Tartalom
2012. május 26., szombat:
Legolvasottabb 10 írásunk: Legtöbb hozzászólás: |
2011. március 24., csütörtök: Közélet Zökkenőmentes honosítás (Sepsiszentgyörgyön az új főkonzul)Bemutatkozó látogatásra érkezett Sepsiszentgyörgyre Zsigmond Barna Pál, a nemrég kinevezett csíkszeredai magyar főkonzul. A megye, a megyeszékhely vezetőivel találkozott, majd válaszolt az újságírók kérdéseire is. A magyar állampolgársággal kapcsolatos ügyintézés jól halad, ám akinek sürgős, jobb, ha az anyaországban rendelkezésre álló lehetőségek valamelyikét használja ki — derült ki a konzuli ismertetőből. ![]() Előtérben Zsigmond Barna Pál
Zsigmond Barna Pál erdélyi származású, itt nőtt fel, így nemcsak jól beszél románul, de kötődik az országhoz, a térséghez, rendelkezik helyismerettel – mondotta. Közigazgatásban és a vállalkozói szférában egyaránt dolgozott, van tapasztalata, hogy ellássa a konzulként ráháruló két nagy feladatkört: az állampolgársági ügyek intézését és a gazdasági, kulturális kapcsolatok ápolását – mondotta, és kiemelte: politikai kérdésekkel a bukaresti nagykövetség foglalkozik.
A január elején beindult honosítás zökkenőmentsen zajlik – a főkonzul megköszönte a hatóságok közreműködését ebben –, de felhívta a figyelmet, a csíkszeredai konzulátus egy kis egység, s bár bővítették, így is csak viszonylag kisszámú kérést tudnak iktatni. "Kérem az igénylőket, vegyék figyelembe, Magyarországon több mint 2500 helyen lehet benyújtani az állampolgársági kérelmeket, lehetséges ez az anyakönyvi hivatalokban, a bevándorlási hivatalok regionális kirendeltségeinél és a nemrég létrehozott kormányhivatalokban" – mondta el a főkonzul, aki felhívta a figyelmet arra is, aki sürgősen szeretné megkapni a magyar állampolgárságot, inkább az említett intézmények valamelyikét keresse fel, a csíkszeredai konzulátuson most év végére, jövő év elejére tudnak előjegyezni érdeklődőket. Nem tudják kiterjeszteni tevékenységüket Háromszékre, a nemzetközi egyezmények, szerződések szerint az igényléseket, majd a dokumentumokat (személyazonosságit, útlevelet) csak a követségen, konzulátuson lehet benyújtani, kiváltani, és Magyarország határain kívül csak a diplomáciai kirendeltségeken tehető le az állampolgársági eskü. A csíkszeredai konzulátuson eddig több mint ötezer kérést iktattak, és már érkeznek Budapestről az első kedvező válaszok a honosítási kérelmekre. A konzulátus értesíti az érintetteket, mikor mehetnek az eskütételre, és várhatóan áprilisban elkezdik az első útlevelek kiállítását is – mondta a főkonzul. Érvényesek a magyarigazolványok A honosítástól függetlenül továbbra is érvényesek a magyarigazolványok, és ezek birtokosai jogosultak ezután is a korábbi kedvezményekre – mondta el a főkonzul. Az eredetileg öt évre kiállított dokumentumok érvényességét 2008-ban meghosszabbította a magyar állam, így semmilyen utánajárás nem szükséges, ezek immár birtokosuk élete végéig hatályosak. A Fidesz-kormány egy törvénymódosítással azt is lehetővé tette, hogy a magyar állampolgárrá válók, de magyarországi lakhellyel nem rendelkező polgárok a továbbiakban is élvezhessék a magyarigazolvány nyújtotta kiváltságokat – tájékoztatott a csíkszeredai konzulátus képviselője. Szerző: Farkas RékaCikk megjelenítése: 1530Olvasóink értékelése: 5Szavazatok száma: 6Az ön értékelése: Hozzászólások 2011. március 24., csütörtök 12:17
kezdi 181 hozzászólás farkas Réka. Nem értem a tódósítását. Úgyanis: A romániai magyar mass media szerint már több - főleg RMDSZ-es politikus - erdélyi letette a magyar állampolgársággal kapcsolatos esküt. A magyar külügyminisztérium szerint a további eskülettétel esetleges időpontja 2012 januárja. Vagyis nem kellene pontosítania a közölt információkat?
2011. március 24., csütörtök 14:16
Figaro 189 hozzászólás Tessék figyelmesebben elolvasni a cikket. Áprilisban már elkezdik kibocsátani az útleveleket, tehát ez már feltételezi az előzetes állampolgári esküt. A jövő januári időpont az állampolgársági kérés benyújtására vonatkozik, vagyis akkora az érdeklődés, hogy már hónapokkal azelőtt időpontot kell foglalni a konzulátuson.
2011. március 24., csütörtök 14:49
kezdi 181 hozzászólás Tiszelt Figaro . "A magyar állampolgárság megszerzésének kapcsán Zsigmond Barna azt mondta, hogy eddig több mint ötezer igénylési kérés érkezett a csíkszeredai főkonzulátusra, az eskütételre pedig már csak jövő év januárjában lehet időpontot kapni." Ön szerint felhivjam a magyar külügyminisztériumot vagy újra olvassam Farkas Réka cikkét?
2011. március 24., csütörtök 17:00
Figaro 189 hozzászólás Kedves kezdi. Távol áll tőlem a kötekedés szándéka, de ismét arra kérem, hogy olvassa el még egyszer figyelmesebben a cikket. A januári időpontkérés nem az eskütételre vonatkozik, hanem a csíkszeredai konzulátuson történő állampolgársági igénylésre, vagyis a papírok leadására. Az eskütételre nem lehet időpontot kérni, arról majd a konzulátus értesíti a leendő új állampolgárokat.
De bemásolom szószerint a két idevágó mondatot: "...aki sürgősen szeretné megkapni a magyar állampolgárságot, inkább az említett intézmények valamelyikét keresse fel, a csíkszeredai konzulátuson most év végére, jövő év elejére tudnak előjegyezni érdeklődőket." "A konzulátus értesíti az érintetteket, mikor mehetnek az eskütételre." Ne haragudjon rám, de tényleg nem értem, hogy Ön miből jutott arra következtetésre, hogy csak jövő év januárjában lehet időpontot kapni az eskütételre. Nem ezt írja a cikk.
Tisztelt Látogatónk!
2012 Február elsejétől friss lapszámunk honlapunkon 0-16 óra között kizárólag megrendelők számára érhető el. A Háromszék online változatának friss lapszáma egész nap ingyenesen elérhető azok számára, akik előfizetnek a Háromszékre (a nyomtatott újság ára 20 lej havonta, 4.76 euró) a H-Press lapterjesztőnél, a postán (csak Kovászna megye területén), vagy interneten. Ennek érdekében az előfizetők a regisztrációnál használt e-mail címükről küldjék be a nyugta adatait (név, lakcím, nyugtaszám, dátum, az előfizetés időszaka, összeg) a hpress@3szek.ro címre;
A Háromszék online változata külön is megrendelhető a www.3szek.ro weboldalon a PayPal-rendszer segítségével, vagy bankkártya-fizetéssel, illetve személyesen a szerkesztőség pénztáránál. Az előfizetés ára havonta 3.8 euró (vagy az ennek napi árfolyamon megfelelő lej, dollár, forint.). A három, hat, illetve 12 hónapra előfizetők számára 5, 7, illetve 10 százalékos kedvezményt biztosítunk (lásd az alábbi táblázatot; a valutaárak az árfolyam függvényében változnak).
Ha meg szeretné rendelni a nyomtatott vagy az online változatot, be kell lépnie felhasználói fiókjába.
| Archívum
Legújabb galéria
Szavazás
Online látogatók
Legújabb hozzászólások
moni - 02:26 Tenni kell a közösségi jogokért (Kampányban)
zombi - 01:51 Minden jogi akadály elhárult (Nyirő József újratemetése)
ladoga2009 - 00:26 Tenni kell a közösségi jogokért (Kampányban)
Sascha - 00:09 Tenni kell a közösségi jogokért (Kampányban)
hollo - 23:49 Minden jogi akadály elhárult (Nyirő József újratemetése)
kifli - 23:18 A gondok a Néppárt igazi ellenfelei (Kampányban)
kifli - 22:57 Igaztalanul vádol az MPP (Kampányban)
kifli - 22:43 Konfliktusokhoz vezető magyarellenes döntések
kifli - 22:35 „Nemkívánatos” Kövér László kampányolása Várható időjárás Sepsiszentgyörgyön
BNR Valutaárfolyam
Most megy a TV-ben:
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
