Tartalom
2012. május 26., szombat:
Legolvasottabb 10 írásunk: Legtöbb hozzászólás: |
2011. december 6., kedd: Közélet Esett a koalíciós alku (Választási törvény)Alig három héttel azután, hogy Kelemen Hunor RMDSZ-elnök bejelentette: koalíciós megállapodás született a választások összevonásáról és a honatyák számának csökkentéséről, a Demokrata Liberális Párt visszalépett az egyezségtől, nem támogatja azt a javaslatot, hogy minden megyének két szenátora legyen. Az önkormányzati és a parlamenti választások összevonásáról szóló törvényt viszont felelősségvállalással kívánja elfogadni a kormány. A nagyobbik kormánypárt szakértői számításokat végeztek, és arra a következtetésre jutottak, hogy a 88 fős szenátus az RMDSZ-nek kedvezne, a szövetség több mandátumhoz jutna, és a felsőházban aránytalanul növekedne a súlya. A tárgyalások folyatódnak, de ha a koalícióban nem lesz politikai akarat egy "tisztességes" változatra, érvényben marad a jelenlegi szabályozás – szögezték le. A nagyobbik kormánypárt kihátrálásáról tanúskodik a belügyminisztérium közvitára bocsátott törvénytervezete is, amely a választások összevonásáról rendelkezik, de amelyben nincs utalás a parlament karcsúsítására. A november közepén létrejött koalíciós megállapodást egyébként még akkor bírálta Traian Băsescu államfő. Ezt követően több demokrata-liberális politikus jelezte: keresik a megoldást, hogy 300-ra csökkentsék a parlament létszámát. Ha a választási rendszerről nem is tudtak megállapodni a koalíciós felek, a választások összevonásában egyetértenek. Jóllehet több demokrata-liberális politikus azt állította, nem született még döntés az erről szóló jogszabály elfogadásának módjáról, Fekete-Szabó András, az RMDSZ szenátusi frakcióvezetője közölte: a kormány valószínűleg már jövő héten felelősségvállalással elfogadja a törvényt – így az esetleges bizalmatlansági indítványról szóló szavazást is lebonyolítanák a karácsonyi ünnepek előtt. Az ellenzék vezetői jelezték: élnek a kormánybuktatási próbálkozás lehetőségével, ha a hatalom a parlament megkerülésével vinné át a választások összevonását, ugyanis demokráciaellenesnek tartják az intézkedést. Szerző: Farcádi BotondCikk megjelenítése: 685Olvasóink értékelése: 5Szavazatok száma: 2Az ön értékelése: Hozzászólások 2011. december 6., kedd 12:13
dinibacsi 4945 hozzászólás Szeretnek téged ó rmdsz mindenütt!Itthon is meg otthon is!
2011. december 6., kedd 12:13
ityum 143 hozzászólás csak anyit szeretnek hogy ez az andraska tobbet ne kacagtasa magat a tv nezokkel
2011. december 6., kedd 15:06
tanoc 87 hozzászólás Ami hasznos lenne, azt hol egyik hol masik nem akarja.Igy lassan eltelt megint negy ev, es kezdodik minden elolrol.
2011. december 6., kedd 15:07
tanoc 87 hozzászólás Ez egy kozos megegyezesen alapulo idohuzas pontos receptje.
Tisztelt Látogatónk!
2012 Február elsejétől friss lapszámunk honlapunkon 0-16 óra között kizárólag megrendelők számára érhető el. A Háromszék online változatának friss lapszáma egész nap ingyenesen elérhető azok számára, akik előfizetnek a Háromszékre (a nyomtatott újság ára 20 lej havonta, 4.76 euró) a H-Press lapterjesztőnél, a postán (csak Kovászna megye területén), vagy interneten. Ennek érdekében az előfizetők a regisztrációnál használt e-mail címükről küldjék be a nyugta adatait (név, lakcím, nyugtaszám, dátum, az előfizetés időszaka, összeg) a hpress@3szek.ro címre;
A Háromszék online változata külön is megrendelhető a www.3szek.ro weboldalon a PayPal-rendszer segítségével, vagy bankkártya-fizetéssel, illetve személyesen a szerkesztőség pénztáránál. Az előfizetés ára havonta 3.8 euró (vagy az ennek napi árfolyamon megfelelő lej, dollár, forint.). A három, hat, illetve 12 hónapra előfizetők számára 5, 7, illetve 10 százalékos kedvezményt biztosítunk (lásd az alábbi táblázatot; a valutaárak az árfolyam függvényében változnak).
Ha meg szeretné rendelni a nyomtatott vagy az online változatot, be kell lépnie felhasználói fiókjába.
| Archívum
Legújabb galéria
Szavazás
Online látogatók
Legújabb hozzászólások
Ferencz - 12:51 Minden jogi akadály elhárult (Nyirő József újratemetése)
hillsnail - 09:12 Igaztalanul vádol az MPP (Kampányban)
hillsnail - 09:10 Megnyílt Antal Árpád kampányirodája (Kampányban)
Ferencz - 07:42 Titkos úton, törvényesen (Rendőrök keresték Nyirő hamvait)
leopold - 07:15 Bukaresti tisztséget kapott Obreja
Ferencz - 07:04 Tenni kell a közösségi jogokért (Kampányban)
moni - 02:26 Tenni kell a közösségi jogokért (Kampányban)
zombi - 01:51 Minden jogi akadály elhárult (Nyirő József újratemetése)
ladoga2009 - 00:26 Tenni kell a közösségi jogokért (Kampányban)
Sascha - 00:09 Tenni kell a közösségi jogokért (Kampányban) Várható időjárás Sepsiszentgyörgyön
BNR Valutaárfolyam
Most megy a TV-ben:
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||