Tartalom
2012. május 26., szombat:
Legolvasottabb 10 írásunk: Legtöbb hozzászólás: |
2011. május 4., szerda: Közélet Egyre több a gyermekanyaTizenhárom éves lány szült nemrég a sepsiszentgyörgyi Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórházban, s bár manapság nem ritka a kiskorú anyuka, az eset mégis szokatlan. Tavaly hetvenhárom tizennyolc év alatti anya hozott világra kisbabát, idén az első három hónapban tizennyolc kiskorú szült a szentgyörgyi kórházban. A megyei gyermekjogvédelmi hivatalnál nem telik el hónap, hogy ne kelljen elhagyott gyermeket elhelyezni, állami gondozásba venni. Többségükről már a kórházban lemond az édesanyjuk. E tekintetben a kiskorú anyukák sem kivételek, könnyen hagyják el gyermeküket, képtelenek felnevelésére, a fiatal nagyszülők pedig azért nem vállalják az újszülöttet, mert van még hét-nyolc gyermekük, akiről gondoskodniuk kell. Így aztán a gyermek gyermeke nem kell senkinek. Tavaly hagytak el ikreket is, a két kislány hivatásos nevelőszülőhöz került, a szervi bajokkal született gyengébbik nemrég hunyt el. Olyan tizenhét éves lányanyáról is beszámolt a gyermekjogvédelmi igazgatóság munkatársa, aki középiskolás, jelenleg szülei segítségével neveli az apróságot, de még idén visszatér az iskolába. Másik, tizenhat éves anyuka faluról falura hurcolja kisbabáját, követi a gyakran férfit cserélő édesanyját, akinek saját lánya és unokája annyira terhére van, hogy nemrég elzavarta őket. Egy olyan kismamáról és gyermekéről is gondoskodnia kellett a hivatalnak, aki szülés után töltötte be a tizennégy évet, így az újszülöttnek egy ideig nem volt keresztlevele. Már most tudja a hivatal, hogy e hónap végén szül egy tizenkettedikes lány, aki bejelentette, hogy lemond gyermekéről. Vége nincs az elhagyásos történeteknek... És van, akit hazavisznek egy árapataki, hetei, székelyszáldobosi, magyarhermányi rendezetlen és túlzsúfolt házba – a kiskorú anyák többsége ezekből a falvakból származik –, de nincs, amivel etetni, egészségtelenek a lakáskörülmények, olykor öten-hatan fekszenek egy ágyban, annak a gyermeknek sem rózsás a helyzete – ecseteli a gyermekjogvédő. 2008-ban és 2009-ben közel ötven újszülöttet hagytak el a megyei kórház szülészetén, tavaly kevesebb mint negyvenet, amiben közrejátszott a gyermekjogvédelmi igazgatóság terhességmegelőzési programja is. Sokgyermekes, többségében roma asszonyok fogadták meg a nőgyógyász tanácsát, hogy többet ne szüljenek, és vállalták a különböző típusú fogamzásgátlást, legalább százan kaptak spirált, injekciót, tablettát. A terhességmegelőzési és családterápiás tanácsadás folytatódik, a programvezető úgy tartja, ha havonta csak egyetlen gyermeket mentenek meg az elhagyástól, az is eredmény. Szerző: Fekete RékaCikk megjelenítése: 1774Olvasóink értékelése: 5Szavazatok száma: 8Az ön értékelése: Hozzászólások 2011. május 4., szerda 00:38
haromszeki 503 hozzászólás Navajonkik?
2011. május 4., szerda 06:12
Sascha 1641 hozzászólás @haromszeki - 100%, hogy nem székely ...
2011. május 4., szerda 08:17
lacafaca74 2661 hozzászólás Ők lesznek a jövő emberei, a mi unokáink majd bunkerekbe menekülnek. Jó film téma lenne, ha merné valaki megcsinálni. 100 év múlva mi lesz itt azt még elképzelni is borzasztó.
2011. május 4., szerda 09:21
polgar 70 hozzászólás Ezen a témán nagyon komolyan és rettenetesen gyorsan el kell gondolkodni, különben nagyon hamar Magyarország sorsára jutunk mi is ( lásd olaszliszkai, gyöngyöspatai, ... stb eseményeket), de megyénkbe is van már példa rá sajnos.
2011. május 4., szerda 10:35
lacafaca74 2661 hozzászólás Tisztelt Kádár Gyula tanár úr, megérné egy cikket szentelni annak hogy mikor kerültek a cigányok Európába és kinek, kiknek köszönhetjük hogy ma itt tartunk.
2011. május 4., szerda 11:11
bagi2 341 hozzászólás Ez a ciganyproblema kezdete, itt kellene beavatkozni. Hogy legyen az ilyen elhagyott vagy nyomorusagos korulmenyek kozott tengodo purdebol normalis felnott? Raadasul sokszor sajat unokatestveretol vagy ne adj Isten apjatol van a gyermek. Itt kezdodnek a problemak
2011. május 4., szerda 11:21
lacafaca74 2661 hozzászólás Itt is be kellene vezetni mint Kínában hogy max. hány gyereket lehet vállalni. Utána ingyenes petevezeték elkötés vagy más végleges módszer. Az állam nyakába varrni a nevelést nem szerencsés mert azt az adófizetők bánnák.
2011. május 4., szerda 12:16
Tepes 758 hozzászólás Kedves Lacafaca. A petevezeték elkötéséről éppen e szent reggelen irtam ugyanide, megmaradva a nyomdafesték tűrőképességének határán belül. És ? Cenzurálták avagy kivágták mint macskát.... Félő, hogy a te véleményedet is kivágják az igen tisztelt forumellenőrők. Gratula a szólásszabadság nevében. Éljenek a cigányok ( vagy talán romák ). Integrálják be őket, fizessenek szocsiált, mert ők is eús polgárok. És ezennel asszem a forumozást itt bé is fejeztem ichtyologushoz hasonlóan. További sok sikert kivánok mindenkinek.
2011. május 4., szerda 12:46
bagi2 341 hozzászólás Tepes, kar lenne, de komolyan. A velemenyek nagyreszet nem cenzurazzak, es ez jo.
2011. május 4., szerda 12:49
lacafaca74 2661 hozzászólás Kedves Tepes, megértem felháborodásodat, mégis arra biztatlak hogy továbbra is írjál , na nem a szerkesztőségért, hanem a fórumozó társakért. Üdv. lacafaca74
2011. május 4., szerda 12:52
lacafaca74 2661 hozzászólás Különben emlékeztem a kommentedre és csodálkoztam hová tűnt. Nem láttam semmi kivetni valót benne, ez egy magán vélemény, nem látom értelmét hogy miért kellett kivágni. Máskor a gyalázkodó, útszéli hangnemű beírásokat sem vágták ki.
2011. május 4., szerda 14:51
Mirke 2733 hozzászólás Hát az én beírásomat olvasta - e valaki ? Biztosan mert kámforrá vált .ott volt a Tepesé alatt . 2011. május 4., szerda 15:27
heavy 112 hozzászólás Na te, az én beirásom is eltünt. Azta, lehet a cigányok itt jártak. Lehet a cenzor is fekete, meg büdös. Vagy csak integrálni akar. vagy talán nem tetszett a dezintegrálási ötletem.
2011. május 4., szerda 15:31
haromszeki 503 hozzászólás Látom a cenzorok a letűnt (letűnt???) korszak maradványai... Hát nem kitörölték az én hozzászólásaimat es?
Kedves cenzor bácsi/néni, mondja kinek akar maga megfelelni? Netán leszóltak a pártszékházból, vagy a cigány származása miatt érzi érintettnek magát? Szégyellhetnék magukat, "független napilap"! :( 2011. május 4., szerda 15:50
Lemhenyi63 376 hozzászólás Tegyünk 1 próbát: erre a problémára nem a kinai módszer a megoldás. Volt valamikor réges régen, egy messzi-messzi galaxisban egy jellegzetes nevű és még jellegzetesebb bajuszú ember. Ő megpróbálta...
2011. május 4., szerda 15:54
lacafaca74 2661 hozzászólás Valaki egy kicsit túlbuzgó a szerkesztőségben.
2011. május 4., szerda 15:54
lacafaca74 2661 hozzászólás Valaki egy kicsit túlbuzgó a szerkesztőségben.
2011. május 4., szerda 17:12
malmos 1228 hozzászólás Dehogy csak a nagy olvasótalálkozón ahol többezer olvasó (sicc!)tiltakozott ellenünk(valószínű csak olvasni tudnak, írni nem a neten:-) a szerkesztőség belátta,hogy ideje újra bevezetni a cenzurát:-)!Cseucseszkut mikor támasztjuk fel eftársak?Dns -e megvan! Klónozzuk ejisze má azt es megtugyák csinálni!Kellenek a diktátorok ,cenzorok,mert nincs ki diktáljon na!Egységben az erő s akinek nem tetszik az meg ne erőlködjön a nép ellen(sége)!Éljen a dolgozó Magyar Népi Szövetség egységben a a többi nemzetiséggel és a többségi elvtársakkal RKP-val egyetemben(persze a Babesen,minek nekünk Petőfi -Schiller!) a Stefán Gyurin végzett eftársak jövőt tisztán látó útmutatásai szerint!
2011. május 4., szerda 17:19
malmos 1228 hozzászólás Hülyeséget félretéve!Adjuk örökbe nyugatra!A többi rokona is odavágyik ezeknek a gyerekeknek!Legalább teljesítsük,megelőlegezzük előre a felnőttkori kívánságukat !Franciák már 200éve papolnak a szabdságról ,egyenlőségről ,testvériségről !S aztán meg olyan jó anyagot(DNS) kapnának ,hogy jót tenne a hosszú távú román -roma-frankakafon kapcsolatoknak!
2011. május 4., szerda 23:19
girtlergyula 601 hozzászólás Adjuk .
Tisztelt Látogatónk!
2012 Február elsejétől friss lapszámunk honlapunkon 0-16 óra között kizárólag megrendelők számára érhető el. A Háromszék online változatának friss lapszáma egész nap ingyenesen elérhető azok számára, akik előfizetnek a Háromszékre (a nyomtatott újság ára 20 lej havonta, 4.76 euró) a H-Press lapterjesztőnél, a postán (csak Kovászna megye területén), vagy interneten. Ennek érdekében az előfizetők a regisztrációnál használt e-mail címükről küldjék be a nyugta adatait (név, lakcím, nyugtaszám, dátum, az előfizetés időszaka, összeg) a hpress@3szek.ro címre;
A Háromszék online változata külön is megrendelhető a www.3szek.ro weboldalon a PayPal-rendszer segítségével, vagy bankkártya-fizetéssel, illetve személyesen a szerkesztőség pénztáránál. Az előfizetés ára havonta 3.8 euró (vagy az ennek napi árfolyamon megfelelő lej, dollár, forint.). A három, hat, illetve 12 hónapra előfizetők számára 5, 7, illetve 10 százalékos kedvezményt biztosítunk (lásd az alábbi táblázatot; a valutaárak az árfolyam függvényében változnak).
Ha meg szeretné rendelni a nyomtatott vagy az online változatot, be kell lépnie felhasználói fiókjába.
| Archívum
Legújabb galéria
Szavazás
Online látogatók
Legújabb hozzászólások
moni - 02:26 Tenni kell a közösségi jogokért (Kampányban)
zombi - 01:51 Minden jogi akadály elhárult (Nyirő József újratemetése)
ladoga2009 - 00:26 Tenni kell a közösségi jogokért (Kampányban)
Sascha - 00:09 Tenni kell a közösségi jogokért (Kampányban)
hollo - 23:49 Minden jogi akadály elhárult (Nyirő József újratemetése)
kifli - 23:18 A gondok a Néppárt igazi ellenfelei (Kampányban)
kifli - 22:57 Igaztalanul vádol az MPP (Kampányban)
kifli - 22:43 Konfliktusokhoz vezető magyarellenes döntések
kifli - 22:35 „Nemkívánatos” Kövér László kampányolása Várható időjárás Sepsiszentgyörgyön
BNR Valutaárfolyam
Most megy a TV-ben:
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||