azt hallottátok, hogy a kormány női oszlopa idejében figyelmeztette az elnököt, hogy kellemetlen fogadást szerveznek neki? Az elnök az elhárítókra alapozva nem hitt neki, az ellenzék nem készült. Azóta gondolkodom, nem - e a gyöngyész szervezkedett, hogy magára maradva, hősi hűségét bizonygassa... Utóvégre a szőke mindig tartogathat valami meglepetést.
Havat importált az egyik divatos létesítmény avatására.
Tisztelt Látogatónk!
2012 Február elsejétől friss lapszámunk honlapunkon 0-16 óra között kizárólag megrendelők számára érhető el. A Háromszék online változatának friss lapszáma egész nap ingyenesen elérhető azok számára, akik előfizetnek a Háromszékre (a nyomtatott újság ára 20 lej havonta, 4.76 euró) a H-Press lapterjesztőnél, a postán (csak Kovászna megye területén), vagy interneten. Ennek érdekében az előfizetők a regisztrációnál használt e-mail címükről küldjék be a nyugta adatait (név, lakcím, nyugtaszám, dátum, az előfizetés időszaka, összeg) a hpress@3szek.ro címre;
A Háromszék online változata külön is megrendelhető a www.3szek.ro weboldalon a PayPal-rendszer segítségével, vagy bankkártya-fizetéssel, illetve személyesen a szerkesztőség pénztáránál. Az előfizetés ára havonta 3.8 euró (vagy az ennek napi árfolyamon megfelelő lej, dollár, forint.). A három, hat, illetve 12 hónapra előfizetők számára 5, 7, illetve 10 százalékos kedvezményt biztosítunk (lásd az alábbi táblázatot; a valutaárak az árfolyam függvényében változnak).
Ha meg szeretné rendelni a nyomtatott vagy az online változatot, be kell lépnie felhasználói fiókjába.
| Archívum
Legújabb galéria
Szavazás
Online látogatók
Legújabb hozzászólások
moni - 02:26 Tenni kell a közösségi jogokért (Kampányban)
zombi - 01:51 Minden jogi akadály elhárult (Nyirő József újratemetése)
ladoga2009 - 00:26 Tenni kell a közösségi jogokért (Kampányban)
Sascha - 00:09 Tenni kell a közösségi jogokért (Kampányban)
hollo - 23:49 Minden jogi akadály elhárult (Nyirő József újratemetése)
kifli - 23:18 A gondok a Néppárt igazi ellenfelei (Kampányban)
kifli - 22:57 Igaztalanul vádol az MPP (Kampányban)
kifli - 22:43 Konfliktusokhoz vezető magyarellenes döntések
kifli - 22:35 „Nemkívánatos” Kövér László kampányolása Várható időjárás Sepsiszentgyörgyön
BNR Valutaárfolyam
Most megy a TV-ben:
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||