Sepsiszentgyörgy, 2012. május 27., vasárnap 04:10
Köszöntjük Hella nevű olvasóinkat!
Regisztráljon, és szóljon hozzá írásainkhoz
felhasználó jelszó
Tartalom
2012. május 26., szombat:
Legolvasottabb 10 írásunk:
Legtöbb hozzászólás:
2011. március 5., szombat: Máról holnapra

A nyugdíjrendszer mint piramisjáték

Megszokhattuk már, hol a mindentudó államfő, hol tudálékos, de kétségtelenül ambiciózus miniszterelnöke, hol valamelyik túl okos minisztere hetente olyan kijelentéseket tesz például a sokat vitatott, csődközelbe jutott nyugdíjrendszerről, amelyeket azután sokat magyaráznak, vitatnak, cáfolnak a szakértők, az ellenzéki politikusok, az egyre nyughatatlanabb szakszervezeti vezetők, s egyetlen kitapintható következménye, hogy nő az elégedetlenség, a nyugtalanság, és mind idegesebbek lesznek a tüntető vagy tüntetésekkel fenyegetőző érintettek.
Csütörtökön Botiş munkaügyi miniszter tett egy hajmeresztő kijelentést, nemes egyszerűséggel piramisjátékhoz hasonlítva az ezer sebből vérző nyugdíjrendszert. A piramisjátékoknak a Caritas emlékezetes csődje óta nincsen túlságosan nagy becsületük Romániában. És az is igaz, az analógiák nem vezetnek sehova, nem pótolhatják például a gondolkodást.
A miniszter úr kijelentését természetesen sokan vitatták, újabb és újabb magyarázatokra késztették a munkaügyi tárca vezetőjét, aki úgy gondolja, a romániai nyugdíjrendszer jelenlegi formájában azért is forog veszélyben, mert évről évre meredeken csökken a foglalkoztatottak száma, míg a nyugdíjra jogosultaké nő. Ezért aztán előállhat ama helyzet, hogy nem lesz miből fizetni a nyugdíjakat. Botiş — ahogyan dühös szakszervezeti vezetők meg a miniszter szakértelmét és hozzáértését kétségbe vonó politikusok és szakértők kijelentették — egyszerűen nincsen tisztában azzal az esetünkben mellőzhetetlen, az alkotmányban is rögzített ténnyel, hogy az állam felelősséget vállalt a nyugdíjakért. Az más kérdés, hogy a foglalkoztatottak számát — ahogyan a miniszter állította — növelni kell, mert csak új munkahelyek teremtésével változhat érdemben az áldatlan állapot.
Hogy ezt az erélytelen, kapkodó, újabb sarcokkal, adókkal operáló Boc-kormány hogyan is akarja megvalósítani, nem derült ki. A kormánynak ugyanis nincs programja, a munkahelyteremtés inkább csak politikusi nagyáriákban kerül szóba, de nem világos, az elképzelésekből miképpen lehet valóság, s a tények azt mutatják, az állami s a magánszektorban foglalkoztatottak száma inkább csökken, ahelyett hogy növekedne, a munkanélküliség aggasztó méreteket ölt, s ez önmagában is állandóan borzolja a kedélyeket, s növeli a kiszolgáltatott munkavállalók irritációját, előrevetítve, beindítva a nagy országos munkabeszüntetéseket és tüntetéseket.
Hozzászólások
Ha hozzá szeretne szólni, jelentkezzen be
Felhasználónév:
Jelszó:


Miért regisztráljon? Regisztrált felhasználóként:
  • Hozzászólását csatolhatja írásainkhoz
  • Feliratkozhat a hírevélre
  • Saját profil-oldala lesz a Háromszék weboldalán


A regisztráció ingyenes !!!

Regisztráljon most
Tisztelt Látogatónk!
2012 Február elsejétől friss lapszámunk honlapunkon 0-16 óra között kizárólag megrendelők számára érhető el.
A Háromszék online változatának friss lapszáma egész nap ingyenesen elérhető azok számára, akik előfizetnek a Háromszékre (a nyomtatott újság ára 20 lej havonta, 4.76 euró) a H-Press lapterjesztőnél, a postán (csak Kovászna megye területén), vagy interneten. Ennek érdekében az előfizetők a regisztrációnál használt e-mail címükről küldjék be a nyugta adatait (név, lakcím, nyugtaszám, dátum, az előfizetés időszaka, összeg) a hpress@3szek.ro címre;
A Háromszék online változata külön is megrendelhető a www.3szek.ro weboldalon a PayPal-rendszer segítségével, vagy bankkártya-fizetéssel, illetve személyesen a szerkesztőség pénztáránál. Az előfizetés ára havonta 3.8 euró (vagy az ennek napi árfolyamon megfelelő lej, dollár, forint.). A három, hat, illetve 12 hónapra előfizetők számára 5, 7, illetve 10 százalékos kedvezményt biztosítunk (lásd az alábbi táblázatot; a valutaárak az árfolyam függvényében változnak).
Háromszék nyomtatott+online
HónapEURRONUSDHUF
1 4,76 ~20,00 ~5,9 ~1438
3 14,28 ~60,00 ~17,7 ~4316
6 28,56 ~120,00 ~35,5 ~8632
12 57,12 ~240,00 ~70,8 ~17264
Háromszék online
HónapEURRONUSDHUF
1 3,80 ~15.99 ~4,73 ~1150
310,83 ~45,57 ~13,48 ~3277
621,20 ~89,22 ~26,39 ~6417
1241,00 ~172,69 ~51,00 ~12420
Ha meg szeretné rendelni a nyomtatott vagy az online változatot, be kell lépnie felhasználói fiókjába.
Ha Ön már regisztrált, lépjen be kontójába
Felhasználónév:
Jelszó:
Ha még nincs fehasználói fiókja, itt Regisztrálhat
- Mózes László:
Nyugdíj-kiegészítés aprópénzzel
Közel tizennégy és fél ezer háromszéki nyugdíjas kapott átlagosan néhány tíz lejjel több öregségi járulékot februárban. Olyanokról van szó, akik nehéz munkakörülmények között dolgoztak (egyes és kettes munkacsoportban), ám az illetékesek leszögezik: közülük sem jogosult mindenki nyugdíj-kiegészítésre.

- :
Szigorított „álomvilág”
A kormány betiltja az etnobotanikai szerek tartását és árusítását. Elkobozhatják az árut, 18 hónapra felfüggeszthetik a kereskedő tevékenységét, százezer lejig terjedő bírságot róhatnak ki, és akár kettő-nyolc év szabadságvesztésre is ítélhetik a forgalmazókat.

Archívum
<<2012 május>>
HKSzCsPSzV
1
6
13
20
27
28
29
30
31
Legújabb galéria
Szavazás
Online látogatók
Legújabb hozzászólások
Várható időjárás Sepsiszentgyörgyön
BNR Valutaárfolyam
Most megy a TV-ben:
Médiapartnerünk a:
HHRF
© 2003-2012 H-PRESS - Minden jog fenntartva - Háromszék, független napilap Sepsiszentgyörgy
programozás: laca.ro
- RSS