Sepsiszentgyörgy, 2012. május 27., vasárnap 14:15
Köszöntjük Hella nevű olvasóinkat!
Regisztráljon, és szóljon hozzá írásainkhoz
felhasználó jelszó
Tartalom
2012. május 26., szombat:
Legolvasottabb 10 írásunk:
Legtöbb hozzászólás:
2011. december 13., kedd: Világfigyelő

Magyar tükör

Pénteken, egy szombat hajnalig tartó, éles vitákkal tarkított ülésen, az Európai Unió két vezető gazdasági hatalma, Németország és Franciaország, közös bejelentést tett, miszerint az euróövezet megmentése érdekében az elkövetkezőkben szigorú – az eddiginél elképzelhetetlenül merevebb fiskális politikát kell elfogadni, amely bizonyos tekintetben érinti a tagországok szuverenitását is, hiszen Brüsszel, az új elképzelés értelmében, ellenőrizheti és esetenként, ha úgy látja jónak, meg is változtathatja például a tagországok adórendszerét is.
Hogy ez a fiskális politika megmentheti-e az uniót, kérdéses, de Sarkozy francia elnök és Merkel német kancellár szerint: más út nincsen. A vitában kiderült – miként Sarkozy elnök hajnalban meglehetősen ide­gesen kifejtette a sajtó képviselői előtt –, hogy a huszonhét tagállam közül Nagy-Britannia és Magyar­ország nem fogadta el az elképzeléseket. Cameron angol miniszterelnök kihátrálását Angliában is hevesen bírálta az ellenzék és a gazdasági sajtó, míg Orbán Viktor magyar miniszterelnök nyilatkozatából kiderült, hogy Magyarország nem utasítja egyértelműen el a megszorító csomagot, de mivel a szuverenitás kérdését is érinti, tárgyalnia kell a magyar parlamenttel. Szombatra kiderült az is, hogy több ország is ezen az állásponton van, az elfogadás határideje 2012 márciusa, addig tehát látszólag van idő, viszont a megszorító csomag nem tér ki arra az egyes államok számára a szó szoros értelmében létfontosságú kérdésre, hogy előírásai az összes államot érintik-e, vagy csak az euró­övezet tagállamait? * A piacokat viszont nem nyugtatta meg az uniós szigorító csomag, s láthattuk, a nagy amerikai hitelminősítő intézetek az utóbbi időben egyre több európai országot minősítenek le, s a szakértők egy részének is az a véleménye, hogy az euró mindenféleképpen összeomlik, a szigorító csomag esetleg csak hátráltathatja ezt, hiszen azzal, hogy több sebességre kapcsolnak a tagállamok, fennáll a szakadás veszélye. Minderre természetesen érzékenyen reagálnak a piacok, s láttuk, hogy az utóbbi időben a piacok bekeményítése s a különböző okokból előálló tőzsdei viharok öt uniós tagállamban is kormányválsághoz vezettek. * Orbán Viktor brüsszeli nyilatkozatában, majd a magyar televíziónak adott interjújában is kifejtette: mindenképpen új költségvetésre van szükség. Az ellenzék és a különféle pártállású közgazdászok ezt már hetek óta mondják, hiszen a szeptem­berben Matolcsy György által előterjesztett költségvetés 265 forintos euróárfolyammal számolt, ami ma már, amikor a forint régen túlhaladta a bűvös 300-as határt, nem áll, s mivel Ma­gyarország, a magyar gazdaság sokban függ a német gazdaságtól, és a német gazdaság is lelassulóban, nem tartható a két vagy másfél százalékos gazdasági növekedés sem. * Közben, mialatt a miniszterelnök a brüsszeli csúcson volt, benyújtotta lemondását Fellegi Tamás fejlesztési miniszter, aki legújabb megbízatása szerint a valutaalappal tárgyaló magyar küldöttség vezetője lesz. Lemondását azzal indokolta, hogy a feladatok – a fejlesztésen és az uniós támogatások elosztásán kívül ő felel többek között a magyar–kínai, a magyar–orosz kapcsolatokért is – meghaladják az erejét. * Orbán Viktor szerint viszont, ha le is mond, mindenképpen megmarad miniszteri rangban, hiszen másképp hogyan vezethetné az IMF-fel való, meglehetősen bonyolultnak ígérkező tárgyalásokat?
Hozzászólások
Ha hozzá szeretne szólni, jelentkezzen be
Felhasználónév:
Jelszó:


Miért regisztráljon? Regisztrált felhasználóként:
  • Hozzászólását csatolhatja írásainkhoz
  • Feliratkozhat a hírevélre
  • Saját profil-oldala lesz a Háromszék weboldalán


A regisztráció ingyenes !!!

Regisztráljon most
Tisztelt Látogatónk!
2012 Február elsejétől friss lapszámunk honlapunkon 0-16 óra között kizárólag megrendelők számára érhető el.
A Háromszék online változatának friss lapszáma egész nap ingyenesen elérhető azok számára, akik előfizetnek a Háromszékre (a nyomtatott újság ára 20 lej havonta, 4.76 euró) a H-Press lapterjesztőnél, a postán (csak Kovászna megye területén), vagy interneten. Ennek érdekében az előfizetők a regisztrációnál használt e-mail címükről küldjék be a nyugta adatait (név, lakcím, nyugtaszám, dátum, az előfizetés időszaka, összeg) a hpress@3szek.ro címre;
A Háromszék online változata külön is megrendelhető a www.3szek.ro weboldalon a PayPal-rendszer segítségével, vagy bankkártya-fizetéssel, illetve személyesen a szerkesztőség pénztáránál. Az előfizetés ára havonta 3.8 euró (vagy az ennek napi árfolyamon megfelelő lej, dollár, forint.). A három, hat, illetve 12 hónapra előfizetők számára 5, 7, illetve 10 százalékos kedvezményt biztosítunk (lásd az alábbi táblázatot; a valutaárak az árfolyam függvényében változnak).
Háromszék nyomtatott+online
HónapEURRONUSDHUF
1 4,76 ~20,00 ~5,9 ~1438
3 14,28 ~60,00 ~17,7 ~4316
6 28,56 ~120,00 ~35,5 ~8632
12 57,12 ~240,00 ~70,8 ~17264
Háromszék online
HónapEURRONUSDHUF
1 3,80 ~15.99 ~4,73 ~1150
310,83 ~45,57 ~13,48 ~3277
621,20 ~89,22 ~26,39 ~6417
1241,00 ~172,69 ~51,00 ~12420
Ha meg szeretné rendelni a nyomtatott vagy az online változatot, be kell lépnie felhasználói fiókjába.
Ha Ön már regisztrált, lépjen be kontójába
Felhasználónév:
Jelszó:
Ha még nincs fehasználói fiókja, itt Regisztrálhat
- :
Orbán hátbatámadással vádolja az ellenzéket (Éles vita a Magyar Országgyűlésben)
Az utóbbi hónapok egyik legkeményebb parlamenti ütközetében védte meg, igen szenvedélyesen, Orbán Viktor a múlt heti uniós csúcson hozott döntését tegnap. A magyar kormányfő azzal vádolta az ellenzéket, hogy hátba támadták, és hogy egy "kalandba" akarják belerángatni az országot. Orbán beszélt arról is, hogy ki kell egészíteni a jövő évi költségvetést, de azt nem árulta el, hogyan.

- Farkas Réka:
Röviden
Hat szlovákiai magyart idéztek be
Hat szlovákiai magyart idézett be eddig a szlovák rendőrség állampolgársági ügyben – közölte a Felvidek.ma.

Archívum
<<2012 május>>
HKSzCsPSzV
1
6
13
20
27
28
29
30
31
Legújabb galéria
Szavazás
Online látogatók
Legújabb hozzászólások
Várható időjárás Sepsiszentgyörgyön
BNR Valutaárfolyam
Most megy a TV-ben:
Médiapartnerünk a:
HHRF
© 2003-2012 H-PRESS - Minden jog fenntartva - Háromszék, független napilap Sepsiszentgyörgy
programozás: laca.ro
- RSS