Tartalom
2012. május 26., szombat:
Legolvasottabb 10 írásunk: Legtöbb hozzászólás: |
2011. április 28., csütörtök: Máról holnapra A román pilótajátékok tündöklése és bukásaRomániában a kilencvenes években – mivel mindenki gyorsan és könnyen akart pénzhez jutni – divatosak voltak a pilótajátékok, s a kárvallottak a hírhedett kolozsvári Caritas bukása után sem okultak. Így szervezhette meg a nemrég Indonéziából külön repülőgéppel (?!) hazazsuppolt Gelsor-igazgató, Nicolae Popa az újabb, egész országot lefedő FNI (Országos Befektetési Alap) elnevezésű piramisjátékát. Elvileg az első körökben még nyerhetnek is a szerencsésebbek, ellenben a piramisjátékok logikája, hogy a résztvevők körének állandóan bővülnie kell. Mivel a FNI lehetőségei Romániára korlátozódtak, eleve behatároltak voltak, s a csőd elkerülhetetlennek látszott... Az eredmény ismert, a pénz eltűnt, és eltűntek a felelősök is. Hogy a pénzzel mi lett, s pontosan hány millió tűnt el, ma sem lehet tudni, mindenesetre hátborzongatóan szép summa... A Gelsor cég vezetőit felelősnek találták a bukásért – több mint háromszázezer kárvallott követelte befektetését –, s tizenöt év börtönre ítélték. Popa akkor még, amint kiderült, valahol Indonéziában bujkált, a Törökországba szökött Ioana Maria Vlas hamarabb hazakerült, és le is ülte büntetését, nemrég szabadult. Popa hollétére bizarr körülmények között, az elnökválasztási kampány során derült fény, Mircea Geoanăval vitázva jelentette ki a győzedelmes Traian Băsescu, hogy Indonéziában van, s hamarosan hazahozzák. A dolgot bonyolította, hogy Románia és Indonézia között nincs kiadatási egyezmény, ám a malmok, ha lassan is, de őröltek, és a hír bejelentése után két évvel, húsvét előtt hazakerült a fiatal Cojakra emlékeztető, mefisztói küllemű Nicolae Popa is, aki az indonéziai repülőtéren kijelentette: harcolni fog, mert ártatlannak érzi magát. Ha új bizonyítékokkal jön elő, nem zárható ki a perújrafelvétel sem. El lehet képzelni, hogy akkor a sértődött Ioana Maria Vlas is kinyitja a száját. Bekerülhet az ügybe a sajtómágnás Sorin Ovidiu Vîntu is, akit az első per után bizonyítékok hiányában felmentettek ugyan, de később lehallgatott telefonbeszélgetései alapján azzal vádolták, hogy anyagilag segítette a szökésben lévő Popát. Hogy a FNI elherdált pénze előkerül-e, hollétére fény derül-e, nem tudni! Az állam a kárvallottak egy részének bizonyos összeget már fizetett, de értelemszerűen még mindig óriási a követelés. Ez a per teremthet "világosságot" Románia elmúlt évtizedeinek legnagyobb korrupciós botrányában. Már csak ezért is kíváncsian várjuk, mire jut a "független" ügyészség és bíróság? Szerző: Bogdán LászlóCikk megjelenítése: 998Olvasóink értékelése: 3.33Szavazatok száma: 6Az ön értékelése: Hozzászólások 2011. április 28., csütörtök 04:57
leopold 1035 hozzászólás 3-4 ev es Popa szabad, ez igy megy nalunk...
2011. április 28., csütörtök 10:27
malmos 1228 hozzászólás Aki hisz ilyen marhaságokban(pilotajátékokban,meg szerencsejátékokban) megérdemli a sorsát!Fiatalok irány pókerezni!Lehetőleg pénzben játszatok !Ez a legújabb hülyítés!Vagy mégsem ?Régen is kártyáztak el vagyonokat!Hamiskártyások meg mindig is voltak és lesznek!
2011. április 28., csütörtök 11:01
dinibacsi 4945 hozzászólás Az egy dolog hogy pokerozom a magam felelöségére,de a pilota játékban az állam,igaz ,a román állam,de felelöséget vállalt a CEC-en keresztül!Szerencsére nem biztam akkor sem az államban,és a matematika segit,ha gondolkozik az ember!Kártyázni pedig jo magyar virtus volt annak idején!
2011. április 28., csütörtök 22:48
savoy66 456 hozzászólás Elképesztő Bogdán úr tájékozatlansága.
Elöször is nem pilotajáték volt,hanem egy e célból létrehozott befektetési alap segítségével végrehajtott szélhámosság. Másadszor a kieszelöje , végrehajtója és haszonélvezöje nem Popa volt hanem Vintu,Popa csak a balhét vitte el.
Tisztelt Látogatónk!
2012 Február elsejétől friss lapszámunk honlapunkon 0-16 óra között kizárólag megrendelők számára érhető el. A Háromszék online változatának friss lapszáma egész nap ingyenesen elérhető azok számára, akik előfizetnek a Háromszékre (a nyomtatott újság ára 20 lej havonta, 4.76 euró) a H-Press lapterjesztőnél, a postán (csak Kovászna megye területén), vagy interneten. Ennek érdekében az előfizetők a regisztrációnál használt e-mail címükről küldjék be a nyugta adatait (név, lakcím, nyugtaszám, dátum, az előfizetés időszaka, összeg) a hpress@3szek.ro címre;
A Háromszék online változata külön is megrendelhető a www.3szek.ro weboldalon a PayPal-rendszer segítségével, vagy bankkártya-fizetéssel, illetve személyesen a szerkesztőség pénztáránál. Az előfizetés ára havonta 3.8 euró (vagy az ennek napi árfolyamon megfelelő lej, dollár, forint.). A három, hat, illetve 12 hónapra előfizetők számára 5, 7, illetve 10 százalékos kedvezményt biztosítunk (lásd az alábbi táblázatot; a valutaárak az árfolyam függvényében változnak).
Ha meg szeretné rendelni a nyomtatott vagy az online változatot, be kell lépnie felhasználói fiókjába.
| Archívum
Legújabb galéria
Szavazás
Online látogatók
Legújabb hozzászólások
moni - 02:26 Tenni kell a közösségi jogokért (Kampányban)
zombi - 01:51 Minden jogi akadály elhárult (Nyirő József újratemetése)
ladoga2009 - 00:26 Tenni kell a közösségi jogokért (Kampányban)
Sascha - 00:09 Tenni kell a közösségi jogokért (Kampányban)
hollo - 23:49 Minden jogi akadály elhárult (Nyirő József újratemetése)
kifli - 23:18 A gondok a Néppárt igazi ellenfelei (Kampányban)
kifli - 22:57 Igaztalanul vádol az MPP (Kampányban)
kifli - 22:43 Konfliktusokhoz vezető magyarellenes döntések
kifli - 22:35 „Nemkívánatos” Kövér László kampányolása Várható időjárás Sepsiszentgyörgyön
BNR Valutaárfolyam
Most megy a TV-ben:
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||