Sepsiszentgyörgy, 2012. május 27., vasárnap 07:53
Köszöntjük Hella nevű olvasóinkat!
Regisztráljon, és szóljon hozzá írásainkhoz
felhasználó jelszó
Tartalom
2012. május 26., szombat:
Legolvasottabb 10 írásunk:
Legtöbb hozzászólás:
2011. április 21., csütörtök: Máról holnapra

Botiş vitatott tündöklése és bukása

Elhasználta harmadik munkaügyi miniszterét is Emil Boc, sokan értelmezik úgy, hogy Ioan Botiş becsületbelinek nevezett lemondása nem is róla szól, sokkal inkább szolgálja a pártelnök-kormányfőt, hogy felülkerekedhessék az alakulaton belüli csatározásokban. Romániában egyébként a fehér hollónál is ritkább, hogy egy korrupcióval, visszaéléssel, összeférhetetlenséggel gyanúsított miniszter önként távozzék, mint ahogy a becsületbeli leköszönés lehetősége is ritkán merül fel a tárcavezetőknél.
Botiş lemondását egymásnak ellentmondóan ítéli meg hatalom és ellenzék. A kormánypártok nem győzik dicsérni eddigi munkáját, no meg mostani gesztusát, az ellenzék kevesli, mert szerinte így próbálja elkerülni a súlyosabb vádakat, s menteni a majdani támadásoktól a nagy belső megmérettetések előtt álló kenyéradó gazdáját. Rossz nyelvek szerint nem véletlen, hogy a botrány kirobbanása után sűrűn járt konzultálni az "áldozat" a Victoria- és a Cotroceni-palotába. Majd két napnak kellett eltelnie, míg megszületett a belső-felső ítélet: mennie kell.
A leköszönő tárcavezető igen kurta, alig hét hónapos pályafutása visszás nyilatkozatoktól, kegyetlen törvények egész sorától volt terhes, reform címszó alatt dolgozta ki, fogadtatta el az általa irányított csapat a különféle társadalmi rétegek életét befolyásoló jogszabályokat. Megkurtították a kismamák gyermeknevelési szabadságát, csökkentették járandóságukat, megtizedelték a társadalmi segélyből élők sorát, levágták a fogyatékkal élők juttatásait, gondozóik támogatását, megszigorított előírásokkal több mint felére szűkítették a fűtési segélyre jogosultak számát. Az új munkatörvénykönyvvel, az elfogadása előtti látszattárgyalásokkal magára haragította a szakszervezeteket, munkaadókat – egyetlen szerencséje volt, hogy az érdekvédelmi mozgalom s vezetői az évek során annyira hiteltelenné váltak, hogy még tízezer embert sem sikerült utcára toborozniuk.
Mostanra Ioan Botiş helyzete biztosnak tetszett, hisz nem tudta őt elsodorni a jogos társadalmi elégedetlenség, és nem kellett lemondania botrányos nyilatkozatai miatt sem. Nem fizetett székével, amikor pilótajátékhoz hasonlította a nyugdíjrendszert, vagy amikor a Nemzetközi Valuta­alap rozsdás csónakkal azonosította Romániát, ő fennkölt replikájában Titanicnak nevezte az országot. Nem seperte el a felháborodás, amikor lustának nevezte a románokat, akik nem szeretnek, nem akarnak dolgozni, kinyújtott kézzel várják az állam támogatását.
Rövid, és igen vitatott miniszteri pályája szégyenletes véget ért, belebukott a felesége civil szervezetének átjátszott európai pénzekbe. Párttársai a nehéz reformok kivitelezőjeként, a becsület megtestesítőjeként ünneplik, a többség azonban legfeljebb egyetlen gesztusát találja tiszteletre méltónak: tegnapi lemondását.
Hozzászólások
2011. április 21., csütörtök 07:24
Mirke
2733 hozzászólás

Hát ez van ! a NŐ miatt az ember fia még a vallásáról is lemond,nemhogy holmi miniszteri zsámolyról.A boldogságról meg nem is beszélve ,merthogy egyik sem örök .

2011. április 21., csütörtök 07:49
bzoal
735 hozzászólás
Nem kellett volna felháborodni az igazságra,csak a valót mondta.

2011. április 21., csütörtök 08:12
leopold
1036 hozzászólás
lassan az egeszen lemondhatnak...

2011. április 21., csütörtök 08:13
arpi
138 hozzászólás
szerencse hogy az RMDSZ-es miniszterek nem korruptok,oszintek,stb.....pelda Verestoy!

2011. április 21., csütörtök 09:33
dinibacsi
4945 hozzászólás
Jo,lemond Botis!?Es?A rablobanda marad,csak szemkiszurasbol csinaljak a letartoztatasi tragikomediakat,mindenfele tyuktolvaj vamos,meg ilyesmi,de nem lattam kamiontulajokat,szerelvenyek haszonelvezoit ,stb.letartoztatva,a csempeszcigit ugyanugy szivom(halistennek)mint eddig stb!

2011. április 21., csütörtök 13:00
Ferencz
2983 hozzászólás
bzoal: ugyanígy nem kellett volna felháborodni Gyurcsány esetében sem? Ő is csak a valót mondta Öszödön! Ha valaki elsuttog - kényszerítve - egy rész-bűnt, máris minden OK?

Ha hozzá szeretne szólni, jelentkezzen be
Felhasználónév:
Jelszó:


Miért regisztráljon? Regisztrált felhasználóként:
  • Hozzászólását csatolhatja írásainkhoz
  • Feliratkozhat a hírevélre
  • Saját profil-oldala lesz a Háromszék weboldalán


A regisztráció ingyenes !!!

Regisztráljon most
Tisztelt Látogatónk!
2012 Február elsejétől friss lapszámunk honlapunkon 0-16 óra között kizárólag megrendelők számára érhető el.
A Háromszék online változatának friss lapszáma egész nap ingyenesen elérhető azok számára, akik előfizetnek a Háromszékre (a nyomtatott újság ára 20 lej havonta, 4.76 euró) a H-Press lapterjesztőnél, a postán (csak Kovászna megye területén), vagy interneten. Ennek érdekében az előfizetők a regisztrációnál használt e-mail címükről küldjék be a nyugta adatait (név, lakcím, nyugtaszám, dátum, az előfizetés időszaka, összeg) a hpress@3szek.ro címre;
A Háromszék online változata külön is megrendelhető a www.3szek.ro weboldalon a PayPal-rendszer segítségével, vagy bankkártya-fizetéssel, illetve személyesen a szerkesztőség pénztáránál. Az előfizetés ára havonta 3.8 euró (vagy az ennek napi árfolyamon megfelelő lej, dollár, forint.). A három, hat, illetve 12 hónapra előfizetők számára 5, 7, illetve 10 százalékos kedvezményt biztosítunk (lásd az alábbi táblázatot; a valutaárak az árfolyam függvényében változnak).
Háromszék nyomtatott+online
HónapEURRONUSDHUF
1 4,76 ~20,00 ~5,9 ~1438
3 14,28 ~60,00 ~17,7 ~4316
6 28,56 ~120,00 ~35,5 ~8632
12 57,12 ~240,00 ~70,8 ~17264
Háromszék online
HónapEURRONUSDHUF
1 3,80 ~15.99 ~4,73 ~1150
310,83 ~45,57 ~13,48 ~3277
621,20 ~89,22 ~26,39 ~6417
1241,00 ~172,69 ~51,00 ~12420
Ha meg szeretné rendelni a nyomtatott vagy az online változatot, be kell lépnie felhasználói fiókjába.
Ha Ön már regisztrált, lépjen be kontójába
Felhasználónév:
Jelszó:
Ha még nincs fehasználói fiókja, itt Regisztrálhat
- Kisgyörgy Zoltán:
Új tejcsarnok Bibarcfalván
Új tejcsarnok BibarcfalvánLám, hátránya is van a városi alárendeltségű településnek, mert nem tudunk önállóan pályázni – mondta Benedek Csaba, aki Bibarcfalvát képviseli a baróti tanácsban. A helyi kultúrotthonról van szó, ahol lenne még tennivaló – bár igaz, hogy állnak még gyengébb állapotban lévő kultúrházak is a város területén. Be kellene kötni a vizet az évek óta elkészült illemhelyre. A vezeték az udvaron halad át, nem csak a családorvosi rendelőt, hanem az új tejcsarnokot is csatlakoztatták hozzá.

- :
Beruházásokra vár a Moldvai Csángómagyarok Szövetsége
A magyar nyelv oktatása mellett fokozott hangsúlyt fektetne a csángóföldi gazdasági beruházásokra és a turizmusra a Moldvai Csángómagyarok Szö­vetsége az asszimiláció megállítása érdekében. Solomon Adrián, a szervezet elnöke tegnapi budapesti sajtótájékoztatóján a közelmúltban Csángóföldön tartott konferencián megfogalmazott javaslataikról szólva kiemelte: kizárólag az oktatási programok nem elegendőek az asszimiláció megfékezésére.

Archívum
<<2012 május>>
HKSzCsPSzV
1
6
13
20
27
28
29
30
31
Legújabb galéria
Szavazás
Online látogatók
Legújabb hozzászólások
Várható időjárás Sepsiszentgyörgyön
BNR Valutaárfolyam
Most megy a TV-ben:
Médiapartnerünk a:
HHRF
© 2003-2012 H-PRESS - Minden jog fenntartva - Háromszék, független napilap Sepsiszentgyörgy
programozás: laca.ro
- RSS