Sepsiszentgyörgy, 2012. május 27., vasárnap 09:16
Köszöntjük Hella nevű olvasóinkat!
Regisztráljon, és szóljon hozzá írásainkhoz
felhasználó jelszó
Tartalom
2012. május 26., szombat:
Legolvasottabb 10 írásunk:
Legtöbb hozzászólás:
2011. július 7., csütörtök: Közélet

Nemet mondtak a műemlék épület megvásárlására

A tegnapi kézdivásárhelyi rendkívüli tanácsülés egyik fő napirendi pontja a Vasút utca 24. szám alatti műemlék épület, az 1902-ben épült Wertán-ház egyharmadának a megvásárlását tartalmazó határozattervezet volt.
A neoempire stílusú ház rájuk eső részét a Wertán család Budapesten élő örökösei, dr. Gábor László, Gábor Péter és Gábor Áron ajánlották fel megvételre a városi önkormányzatnak 35 000 euróért.
Az épület kétharmada a román állam tulajdonában és a polgármesteri hivatal vagyonkezelésében van. Kézdi­vásárhely tanácsa az ülést megelőzően a megyei művelődési és nemzeti örökségi hivatal jóváhagyását is megkapta, átiratban közölték, hogy lemondtak a törvény által számukra biztosított elővételi jogról a város javára. Az előterjesztés szerint az ingatlan egyharmadának kifizetése két részletben történt volna, húszezer eurót július 31-ig, tizenötezer eurót pedig ez év végéig fizettek volna ki a nemzeti bank napi árfolyamán. A tanácsülést megelőzően a gazdasági bizottság is elemezte a határozattervezetet, de a magas ár miatt nem javasolta elfogadásra. A testületi ülésen több önkormányzati képviselő is túlzottnak ítélte a 35 000 eurós vételárat, ezért hosszas vita után ellene szavaztak vagy tartózkodtak, és felhatalmazták Rácz Károly polgármestert, ajánljon fel az örökösöknek tízezer eurót.
Hozzászólások
2011. július 7., csütörtök 08:24
lacafaca74
2661 hozzászólás
A kedves tanácsosok akkor is indítványozták volna a 10000 EURÓ-t ha netalán valamelyikük öröksége lett volna az 1/3 ? Most még egy garzon lakás is több annál.

2011. július 7., csütörtök 11:24
mikeses
159 hozzászólás
ha en lennek az örökös, ezek utan, meg a bankbol is felvennem a 20.000 Eurot es kifizetnem a roman allamot es a polgarmesteri hivatalt. Ha nekük az egyharmad tizezret er, akkor oda kell adjak a ketahrmadot huszert... A megvetel utan egy napra meg, arulnam az egeszet 100.000-ert...

2011. július 7., csütörtök 18:22
Mirke
2733 hozzászólás

Hát ez az . Ha méltó célra használnák majd és nem állana fenn a veszélye annak hogy veréb költözik a fecskefészekbe talán az örökösök oda is ajándékoznák.De ma még fenn áll a veszélye annak amit mikeses mond.


2011. július 7., csütörtök 18:26
Mirke
2733 hozzászólás

Viszont az sincs kizárva ,hogy ha a város nem teszi rá a kezét rövidesen bunyezót ne adj Isten gádzsóricsajt hallunk benne !!

2011. július 7., csütörtök 23:16
jucko
1 hozzászólás

Fájdalmas, hogy Kézdivásárhelynek nem ér ennyit egy MŰEMLÉK épület. Vajon a tanácsos urak valóban komolyan gondolták a 10.000 euro értékét annak az ingatlan résznek vagy csak csúfolódni akartak az egykor kisemmizett tulajdonos örököseivel? Ez az összeg még csúfságnak is dúrva !

2011. július 8., péntek 00:07
bagi2
341 hozzászólás
licitalas eseten fiztene sok ceg/maganember ennel joval magasabb osszeget is...

2011. december 12., hétfő 00:38
jogoshirfolyam
1 hozzászólás
Az örökösöket nem különösebben érdekelte az eladás úraim, nyilvánvaló és egyértelmű hogy annyi pénzük van mint a fene! Ez csak egy kis zsebpénz az uraknak. A Wertán-ház örököseiről köztudott hogy gazdag, a Budapesti Elit társadalom rangos tagjai.

2011. december 12., hétfő 10:26
malmos
1228 hozzászólás
N erre mondják,hogy sz@ramegevő irigy banda!Én a tulajok helyében felajánlanám egy gyerekekkel foglalkozó alapítványnak részletfizetéssel,hogy tegye hasznossá e gyönyörű épületet!Láttuk mire képes a város ,csak romokat hagy maga után!pl. Fortyogófürdő!Legalább amit nem ők hoztak létre ,ne ők tegyenek tönkre!Amúgy 100 ezer eurót simán megér,csak még 100 ezret rá kell költeni,mert nem sok szeget ütöttek el benne mióta államosították 2/3 részét!

Ha hozzá szeretne szólni, jelentkezzen be
Felhasználónév:
Jelszó:


Miért regisztráljon? Regisztrált felhasználóként:
  • Hozzászólását csatolhatja írásainkhoz
  • Feliratkozhat a hírevélre
  • Saját profil-oldala lesz a Háromszék weboldalán


A regisztráció ingyenes !!!

Regisztráljon most
Tisztelt Látogatónk!
2012 Február elsejétől friss lapszámunk honlapunkon 0-16 óra között kizárólag megrendelők számára érhető el.
A Háromszék online változatának friss lapszáma egész nap ingyenesen elérhető azok számára, akik előfizetnek a Háromszékre (a nyomtatott újság ára 20 lej havonta, 4.76 euró) a H-Press lapterjesztőnél, a postán (csak Kovászna megye területén), vagy interneten. Ennek érdekében az előfizetők a regisztrációnál használt e-mail címükről küldjék be a nyugta adatait (név, lakcím, nyugtaszám, dátum, az előfizetés időszaka, összeg) a hpress@3szek.ro címre;
A Háromszék online változata külön is megrendelhető a www.3szek.ro weboldalon a PayPal-rendszer segítségével, vagy bankkártya-fizetéssel, illetve személyesen a szerkesztőség pénztáránál. Az előfizetés ára havonta 3.8 euró (vagy az ennek napi árfolyamon megfelelő lej, dollár, forint.). A három, hat, illetve 12 hónapra előfizetők számára 5, 7, illetve 10 százalékos kedvezményt biztosítunk (lásd az alábbi táblázatot; a valutaárak az árfolyam függvényében változnak).
Háromszék nyomtatott+online
HónapEURRONUSDHUF
1 4,76 ~20,00 ~5,9 ~1438
3 14,28 ~60,00 ~17,7 ~4316
6 28,56 ~120,00 ~35,5 ~8632
12 57,12 ~240,00 ~70,8 ~17264
Háromszék online
HónapEURRONUSDHUF
1 3,80 ~15.99 ~4,73 ~1150
310,83 ~45,57 ~13,48 ~3277
621,20 ~89,22 ~26,39 ~6417
1241,00 ~172,69 ~51,00 ~12420
Ha meg szeretné rendelni a nyomtatott vagy az online változatot, be kell lépnie felhasználói fiókjába.
Ha Ön már regisztrált, lépjen be kontójába
Felhasználónév:
Jelszó:
Ha még nincs fehasználói fiókja, itt Regisztrálhat
- Fekete Réka:
Három kastélyban koncertezik (Érdi Tamás újból Háromszéken)
Tavaly decemberi fellépése alkalmából úgy megszerette az árkosi Szent­kereszty-kastély hangulatát, az itteni emberek közelségét, hogy nemrég véget ért kanadai koncertkörútja után Három­székre jött egyhetes vakációra Érdi Tamás.

- Váry O. Péter:
Megújuló iskolaudvarok
A sepsiszentgyörgyi iskolák felségterületeinek igencsak régóta esedékes felújítása immár a kivitelezés szakaszába ért, a városházán egymást érik a versenytárgyalások.

Archívum
<<2012 május>>
HKSzCsPSzV
1
6
13
20
27
28
29
30
31
Legújabb galéria
Szavazás
Online látogatók
Legújabb hozzászólások
Várható időjárás Sepsiszentgyörgyön
BNR Valutaárfolyam
Most megy a TV-ben:
Médiapartnerünk a:
HHRF
© 2003-2012 H-PRESS - Minden jog fenntartva - Háromszék, független napilap Sepsiszentgyörgy
programozás: laca.ro
- RSS