Tartalom
2012. május 26., szombat:
Legolvasottabb 10 írásunk: Legtöbb hozzászólás: |
2011. március 12., szombat: Közélet Külföldi hírekJavaslatokat várnak az alkotmányhoz A Kárpát-medencei Magyar Képviselők Fóruma (KMKF) tagjainak szövegszerű javaslatait is várják az új alaptörvényhez — emelte ki Kövér László házelnök, a KMKF tegnapi plenáris ülése utáni sajtótájékoztatón. Elmondta: a választójoggal kapcsolatban nagyon sokan felszólaltak az ülésen, s azt a kiindulópontot senki nem kifogásolta, hogy az állampolgárság és a választójog összetartozik. Hozzátette: lehetnek különbségek a magyar állampolgárok választójogánál; ha megmarad a vegyes rendszer, akkor egyéni képviselőjelöltekre nem szavazhatna az, akinek nincsen állandó lakhelye, csak pártlistára. Döntés azonban e kérdésben nem született. Fenyegetőzik Kadhafi Minden lehetőséget meg kell vizsgálni a polgári személyek védelmére Líbia térségében, de a katonai jellegű lépésekhez szükség van az ENSZ Biztonsági Tanácsának és az Arab Ligának a hozzájárulására — hangoztatták az Európai Unió tagországainak állam- és kormányfői tegnapi brüsszeli találkozójukon. Az unió javasolta, hogy a közeli hetekben tartsanak csúcsszintű találkozót az EU, az Afrikai Unió és az Arab Liga között. Az uniós megbeszélésen a delegációk politikai támogatásukról biztosították a líbiai ellenzéket képviselni igyekvő nemzeti tanácsot, de annak hivatalos szervként való elismeréséig egyelőre nem jutottak el. A 27 tagország egyhangúlag lemondásra, a hatalomból való távozásra szólította fel Moammer Kadhafi líbiai vezetőt. A példátlan lázadással szembesülő líbiai vezető az Európai Unió vezetőinek küldött üzenetében úgy fogalmazott, hogy Líbia kénytelen lesz feladni a terrorizmus elleni küzdelmet támogató erőfeszítéseit, és megváltoztatni az al-Kaida nemzetközi terrorszervezettel szembeni politikáját, ha Európa nem támogatja és tagadja Líbia aktív szerepét az illegális bevándorlás elleni küzdelemben, illetve nem ismeri el Líbiát Észak-Afrika és egész Afrika stabilitásának garanciájaként. Szerző: Farkas RékaCikk megjelenítése: 710Olvasóink értékelése: 5Szavazatok száma: 1Az ön értékelése: Hozzászólások 2011. március 13., vasárnap 07:58
doboa61 1854 hozzászólás A magyar választó- és szavazati jog körüli habverésszerű álvita teljesen értelmetlen szerintem.
Ha Németországban kancellár lehetett egy másik állam (!) vezetője, jelesül Nyugatberlin főpolgármestere, akkor miért ne lehetne mindem magyart azonos mércével és joggal, jogosultsággal mérni, elfogadni? Még eddig minden választási lehetőségnek volt, és bizonyos hogy lesz is olyan vonatkozása, ami bennünket, (akaratunk és szándékunk ellenére) határon kívülre rekedt magyarokat is érint. Hát hogyne akarnók kifejteni a véleményünket, az akaratunkat. A szavazatunkkal. Hiszen mással nem lehet. Az un. demokráciákban.
Tisztelt Látogatónk!
2012 Február elsejétől friss lapszámunk honlapunkon 0-16 óra között kizárólag megrendelők számára érhető el. A Háromszék online változatának friss lapszáma egész nap ingyenesen elérhető azok számára, akik előfizetnek a Háromszékre (a nyomtatott újság ára 20 lej havonta, 4.76 euró) a H-Press lapterjesztőnél, a postán (csak Kovászna megye területén), vagy interneten. Ennek érdekében az előfizetők a regisztrációnál használt e-mail címükről küldjék be a nyugta adatait (név, lakcím, nyugtaszám, dátum, az előfizetés időszaka, összeg) a hpress@3szek.ro címre;
A Háromszék online változata külön is megrendelhető a www.3szek.ro weboldalon a PayPal-rendszer segítségével, vagy bankkártya-fizetéssel, illetve személyesen a szerkesztőség pénztáránál. Az előfizetés ára havonta 3.8 euró (vagy az ennek napi árfolyamon megfelelő lej, dollár, forint.). A három, hat, illetve 12 hónapra előfizetők számára 5, 7, illetve 10 százalékos kedvezményt biztosítunk (lásd az alábbi táblázatot; a valutaárak az árfolyam függvényében változnak).
Ha meg szeretné rendelni a nyomtatott vagy az online változatot, be kell lépnie felhasználói fiókjába.
| Archívum
Legújabb galéria
Szavazás
Online látogatók
Legújabb hozzászólások
moni - 02:26 Tenni kell a közösségi jogokért (Kampányban)
zombi - 01:51 Minden jogi akadály elhárult (Nyirő József újratemetése)
ladoga2009 - 00:26 Tenni kell a közösségi jogokért (Kampányban)
Sascha - 00:09 Tenni kell a közösségi jogokért (Kampányban)
hollo - 23:49 Minden jogi akadály elhárult (Nyirő József újratemetése)
kifli - 23:18 A gondok a Néppárt igazi ellenfelei (Kampányban)
kifli - 22:57 Igaztalanul vádol az MPP (Kampányban)
kifli - 22:43 Konfliktusokhoz vezető magyarellenes döntések
kifli - 22:35 „Nemkívánatos” Kövér László kampányolása Várható időjárás Sepsiszentgyörgyön
BNR Valutaárfolyam
Most megy a TV-ben:
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||