Sepsiszentgyörgy, 2012. május 27., vasárnap 04:03
Köszöntjük Hella nevű olvasóinkat!
Regisztráljon, és szóljon hozzá írásainkhoz
felhasználó jelszó
Tartalom
2012. május 26., szombat:
Legolvasottabb 10 írásunk:
Legtöbb hozzászólás:
2011. március 2., szerda: Közélet

Tiltakozásra hívnak a szakszervezetek (Új munkatörvénykönyv)

Péntekre tüntetést szerveznek Sepsiszentgyörgyön négy országos szakszervezeti tömörülés megyei szervezetei — jelentették be az érdekvédelmi szövetségek vezetői tegnap. Reményeik szerint kétezren tiltakoznak az új munkatörvénykönyv ellen, a menetelők felkeresik majd a DLP és az RMDSZ megyeszékhelyi székházait, végül a prefektúra elé vonulnak.
Az új munkatörvénykönyv az alkalmazottak ellen irányul, minden joguktól megfosztják őket — vélekedett Vasile Cătălin Neagovici —, ezért nagyon fontos megmutatnunk, ezzel nem értünk egyet. Bong Vilmos szerint, akik kidolgozták a tervezetet, nem ismerik a valóságot, a kormány nem az alkalmazottak, a lakosság, hanem a multinacionális cégek érdekeit védi. Egyébként pénteken találkoznak az RMDSZ háromszéki honatyáival is, tőlük azt kérik, ne támogassák az új munkatörvénykönyv elfogadását. Ferencz Tibor kérte, a pénteki tüntetésen vegyenek részt minél többen, mert fontos az összefogás.
A tiltakozók 13 órakor gyülekeznek a Sugás Áruház előtt, a két kormánypárt székházának meglátogatása után 15 órakor a prefektúra elé vonulnak.
Nem csak sepsiszentgyörgyiek jelenlétére számítanak, tiltakozókat várnak a megye más városaiból, falvaiból is. Tíz­ezer szórólapot nyomtattak, melyen arról tájékoztatnak, "hogyan törvényesíti a rabszolgaságot az új munkatörvénykönyv". Háromszéken mintegy tizennégyezer alkalmazott tartozik az országos szakszervezeti konföderációkhoz, ez a foglalkoztatottak 35 százaléka — közölték a bizalmik.
A tegnapi sajtótájékoztatón a szakszervezeti vezetők azt is elmondták, tudomásuk szerint számos állami intézményben már rég nyomást gyakorolnak az alkalmazottakra, viszont arra az újságírói felvetésre, hogy miért nem számoltak be konkrét esetekről, Bong Vilmos azt válaszolta, rosszul kommunikáltak, más, "fontosabb ügyeket" kellett megoldaniuk.
Hozzászólások
2011. március 2., szerda 08:24
janocska
267 hozzászólás
Ugyan az a helyzet. Valami megint eltünik.

2011. március 2., szerda 12:47
Mirke
2733 hozzászólás
A pénteki "tüntetés" jót tesz majd a szervezetnek azaz amolyan gyógyséta lesz.

2011. március 2., szerda 17:16
eberendre
1632 hozzászólás
Mit üzen a szakszervezet? A sztrájk-törőket beszerezték, csak kérdem, hogy ne maradjak tudatlan. Mire felvonul(o)unk, az érdekeltek már rég valahol boldogan hétvégéznek. A tiltakozó felvonulás után még elmegyünk levadászni, hogy mit teszünk a hétvégén az asztalra. Aztán búsulhatunk tovább.

2011. március 3., csütörtök 15:11
eberendre
1632 hozzászólás
(isk*****álózat)
Minden tisztelettel köszönthető, Nagy***** Piroska!
A tegnapelőtt, elhangzott a Nagy***** családdal kapcsolatban, olyan zönge, amit egyesek a Nagy***** család róvására gondolnak. Kérlek, cáfold meg, ha kell. Újsághírdetés sincs kizárva, a Nagy***** családon nem esett folt, mi csak táncolni akartunk veled. Gondolom nem volt ellenedre, Nagy***** Piroska!?
Béci neviben…


Ha hozzá szeretne szólni, jelentkezzen be
Felhasználónév:
Jelszó:


Miért regisztráljon? Regisztrált felhasználóként:
  • Hozzászólását csatolhatja írásainkhoz
  • Feliratkozhat a hírevélre
  • Saját profil-oldala lesz a Háromszék weboldalán


A regisztráció ingyenes !!!

Regisztráljon most
Tisztelt Látogatónk!
2012 Február elsejétől friss lapszámunk honlapunkon 0-16 óra között kizárólag megrendelők számára érhető el.
A Háromszék online változatának friss lapszáma egész nap ingyenesen elérhető azok számára, akik előfizetnek a Háromszékre (a nyomtatott újság ára 20 lej havonta, 4.76 euró) a H-Press lapterjesztőnél, a postán (csak Kovászna megye területén), vagy interneten. Ennek érdekében az előfizetők a regisztrációnál használt e-mail címükről küldjék be a nyugta adatait (név, lakcím, nyugtaszám, dátum, az előfizetés időszaka, összeg) a hpress@3szek.ro címre;
A Háromszék online változata külön is megrendelhető a www.3szek.ro weboldalon a PayPal-rendszer segítségével, vagy bankkártya-fizetéssel, illetve személyesen a szerkesztőség pénztáránál. Az előfizetés ára havonta 3.8 euró (vagy az ennek napi árfolyamon megfelelő lej, dollár, forint.). A három, hat, illetve 12 hónapra előfizetők számára 5, 7, illetve 10 százalékos kedvezményt biztosítunk (lásd az alábbi táblázatot; a valutaárak az árfolyam függvényében változnak).
Háromszék nyomtatott+online
HónapEURRONUSDHUF
1 4,76 ~20,00 ~5,9 ~1438
3 14,28 ~60,00 ~17,7 ~4316
6 28,56 ~120,00 ~35,5 ~8632
12 57,12 ~240,00 ~70,8 ~17264
Háromszék online
HónapEURRONUSDHUF
1 3,80 ~15.99 ~4,73 ~1150
310,83 ~45,57 ~13,48 ~3277
621,20 ~89,22 ~26,39 ~6417
1241,00 ~172,69 ~51,00 ~12420
Ha meg szeretné rendelni a nyomtatott vagy az online változatot, be kell lépnie felhasználói fiókjába.
Ha Ön már regisztrált, lépjen be kontójába
Felhasználónév:
Jelszó:
Ha még nincs fehasználói fiókja, itt Regisztrálhat
- :
Hírbörze
Fagyasztott élelem Romániának Románia jelenti a Matusz-Vad Zrt. számára a legújabb exportpiacot, a fagyasztottélelmiszer-kereskedelemmel foglalkozó vállalkozás decemberben kezdte meg az eladásokat.

- Farkas Réka:
Sok kicsi sokfelé megy
A megyei önkormányzat idei költségvetését úgy állították össze, hogy elsősorban programokat támogassanak — mondta el Tamás Sándor tanácselnök, aki kiemelt néhányat az idei évre tervezett elképzelések közül.

Archívum
<<2012 május>>
HKSzCsPSzV
1
6
13
20
27
28
29
30
31
Legújabb galéria
Szavazás
Online látogatók
Legújabb hozzászólások
Várható időjárás Sepsiszentgyörgyön
BNR Valutaárfolyam
Most megy a TV-ben:
Médiapartnerünk a:
HHRF
© 2003-2012 H-PRESS - Minden jog fenntartva - Háromszék, független napilap Sepsiszentgyörgy
programozás: laca.ro
- RSS