Tartalom
2012. május 26., szombat:
Legolvasottabb 10 írásunk: Legtöbb hozzászólás: |
2011. június 11., szombat: Közélet Elfogadhatatlan a régióátszervezés (Kilépéssel fenyegetőzik az RMDSZ)Elfogadhatatlannak tartja az RMDSZ háromszéki területi szervezete a Demokrata Liberális Párt által előterjesztett, Románia közigazgatási felosztására vonatkozó javaslatot. Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a kormányból való kilépés lehetőségét is felvetette, ha koalíciós partnereik ragaszkodnak a nyolc megyéről szóló elképzelésükhöz. Az RMDSZ háromszéki területi szervezetének állásfoglalása szerint elfogadhatatlan a nyolc megyéről szóló javaslat. Szükséges ugyan a közigazgatási reform, de azt tárgyalásoknak, széles körű társadalmi konzultációnak kell megelőznie. Emlékeztetnek: az RMDSZ által a parlament elé terjesztett törvény a régiók történelmi, kulturális, szociális és gazdasági sajátosságait figyelembe véve javasolja az átszervezést. A DLP tervét azért tartják elfogadhatatlannak, mert az gyakorlatilag a jelentős magyar lakossággal rendelkező megyék beolvasztását jelentené. Az egyetlen elfogadható változatnak azt tartják, hogy Dél-Tirolhoz hasonlóan Székelyföld különleges státussal rendelkező régiót alkosson, és különálló entitás legyen a Szilágyság és a Partium is. Nemzetpolitikai kérdésről lévén szó, felkérnek minden székelyföldi politikai és civil szervezetet, csatlakozzék az állásfoglaláshoz, és a következő időszakban egységesen lépjenek fel. Elutasítja a nyolc megamegye ötletét az RMDSZ országos vezetősége is. Kelemen Hunor elnök a háromszéki önkormányzati vezetőkkel tartott ojtozi találkozóján leszögezte: visszautasítják a demokrata-liberálisok azon szándékát, hogy a kisebbségi törvényhez csatolt áruként hozzáteszik a közigazgatási felosztás tervezetét. "Ezt a közigazgatási reformot az RMDSZ nem tudja felvállalni, ha a koalíciós partnereink ehhez ragaszkodnak, akkor nekünk újra kell gondolnunk a közös kormányzás jövőjét. Mi csak olyan felosztást látunk elképzelhetőnek, amelyben Kovászna, Hargita és Maros megye, valamint a Partium és a Szilágyság megyéi egységet alkotnak" – fogalmazott a szövetségi elnök. Szerző: Farcádi BotondCikk megjelenítése: 1887Olvasóink értékelése: 4.37Szavazatok száma: 19Az ön értékelése: Hozzászólások 2011. június 11., szombat 07:19
vanist 241 hozzászólás Lasssan már az autonomia gondolatáról is lemondhatunk, ha ez igy folytatodik! Az RMDSZ vegye már észre, hogy már nincs szükség a parlamentbe a szavazataikra, hisz a piszkos munka nagyrészét elvégeztették velünk és mert amikor a magyarság ellen kell valamit megszavazni, a románság nagyon összetartó szokott lenni! Mi lenne ha felébrednénk és nem elégednénk meg azzal a "morzsákkal", amit csak úgy "nagylelküen" hébe -hóba idevetneknek? Miért is nem kérünk függetlenséget Székelyföldnek? Hátha akkor majd komolyan vesznek?
2011. június 11., szombat 07:39
tamika 343 hozzászólás Ma Csíksomlyón több százezren gyűlünk össze egy cél érdekében, miért ne tehetnénk ezt meg az autonómia érdekében is. Ha elfogadjuk Băsescu javaslatát, nekünk még eltelik, de unokáink a "székely" szót az értelmező szótárban fogják keresni.
2011. június 11., szombat 07:39
Traven 391 hozzászólás Tudja a nyavalya, hogy lenne jobb. Tulajdonképpen ez az egész régiós mese annyira nem érdekelne senkit ha jóléti államban élnénk. A "bobor" lesz@rja az otonomiát. Neki szerető család kell, zsé kell, biztonság, templom, iskola, jó utak, a jövőbe vetett remény. A közigazgatási avagy adminisztrációs eszmefuttatásokra a bobor reakciója a következő : Hăăăăăă ? Kb ennyi.
2011. június 11., szombat 08:02
Ferencz 2983 hozzászólás Igen, lassan szorul a hurok amelyet a történelem vetett a nyakunkba, az érdekszervezet meg rózsaszínűre festett újból és újból, hiú reményekkel díszítve a régen megácsolt ravatalt. Nem vádolom szándékossággal a szervezetet, de a politikusi rövidlátás ugyanakkora bűn. NEM JOGÁLLAMBAN az APRÓ LÉPÉSEK politikája csak ide vezethetett. Ráadásul a szervezet vezetői a rövidlátást a csalhatatlanságukba vetett hitükkel tetézték. Vajon nem jobb lett volna harcban tűnni el? Akkor még az ellenség is tisztelegne a hant előtt a becsmérlések helyett!
2011. június 11., szombat 08:18
Ferencz 2983 hozzászólás Traven: ha a "popor" le is sz arja az autonómiát, a nép lehet, hogy nem! Jobb helyeken, ahol az általad felsoroltak mind léteznek, mégis miért volt vagy van ma is autonómia-harc? Azért Traven, mert nem szabad lennie első-, és másodrangú állampolgárnak. Ha Isten nem tett különbséget köztünk, az ember milyen jogon teheti meg?
2011. június 11., szombat 08:20
bzoal 735 hozzászólás Kiváncsi vagyok,hogy a sokat emlegetett kilépés beválik-e? Nehéz elhagyni a jó meleg helyet.
2011. június 11., szombat 10:24
szekoly 49 hozzászólás bzoal. Ha megtörténik a PDL vagy éppen a PSD által javasolt régió (?) átszervezés, a RMDSZ számára "politikai öngyilkolságot "jelent.
2011. június 11., szombat 10:24
Kheops 814 hozzászólás Az udemere kilepessel fenyegetozik?Ugyan mar,a ***** elhagyja a stricijet?naponta olvasom,mar unom!A dna lekapcsolna a csucsvezetes felet 24 ora alatt,mint a vamosokat!Helikopterrekkel gyujtenek be oket!Ezek mind uzletemberek sok millio euros biznisszel,csak sajnalni tudom,hogy sok forumozo meg mindig megeszi a maszlagot es varja hatha az utolso pillanatban ezek meg tesznek valamit ertunk.Ennyire nem vilagos?Hatalmas uzletekrol van szo,annyi penzrol amennyit nem is almodnank,ez az arulasuk ara,ezert szavaztak meg a fizetescsokkeneseket es minden nepnyuzo intezkedest,afa-emelest,nyomorba taszitva a sajat nemzetuket ezaltal.Aki egyaltalan var toluk meg valamit,az funkcionalis idiota!
2011. június 11., szombat 10:25
dinibacsi 4945 hozzászólás Nem kell állandóan fenyegetözni,ki kell lépni a kormánybol,és a koalcióból!Akkor nem tudja átvinni sürgösségivel a törvényt,és bukik a kormány!Oda lehet állni benyalni Pontáéknalk,akik majd megkönyörülnek,és kaptok pár tárcát az uj kormányba!Ha nem,az sem baj nekünk,mi jól megvoltunk Csekék nélkül is,addig nem kellett jogtalanul fizetni a korházi kezelést!Ennyi,megteszitek Johannest m.elnöknek,Base nem fogadja el,a parlamenti többség felfüggeszti,leváltjuk,elitéljük,felakasszul,stb!És megy tovább az élet egy másik,magyargyülölö rablóbanda szövetségeseként!Nem könnyü élet ez,de most tényleg ki kell lépni,mielött ezt a marhaságot is le tudják nyomni a torkunkon!
2011. június 11., szombat 10:45
Mk 301 hozzászólás Ha spontán módra kimennénk az utcára, az RMDSZ kénytelen eljönni. Ha másnap sem jönnek velünk fekete táblákat kell tenni az RMDSZ intézmények elé: "ma halt meg az RMDSz, a székely nép tovább él" felirattal.
Sajnos ma már kölcsönös a bizalmatlanság, a nép nem bíz a pártokban, a pártok nem bíznak a népben. Sem az MPP, sem az SZNT nem meri bevállalni, hogy tiltakozó nagygyűlést szervezzen, attól fél, hogy egy tucatnyian jönnek el. Puliszka népnek rabság a sorsa!!!! 2011. június 11., szombat 10:47
zucu 667 hozzászólás nem tudom ,hogy ki vagy :dinibacsi,de azt már tapasztaltam ,hogy nem mostani kiadású valki vagy. Máskülönben amit fentebb irtál a kilépéssel kapcsolatban , hát annyit, hogy teljesen egyetértek veled.Ha hamarabb láptek volna ki, talán még több szavazatot is kaptak volna de igy már kétes a helyzetük.Máskülönben már unom az egész rmdsz-es nyalást,sőt már nem si nagyon érdekel, hogy mit fognak tenni,mert én már rég, rég nem szeretem ŐEKT.......
2011. június 11., szombat 19:02
eberendre 1632 hozzászólás Hát természetesen, megfelelő előkészületek után (nincs székelyföld és jogtalan) megtörténik a beolvasztás, identitását vesztett Brassó és Szeben megyéhez ragasztják (ahol a cigányság létszámához a székelység elenyésző csoportocska lesz).
Az érdekvédelmi szervezet, akkor mihez fog hűség eskűt tenni? 2011. június 11., szombat 22:44
savoy66 456 hozzászólás Mondjuk kilépnek,megbúkik Boc,meg a kovetkező és a kővetkező,mert az ellenzék most már nem hűlye,hogy egy évvel a vállasztások előtt kormányra jöjjön és lejárassa magát,veszítsen 1 év alatt vagy 10 %-ot.Akkor előrehozott vállasztások,az RMDSZ nem jut be,de bejut a PRM,az USL velük csinál kormányt(ha a szlovákoknak lehetett itt miért ne),s akkor azt az ujrafelosztást megnézhessük.
Abból az ábrándból gyógyuljunk ki,hogy esetleg kivonulunk 100,000 ezeren és valaki ettöl meghatódik.Mert nem fog, a dicső Europa magasról lexar,neki csak a piac kell. Szerintem egy kicsivel jobban el kell gondolkozni,hogy hogy veszitünk kevesebbet,mert nyerni nem fogunk.Tudjátok:Vae victis. 2011. június 11., szombat 22:59
savoy66 456 hozzászólás Ez a krízis vagy micsoda arra volt jó,hogy a román politikában elvált a xar a májtól.Most legalább tudjuk,hogy ki kicsoda.Mi a PSD-re nem számithatunk(kápzeld el Gramat vagy Olguta Vasilescut mint szövetségest),a PNL nem létezik(egy Felix által irányított hűlyegyerekek gyűlekezete a szuperliccspoccs Antonescu bohóccal az élen),s akkor maradt a PDL,amelyikről holnap reggelig írhatnám a rosszat,de messze ők a legbeszámíthatóbbak és legalább jobboldaliak,mert a populista baloldal lopta és temette el ezt az országot,és ezután is csak ezt tenné.Itt igazi baloldalnak csak akkor van esélye ha a mostaniak vagy két kongresszust Jilavan rendeznek meg
2011. június 12., vasárnap 09:02
tibisten 600 hozzászólás Én is de szívesen átszervezném Csobánországot..! :)
2011. június 12., vasárnap 11:14
dinibacsi 4945 hozzászólás Savoy,szerintem tulzás romániában jobb meg baloldalról beszélni,mikor olyan politikusnak nevezett valakik )a gerinctelenek és vadmarhák skálán elhelyzkedö )egyének hozzák a törvényeket,akik már ninden pártban megmutatták hüségüket,okosságukat,és ahogy fuj a szél,gyakrabban cserélnek pártot,mint zoknit!Tehát itt az egyetlen kritérium,minél hamarabb hatalomra kerülni,minél hamarabb ellopni ami még lophato,és ha lehet,tartani a hatalmat,mindenáron!?Ha mégsem megy,akkor átiratkoznak a soron következö pártba!Tehát itt nincs mit oldalakrol beszélni!Az tökéletesen igaz,nincs kivel szövetkezni!Rendben,de miért nem lehet ellenzékböl kökeményen politizálni??Hogy a DNA-val zsarolhatok???Érdekes,én nem félek a Dnatól,és sokan vagyunk igy ezzel!Aki pedig fél,annak vaj van a fején.,vigyék,azt sem bánom,ha lecsapják a fejét,vagy legalább a jobbját!És igen ha 1oo ezren kivonulnánk,akkor biztos,hogy hire lenne az EU ban is ,habár nagyivben tesznek ok ránk,de mégis kerülne valaki,aki komolyan venné a dolgot!És nem hiszem,hogy valaki meghatódna,de ismerve vláhékat,azt tudom,nagyon rezegne a gatya,mert tudják,igazunk van!És esetleg az unio is rájönne,hogy igenis Tökés nem csak a levegöbe beszél,tényleg van valami baj,esetleg ujra kéne nézni Trianont,vagy valami ilyesmiCsak az a kérdés,ki tudna ilyen méretü megmozdulásokat szervezni?A rmdsz nem,mert neki már nem megy ki senki!A többiek még kicsik,tehát fogalmam sincs,de kellene valaki,vagy valamilyen szervezet,ami ,aki mellé mind oda tudunk állni.........Aztán...jöjjön ami jön!
2011. június 12., vasárnap 12:29
savoy66 456 hozzászólás Dinibacsi-90%-ban egyetértek,két pontosítással
1,a PDL az első,aki az ország pénzűgyi problémáját nem az infláció segitségével oldja meg.Igy lett volna a legegyszerübb,nem hozott volna ekkora népszerűségvesztést,de hosszú távom borzasztóan káros.Emlékezzünk vissza a 90-es évekre,amit egyesek elloptak,elherdáltak, azt mindenkivel fizetették vissza.Ezért fogtam rájuk,hogy jobboldaliak. 2,Ellenzékből kőkeményen rövid ideig lehet politizálni,mert elfogy a pénz,és ami lényegesebb,eredményt elérni nem lehet,mert itt az egyetlen hatékony fegyver a zsarolás.S az RMDSZt is lehet reggelig szidni(elsősorban a kirekesztő politikája miatt)de azért ismerjük el,hogy ért el eredményeket is,jobban állunk mint Felvidék vagy Kárpátalja.Félek hiába hasonlítjuk magunkat a svédekhez vagy finnekhez,mert az ortodox kultúra annyira van az északi protestáns kultúrától mint Makó vitéz Jeruzsálemtől.És eppen ezt xarja le az EU.Ezért veszélyes az RMDSZt kiátkozni a parlamentből mig nem tudunk helyette mást állitani.Rossz a rosszal,de rosszabb anélkül.S ha tetszik,ha nem jelen pillanatban az RMDSZ viszi az erdélyi magyar szavazatok 85%-át 2011. június 12., vasárnap 13:08
dinibacsi 4945 hozzászólás Már megbocsss,de nem tudok egyetérteni a PDL kriziskezelö politikáját való méltatásoddal!Mert:nem infláció?Hanem micsoda?Levágott nyugdij,fizetés,juttatások!Szerinted mi ez,ha nem infláció?Az engem egyáltalán nem vigasztal,hogy a dollár 3 lej,mert az én fiztetésem 1ooo röl 7oo -ra csökkent!!!Tehát,csökkent a vásárlóeröm,nem a kedvem,ahogy finoman megfogalmazzák a sajtótermékekben!Kedvem az töretlen,pénzem nincs!Hatalmas IMF hitel felvétel,amit majd közösen fogunk visszafizetni!Viszont ezek a hitelek elfolydogáltak ide -oda,munkahelyek nem teremtödtek,a cégek mennek át Bulgáriba,és sorolhatnm!Majd látsz te infláciot meg nyomort,ha kezdik törleszteni a hiteleket!Menekül a szellemi elit az országból ugyanugy,mint a fizikai munkás!Agyonbürokratizált intézmények,amelyek vagy müködnek,vagy nem!És hadd ne sorolja,mindannyan érezzük a börünkön,akik nem születtünk bele valahova!Semmi köze nem szabadna legyen a pénznek és az ellenzékben való politizálásnak,ha demokratikus jogállamról beszélünk!Tehát,ha igy teszem fel a kérdést,akkor nem vagyunk jogállam?!Az rmdsz eredményeit fel lehet sorolni egy nagyon rövid jegyzetben!Jobban élünk mi Szomáliánál is,meg Bangladeshnél is ,de az engem nem vigasztal!És kissé optimista vagy a szavazatokkal kapcsolatban,mert ez már a multé!Nagyon nem hiszem,hogy az rmdsz ezzel az utóbbi évek dicsö szereplésével még egyszer bekerülne a parlamentbe!Mert azért magyarok vagyunk,de hülyék nem!Dicstelen,megalkuvó,séggnyaló politikusnak nevezett PDL-s szavazógépekre nincs szükségünk,akkor már inkább semmi!Mit tudnak még elvenni tölünk???
2011. június 12., vasárnap 13:43
Kheops 814 hozzászólás savoy66:20 eve ez folyik,te nem untad meg?Hogy az udemere nelkulozhetetlen!A pdl-re sajnos nincs alternativa,de tisztara mosni oket...ez azert tulzas!Mi konkretat ertunk el,amiota az udemere kormanyon van?Sok mindenben igazad van,de a lenyeggel nem tudok egyet erteni,en ugy latom,hogy az udemerenek na gyon kellene 4 ev kenyszerszabadsag itthon,hogy ne bukarestben hanem itthon teblabaljanak,rossz utainkon,es kenytelenek legyenek az emberek szemebe nezni.En tulelnem,sokadmagammal!
2011. június 12., vasárnap 22:52
savoy66 456 hozzászólás Nem,ez nem infláció,hanem piacgazdaság.Nő a termelékenység nő a jövedelem,ha csökken akkor csökken.A baj,hogy a román gazdaság két fontos összetevője totál külön utakon jár.A magánszektorba kőkemény kapitalizmus van, az államiban szocializmus.Jómagam a magánszektort erősítem,évente ilyen-olyan formában több ezer lejt fizetek be a román állam kasszájába(és ezért gyakorlatilag semmit sem kapok).Sikerült a jövedelmem 2008-as szinten tartani,igy hát remélhetőleg az idén is befizetek.Ha a tavaly nem a fizetéseket vágják le,hanem elszabadul az infláció,akkor én most be lennék bukva,valószinű valahol Ausztriában lennék és egy vak banit sem fizetnék be a román államnak.
Én is pontosan ezt mondtam-valószinű az RMDSZ nem fog bejutni,de ettől még elviszi a magyar szavazatok 85%-át.Tehát képviselet nélkül maradunk.És ekkor jobb lenne?Nem hiszem.Mert igenis még nagyon sokat el tudnak venni tölünk,nem olyan régen volt amikor egy helységnevet sem lehetett nyilvánosan magyarul leirni.Nézzük csak meg a szlovák nyelvtörvényt!!! 2011. június 13., hétfő 00:01
Mk 301 hozzászólás Olaszország húsz darab politikai adminisztratív státusú régióra tagolódik, ezekbõl öt darab autonóm státussal is rendelkezik. Az utóbbiak egyike lesz a Trentino-Dél Tirol régió, amely további két tartományra (provinciára) bomlik Trentinóra és Dél-Tirolra. Ez az a politikai keret, amelyben a Dél-Tiroli területi autonómia megvalósult és működik, az Európai Unió elvárásainak is eleget téve. Erdélyi szemmel és analógiával élve egy a Brassó, Maros, Hargita, Kovászna megyéket tömörítő, Dél-Kelet Erdély avagy Barcaság-Székelyföld régió részeként látjuk a székelyföldi területi autonómiát megvalósíthatónak.
Míg Trentino (~Barcaság) 520000 lakosának, 3,3%-ladín és 0,7%-a német eredetű, addig Dél-Tirol (~Székelyföld) esetében az 500000 lakos 69.15%-a német, 26,47%-a olasz és 4,37% ladín nemzetiségű. Az 1989-es közigazgatási átszervezések után, a fenti tartományok adóinak 70-90%-a térül vissza származási helyükre (Peterlini, 2009). Az állam a befizetett adókkb. 10%-t tartja vissza, elsősorban az adóbehajtás terheinek fedezésére, és további pár százalék adó illeti a régió pénztárát. Ezenfelül, a tartományok az importtermékekre számolt áruforgalmi adó 80%-t is megtarthatják. 2011. június 13., hétfő 00:08
PityiPal 1632 hozzászólás vanistnak: ha nem vetted volna észre, mi eddig sem aludtunk!Csak éppen nem hallgattattunk meg a szabadkőműves gazdáid által!
Szerintem mi kisérleti ország vagyunk, a világ pénzgurui rajtunk kisérletezték ki a plebs tűrőképességét. Base megint kavarja, mint Piszkos Fred: a forgatókönyve, szerintem, a következő:hozunk egy pocsék régióátszervezési tervet, rmdsz kilép a kormányból, kormány bukik, előrehozott választás, jön USL, ugyanakkor jövő évben jön az első 2milliárd kölcsönrészlet kifizetése, amibe, persze, beletörik USL bicskája! Magyarországon ez már bevált "csíny", megtörtént, csak mi lassabbacskán kullogunk utánuk! Itt szervezhetik akárhogy a régiókat, a 190milliárd adósságot, amit felvettek a nyakunkra , de mi semmit nem láttunk belőle, melyik régió kilicitálásával fogják megfizetni? Traven, abban egyetértek veled, hogy a székelység nagy része azt sem tudja, mi is az az autonómia.Nem kerül egy olyan szervezet, vagy az egyház, aki felvilágosítaná népünket, hogy tulajdonképpen a család, a zsé, a jólét , a részleges függetlenség , az ősi törvényeink felélesztése a lényege az autonómiánknak! Hogy ne egy bukaredti vad... aknázza ki a borvizeinket, a kő-és homokbányáinkat, az erdeinket, sónkat-fánkat, stb.Jólmenő cégeink Bukarestnek adóznak, minden jövedéki adó, áfapénz oda megy be!Nagy kegyesen kiszúrják a szemünket az általunk kigürcölt pénzből, minden évben, egy pár krajcárral!Amit, még ráadásul, szabadkőműves rmdsz-es tanácselnökünk, kénye-kedve szerint osztogat! Éppen az észt nem osztogatja mostanság, hogy láthatnánk, miként vélekedik a régiós tervről! 2011. június 13., hétfő 10:40
szekoly 49 hozzászólás Léteznek székelyek, létezik Székelyföld Romániában? Egy lehetséges válasz: http://kukker.manna.ro/showvideo/3154/hol_vagytok_szekelyek
Tisztelt Látogatónk!
2012 Február elsejétől friss lapszámunk honlapunkon 0-16 óra között kizárólag megrendelők számára érhető el. A Háromszék online változatának friss lapszáma egész nap ingyenesen elérhető azok számára, akik előfizetnek a Háromszékre (a nyomtatott újság ára 20 lej havonta, 4.76 euró) a H-Press lapterjesztőnél, a postán (csak Kovászna megye területén), vagy interneten. Ennek érdekében az előfizetők a regisztrációnál használt e-mail címükről küldjék be a nyugta adatait (név, lakcím, nyugtaszám, dátum, az előfizetés időszaka, összeg) a hpress@3szek.ro címre;
A Háromszék online változata külön is megrendelhető a www.3szek.ro weboldalon a PayPal-rendszer segítségével, vagy bankkártya-fizetéssel, illetve személyesen a szerkesztőség pénztáránál. Az előfizetés ára havonta 3.8 euró (vagy az ennek napi árfolyamon megfelelő lej, dollár, forint.). A három, hat, illetve 12 hónapra előfizetők számára 5, 7, illetve 10 százalékos kedvezményt biztosítunk (lásd az alábbi táblázatot; a valutaárak az árfolyam függvényében változnak).
Ha meg szeretné rendelni a nyomtatott vagy az online változatot, be kell lépnie felhasználói fiókjába.
| Archívum
Legújabb galéria
Szavazás
Online látogatók
Legújabb hozzászólások
Ferencz - 07:42 Titkos úton, törvényesen (Rendőrök keresték Nyirő hamvait)
leopold - 07:15 Bukaresti tisztséget kapott Obreja
Ferencz - 07:04 Tenni kell a közösségi jogokért (Kampányban)
moni - 02:26 Tenni kell a közösségi jogokért (Kampányban)
zombi - 01:51 Minden jogi akadály elhárult (Nyirő József újratemetése)
ladoga2009 - 00:26 Tenni kell a közösségi jogokért (Kampányban)
Sascha - 00:09 Tenni kell a közösségi jogokért (Kampányban)
hollo - 23:49 Minden jogi akadály elhárult (Nyirő József újratemetése)
kifli - 23:18 A gondok a Néppárt igazi ellenfelei (Kampányban)
kifli - 22:57 Igaztalanul vádol az MPP (Kampányban) Várható időjárás Sepsiszentgyörgyön
BNR Valutaárfolyam
Most megy a TV-ben:
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||