Sepsiszentgyörgy, 2012. május 27., vasárnap 07:32
Köszöntjük Hella nevű olvasóinkat!
Regisztráljon, és szóljon hozzá írásainkhoz
felhasználó jelszó
Tartalom
2012. május 26., szombat:
Legolvasottabb 10 írásunk:
Legtöbb hozzászólás:
2011. április 12., kedd: Máról holnapra

Mostoha sors, mostoha állam

Újabb nagyszabású reformra készül a kormány, ezúttal a szociális támogatások, segélyek rendszerét alakítanák át, úgymond egységesítenék, átláthatóbbá tennék.
A kezdeményezők szerint az a cél, hogy az állam csak azoknak nyújtson védelmet, akik valóban rászorulnak erre, szeretnének véget vetni a visszaéléseknek, és a munkát akarnák ösztönözni a szociális védelemről szóló tervezettel, melynek végleges formájáról hamarosan dönt a hatalom. Csakhogy már a szó hallatán is joggal ráz minket a hideg, hiszen láthattuk, mit jelent e fogalom Emil Boc és csapata számára: elbocsátásokat, bezárt kórházakat, megadózott nyugdíjakat, bércsökkentést, adónövelést hoztak az eddigi reformintézkedések, melyek a legtöbb esetben valójában primitív költségcsökkentést takartak.
És nagyon könnyen megeshet, ezúttal is csak hasonló célt szolgál a hatalmas lendülettel, szépen hangzó szólamokkal útjára indított mélyreható átalakítás. A munkaügyi minisztérium képviselői már-már dicsekednek azzal, hogy lám, a fűtéstámogatásra jogosultak száma országos szinten felére csökkent – no nem azért, mert ennyit javult volna anyagi helyzetük, hanem ellenkezőleg, ily mértékben szigorították meg a feltételeket –, és az eredmények közé sorolják, hogy a megítélt szociális segélyek száma is visszaesett, miután megvizsgálták az igénylők anyagi helyzetét. További ellenőrzéseket helyeztek kilátásba, többek között a rokkantsági nyugdíjban részesülők körében, és közölték: összevonják a különféle minisztériumokon keresztül folyósított juttatásokat, a munkaügyi tárca által kiadott 54-féle támogatás helyett például csak kilenc marad. A munkába állást egyebek mellett azzal ösztönöznék, hogy bizonyos helyzetekben megvonnák a támogatást azoktól, akik nem vesznek részt szakmai átképzésen, illetve elutasítanak egy-egy állásajánlatot. Már ha akad, amit elutasítani, a költségcsökkentésre szakosodott Boc-kormány ugyanis rendszeresen megfeledkezik arról, hogy a munkahelyek teremtésének előfeltétele a gazdaság ösztönzése, a vállalkozások, a beruházások támogatása – nemrégiben felmerült például a társadalombiztosítási járulék csökkentésének ötlete, a megvalósítás azonban késik, a legfrissebb hírek szerint máris halasztanák a korábban év közepére tervezett időpontot, esetleg jövő évtől lesz néhány százalékkal kisebb a vállalkozók által fizetett adó.
Márpedig ilyen és ehhez hasonló intézkedések nélkül a szociális juttatások rendszerének reformja csak még mélyebb nyomorba dönti azokat, akik amúgy is a társadalom perifériájára szorultak.
Hozzászólások
2011. április 12., kedd 01:02
hajnalcsillag
445 hozzászólás
Miért akar a kormány éppen a nyomorultakon spórolni?
Vajon nem lehetne szétnézni a minisztériumoknál és a költségvetésből fizetett egyéb beruházásoknál?
Vajon nincsenek elfolyó pénzek máshol?
Kellenek reformok, megszoritások is, de ne csak a betegek, nyomorultak igája legyen nehezebb.
Faragjanak le a Parlament, a SrI, hadügy stb. költségvetéséből!
A rendet és az átlátható rendszert én is kivánom.
Csak legyen emberséges.

2011. április 12., kedd 09:41
bjanos
905 hozzászólás
A kormány ezekel a megszoritásokal tereli el az elfojt pénzeket mondjuk meg az igazat amit el lopnak .

2011. április 12., kedd 10:53
dinibacsi
4945 hozzászólás
a BAJ AZ HOGY rOMANIABAN EGYETLEN OLYAN torveny sincs,amit ne ugy csialtak volna,hogy elobb a kiskapukat,azutan a torvenyt!Igy rengeteg visszaeles tortent orszagszerte,mivel az alkolista dakokbol,es a romai buntetett legionaristakbol kialakult roman nep genjeiben benne van valami,ami arra osztonzi oket,hogy nyuljuk le azt ami mase(lasd Erdely!)Sok a jogtalanul segelyezett,ez biztos,de hogy munkahely sincs ,az is biztos,es buszke,pinvin,papagaly es paradicsommadarakbol allo kormanyunk semmit nem tesz ezen a vonalon!Vagni,elvagni,levagi pedig meg az Orkoi zugme*****os is tud!

2011. április 12., kedd 10:58
dinibacsi
4945 hozzászólás
Ez a cenzurazo gep az urulek szonak az akarmilyen hasznalatat kivagja!Normalis aki ezt beallitotta??Tehat a him ozbol*****vas,a bollerbol me******ros lesz,az eredetbol****mazas,stb!!!Mindenki otthon van HAROMSZEK!?????

2011. április 12., kedd 11:14
Tepes
758 hozzászólás
Probálkozz ezekkel : fekália, sz@r, trágya, ganyé. Vagy használj imitt- amott ékezeteket is.

2011. április 12., kedd 11:34
dinibacsi
4945 hozzászólás
Hasznalnek ,de egyelore a gepemen nincs atallitva a billentyuzet,es en bevallom,nem vagyok eleg profi az atallitashoz!Majd megoldom!De nevetseges lenne fekaliasmarhat,metragyast,ganehazit meg ilyesmit hasznalni!Kulon pedig nem hasznaltam egyszer se,mondjuk egy allapot megnevezesere,pl.fekalia az elet,stb!Pedig nagyon gyakran hasznalt kifejezes,es nem hiszem,hogy olyan nagy botranyt okozna,ha veletlen hozzaszolo tarsaim az eredeti kifejezesbe utkoznenek!

2011. április 12., kedd 12:33
panzsi
88 hozzászólás
A kormány a nacionalizmus megfékezését is a programjába kellen iktatnia.
lásd:
http://kuruc.info/r/26/77362/

2011. április 12., kedd 19:23
Ferencz
2982 hozzászólás
panzsi:őszintén azt gondolod, hogy számít egyáltalán ha VALAMI, AKÁRMI benne van a romániai kormányprogramban, van nincsen?

2011. április 12., kedd 20:31
zucu
667 hozzászólás
Az igaz hogy sok esetben visszaélés történt a munkanélküli meg a szociális segélyek esetében, de hol van a Baszeszku által beigért parlamenterek számának csökkentése,mert egy parlamentes annyi pézt kap hogy szerintem 64-70 szociális segélyt vagy 20-25 sommert lehetne fizetni, no comment....

Ha hozzá szeretne szólni, jelentkezzen be
Felhasználónév:
Jelszó:


Miért regisztráljon? Regisztrált felhasználóként:
  • Hozzászólását csatolhatja írásainkhoz
  • Feliratkozhat a hírevélre
  • Saját profil-oldala lesz a Háromszék weboldalán


A regisztráció ingyenes !!!

Regisztráljon most
Tisztelt Látogatónk!
2012 Február elsejétől friss lapszámunk honlapunkon 0-16 óra között kizárólag megrendelők számára érhető el.
A Háromszék online változatának friss lapszáma egész nap ingyenesen elérhető azok számára, akik előfizetnek a Háromszékre (a nyomtatott újság ára 20 lej havonta, 4.76 euró) a H-Press lapterjesztőnél, a postán (csak Kovászna megye területén), vagy interneten. Ennek érdekében az előfizetők a regisztrációnál használt e-mail címükről küldjék be a nyugta adatait (név, lakcím, nyugtaszám, dátum, az előfizetés időszaka, összeg) a hpress@3szek.ro címre;
A Háromszék online változata külön is megrendelhető a www.3szek.ro weboldalon a PayPal-rendszer segítségével, vagy bankkártya-fizetéssel, illetve személyesen a szerkesztőség pénztáránál. Az előfizetés ára havonta 3.8 euró (vagy az ennek napi árfolyamon megfelelő lej, dollár, forint.). A három, hat, illetve 12 hónapra előfizetők számára 5, 7, illetve 10 százalékos kedvezményt biztosítunk (lásd az alábbi táblázatot; a valutaárak az árfolyam függvényében változnak).
Háromszék nyomtatott+online
HónapEURRONUSDHUF
1 4,76 ~20,00 ~5,9 ~1438
3 14,28 ~60,00 ~17,7 ~4316
6 28,56 ~120,00 ~35,5 ~8632
12 57,12 ~240,00 ~70,8 ~17264
Háromszék online
HónapEURRONUSDHUF
1 3,80 ~15.99 ~4,73 ~1150
310,83 ~45,57 ~13,48 ~3277
621,20 ~89,22 ~26,39 ~6417
1241,00 ~172,69 ~51,00 ~12420
Ha meg szeretné rendelni a nyomtatott vagy az online változatot, be kell lépnie felhasználói fiókjába.
Ha Ön már regisztrált, lépjen be kontójába
Felhasználónév:
Jelszó:
Ha még nincs fehasználói fiókja, itt Regisztrálhat
- Csinta Samu:
Rohamcsapatok a cigarettagyárban
Bár közel egy hónapja már a végkielégítést is kifizették a tevékenységét január végén beszüntető sepsiszentgyörgyi cigarettagyár elbocsátott alkalmazottjainak, néhány napja újra zajlik az élet a százesztendősnél öregebb ipari egységben.

- :
Kulturális autonómia a garancia
Újjáalakulásának 20. évfordulóján, április 9-én tartotta ünnepi közgyűlését az Erdélyi Magyar Közművelődési Egyesület. Az elnöki megnyitó után Egyed Ákos akadémikusnak, az EMKE tiszteletbeli tagjának a köszöntője hangzott el, majd szakmai fórum kezdődött. Ezen Kelemen Hunor RMDSZ-elnök, kulturális és örökségvédelmi miniszter a szaktárca közművelődéssel kapcsolatos stratégiájáról számolt be.

Archívum
<<2012 május>>
HKSzCsPSzV
1
6
13
20
27
28
29
30
31
Legújabb galéria
Szavazás
Online látogatók
Legújabb hozzászólások
Várható időjárás Sepsiszentgyörgyön
BNR Valutaárfolyam
Most megy a TV-ben:
Médiapartnerünk a:
HHRF
© 2003-2012 H-PRESS - Minden jog fenntartva - Háromszék, független napilap Sepsiszentgyörgy
programozás: laca.ro
- RSS