Sepsiszentgyörgy, 2012. május 27., vasárnap 12:56
Köszöntjük Hella nevű olvasóinkat!
Regisztráljon, és szóljon hozzá írásainkhoz
felhasználó jelszó
Tartalom
2012. május 26., szombat:
Legolvasottabb 10 írásunk:
Legtöbb hozzászólás:
2012. február 6., hétfő: Közélet

Sok hűhó semmiért (Albert Álmos szenátor helyzetértékelője)

Igencsak törékeny a kormánypártok többsége, és minden jel azt mutatja, az államelnök is szeretne miniszterelnök-cserét, "azon dolgozik szaporán, hogyan lehetne a parlamentet feloszlatni", a legvalószínűbb mégis az, hogy minden az eredeti forgatókönyv szerint alakul, azaz önkormányzati választások lesznek a nyár elején, a képviselőkre, szenátorokra pedig majd ősszel voksolhatunk – véli Albert Álmos RMDSZ-es szenátor.
Az előrehozott választások procedúrája nagyon bonyolult, az alkotmánybírósági döntés a két voksolás egyidejű megszervezését kérdésessé tette, így legfeljebb néhány hónapot lehetne nyerni – fejtette ki Albert Álmos. A parlament, főként a szenátus működése teljesen bizonytalan, nem tudni, jelen lesz-e az ellenzék vagy sem, szerdán már megtörtént, hogy nem volt kvórum, de egyelőre nem bizonyos, valóban távol maradnak-e.
Általában hétfőn tartanak végszavazást, majd kiderül, hogy ott lesz vagy sem az ellenzék – mondotta. "Az ellenzék sem tudja pontosan, mihez kezdjen ezzel a parlamenti sztrájkkal, hogy csinálják, hogy jó legyen" – vélekedett. Csü­törtökre a bizottságokat sem lehetett összehívni, a tizenhétből csak az a tíz ülhetett össze, ahol a kormánypártok vannak többségben. A szenátus létszáma két személlyel, 135-re csökkent – Gyerkó Lászlót a versenyhivatalhoz nevezték ki, Mircea Cinte­zăt az orvosi kamarához –, legalább 68 szenátornak jelen kell lennie, hogy kvórum legyen, de a hatalomnak összesen 68 tagja van, beleértve a minisztereket és a betegállományban lévő Ve­restóy Attilát. Elméletileg tud működni a szenátus, a gyakorlatban azonban kérdéses, hogy sikerül-e biztosítani a kellő jelenlétet – ismerte el Albert Álmos. "Azért megfigyelőként min­dig benn tartózkodik az SZDP és az NLP egy-két tagja is, no meg a jelenlétet is többen aláírják, gond akkor van, ha névsorolvasást kérnek, olyankor derül ki, mégsem vagyunk elegen" – magyarázta.
A háromszéki RMDSZ-es szenátor azt is elmondta, hogy a jelenlegi gazdasági helyzetben egyáltalán nem jó a politikai bizonytalanság, az előrehozott választásokra három-négy hónap múlva kerülhetne sor, és még legalább fél év, amire egy új kormány belerázódik, rendesen tud dolgozni. A Háromszék kérdésére, hogy mi várható a következő hetekben, hónapokban, Albert Álmos tömören válaszolt: "semmi, marad minden úgy, ahogy most van", június 3-án megtartják az önkormányzati választásokat, november végén a parlamentit.
Hozzászólások
2012. február 6., hétfő 08:35
Ferencz
2984 hozzászólás
"...hogy csinálják, hogy jó legyen" Milyen isteni szerencse, hogy a kormány és a kormánypártok "tudják, hogy mi a dolguk." Tehát az RMDSz szerint sem "prioritás" - Albert Álmos tömören válaszolt: "semmi, marad minden úgy, ahogy most van" - egy működőképes hatalom megteremtése, - amelyet ma már az egész ország követel - hanem a jelenlegi "pecsenye sütögetés" elvtelen folytatása akár törvény-, alkotmány- , demokrácia- és emberellenes módszerekkel is.

2012. február 6., hétfő 12:45
Ferencz
2984 hozzászólás
Boc-ot lapátra tették.
Kelemen Hunor: "va dati seama, ca noi (UDMR) nu putem propune pentru noul prim ministru ( Belátható, hogy mi nem javasolhatunk miniszterelnököt. MÉG JAVASLATOT SEM TEHET az RMDSz!)
Hát kb. ennyit Albert Álmos politikusi éleslátásáról, a "tudjuk mi a dolgunk!"-ról, a sokat hangoztatott politikai stabilitásról létezéséről, annak felette szükséges voltáról, s még egyszer a - legilletékesebb szájából ezúttal - az RMDSz koalíciós "súlyáról".

2012. február 6., hétfő 16:24
dinibacsi
4945 hozzászólás
Ritkán szólal meg a szenátor,de akkor a fején találja a szeget!Kiváncsi vagyok,mi lesz,de szerintem az rmdsz csomagolhat,és báj?báj Bélla!"végetvetnek a zenének,s haza mennek a legények"!Csak fát nem találunk a diszkapuhoz!

2012. február 6., hétfő 16:44
BartSimpson
717 hozzászólás
ALbert Álmos marhára téved. Nekik az előrehozott választások jelentenének egy halvány esélyt a parlamenti bejutásra. Az új párt(emenpé) még a bőlcsőben sz.pikál, őszre viszont elvihet egy csomó voksot. Udemeráj ! Most vagy soha. A falusi vénasszonyokat most kell az urnák elé rángatni, őszre a fiatalokból álló emenpé átmossa az agyukat. Most, udemeráj, most, most, most. Mongyatok le hamar hátha újraválasztanak. Persze, hogy nem választanak újra titeket sz@ros patkányok, de ez az utolsó esély. Most.

2012. február 6., hétfő 17:02
Mirke
2733 hozzászólás
Albert Álmos lassan saját magát üti el ,annyira az agyára ment a Dimbovica-i ganyélé . Meglátjuk hogy fog elszámolni Szépmezővel . Mert lassan eljön annak is az ideje .

2012. február 6., hétfő 17:14
et
423 hozzászólás
"fél év, amire egy új kormány belerázódik, rendesen tud dolgozni" s akkor a rendes vagy rendetlen fizetést kapnak olyankor, amikor nem rendesen dolgoznak me ez nekem túl magas

2012. február 6., hétfő 17:30
PinkPanther
259 hozzászólás
Vége a dalnak Álmos... lejárt az időd mint az AMO szappannaK...

2012. február 6., hétfő 17:58
PityiPal
1632 hozzászólás
A parlamentben kialakult patthelyzetet ideig-órág megoldja Boc és a kabinet lemondása.De hogyan tovább?
Albert őszintén mondta: semmi,"...minden marad a régiben"....Sajnos.
Kivénhedt, elöregedett, az újtól elzárkózó, pénzistent imádó politikum...Inklusszíve az rmdsz...

2012. február 6., hétfő 18:03
et
423 hozzászólás
" nem nem nem, nem nem nem, nem megyünk mi innen el...."

2012. február 6., hétfő 18:40
Mirke
2733 hozzászólás
Viszont most jó vastag a jég az Olton . Álmoskát és társait le lehetne engedni egy léken trombitálni . Talán még hasznunk is lenne belőle.

2012. február 6., hétfő 19:25
barot
14 hozzászólás
na megfagyott a tulipan vagy elfonnyadt? ragja jol meg Albertúr,elment a kedvünk az RMDSZ-től drága uram,csalás ,hazugság megy miótta a széken ülnek,lassan megöregedtek,meggazdagodtak,minden csőcseléket barsonyszekbe jutattak,lásd a munkaugyet,egeszsegugyet,stb.ugy megye szinten mint orszagszinte,,penzmosni a nagyon is jok,legalabb kicsit ok is meggazdagodhatnak.....csak igy tovabb,nagyon oda alltak a szegyeny nephez,csak ha szavazni kell akkor ismernek,maskor meg magasrol lec........nak,ha kell kinevetnek. Miert hibas a baroti nep,hogy nem RMDSZ polgarmestere van? Van eleg tanacstagunk es mit tettek értunk?Semmit de a szavazatunk ujra kellene ha eljon a valasztas ideje!

2012. február 6., hétfő 20:29
ityum
143 hozzászólás
a legsötétebb alak ,sötétkék ahogy látszik is,enyi roszat senki nem tett,a városnak a megyének ,embernek álatnak mint ez az alvajáró.és még van hangja?hát ide már aztán kell szőr a cseres bőrön.

2012. február 6., hétfő 20:55
Sascha
1641 hozzászólás
Albert kevés, mint vatacukorban a vereshagyma ...

2012. február 6., hétfő 21:22
eberendre
1632 hozzászólás
Semmit mondott, semmi helyzetről és semmi megnyilvánulásokról, semmi döntésekről semmit se látunk meg -ekről. Ez egy szenátor. Még volt nekünk egy hasonló.
Vészhelyzetben.

2012. február 6., hétfő 21:28
elsono
137 hozzászólás
Almos- Balmos, ha hallgattal volna" talan "bolcs maradtal volna! Katasztrofa! annyira se ert a politikahoz mint a varos vezetesehez!Egy hasznos dologra lehetne felhasznalni : beledugni az allomasi toba megfurdetni ,majd az Olton lefolyatni a Mihai Vitez terig es ott kiakasztani karikaturanak vagy inkabb elrettento peldanak!!!! Fonnyadt szurke tulipan!! Remelem nem veszi fel a szenatori fizeteset!!

2012. február 6., hétfő 21:29
salcia
83 hozzászólás
Igazad van eberendre Nemet re gondolsz?De amugy mind egyforman telyesitettek.Latsz jobbat a lathataron?

2012. február 6., hétfő 21:38
salcia
83 hozzászólás
Igaz ,hogy a termopan ,apucipenzen diplomatvasarolo,semmirekello,nagykepu,osszeferhetetlen kolykot akarjak promovalni Kezdin?

Ha hozzá szeretne szólni, jelentkezzen be
Felhasználónév:
Jelszó:


Miért regisztráljon? Regisztrált felhasználóként:
  • Hozzászólását csatolhatja írásainkhoz
  • Feliratkozhat a hírevélre
  • Saját profil-oldala lesz a Háromszék weboldalán


A regisztráció ingyenes !!!

Regisztráljon most
Tisztelt Látogatónk!
2012 Február elsejétől friss lapszámunk honlapunkon 0-16 óra között kizárólag megrendelők számára érhető el.
A Háromszék online változatának friss lapszáma egész nap ingyenesen elérhető azok számára, akik előfizetnek a Háromszékre (a nyomtatott újság ára 20 lej havonta, 4.76 euró) a H-Press lapterjesztőnél, a postán (csak Kovászna megye területén), vagy interneten. Ennek érdekében az előfizetők a regisztrációnál használt e-mail címükről küldjék be a nyugta adatait (név, lakcím, nyugtaszám, dátum, az előfizetés időszaka, összeg) a hpress@3szek.ro címre;
A Háromszék online változata külön is megrendelhető a www.3szek.ro weboldalon a PayPal-rendszer segítségével, vagy bankkártya-fizetéssel, illetve személyesen a szerkesztőség pénztáránál. Az előfizetés ára havonta 3.8 euró (vagy az ennek napi árfolyamon megfelelő lej, dollár, forint.). A három, hat, illetve 12 hónapra előfizetők számára 5, 7, illetve 10 százalékos kedvezményt biztosítunk (lásd az alábbi táblázatot; a valutaárak az árfolyam függvényében változnak).
Háromszék nyomtatott+online
HónapEURRONUSDHUF
1 4,76 ~20,00 ~5,9 ~1438
3 14,28 ~60,00 ~17,7 ~4316
6 28,56 ~120,00 ~35,5 ~8632
12 57,12 ~240,00 ~70,8 ~17264
Háromszék online
HónapEURRONUSDHUF
1 3,80 ~15.99 ~4,73 ~1150
310,83 ~45,57 ~13,48 ~3277
621,20 ~89,22 ~26,39 ~6417
1241,00 ~172,69 ~51,00 ~12420
Ha meg szeretné rendelni a nyomtatott vagy az online változatot, be kell lépnie felhasználói fiókjába.
Ha Ön már regisztrált, lépjen be kontójába
Felhasználónév:
Jelszó:
Ha még nincs fehasználói fiókja, itt Regisztrálhat
- Csinta Samu:
Kiemelt támogatás külhoni diákoknak (Beszélgetés Semjén Zsolt magyar miniszterelnök-helyettessel)
Semjén Zsolt székely zászlót kapott ajándékbaRomániának és Magyarországnak továbbra is tudatos egymásrautaltságban kell élnie, még akkor is, ha a két ország gazdasági és válságkezelési nézetei nem egyeznek minden részletükben – jelentette ki a Háromszéknek Semjén Zsolt. A magyar miniszterelnök-helyettes – aki a Kárpát Meditop Kupa kézilabdajátékok alkalmával járt Sepsi­szentgyörgyön – támogatandónak tartja a pozitív diszkrimináció alkalmazását a határon túli magyar diákok magyarországi továbbtanulása ügyében.

- Áros Károly:
Hősök, győztesek 7.
Fanny Blankers-Koen
Legények a gáton
Gátfutók – a gyorsaság és az ügyesség összehangolói. Leg­nagyobb erényük, hogy villámgyorsan futják a gátakat.

Archívum
<<2012 május>>
HKSzCsPSzV
1
6
13
20
27
28
29
30
31
Legújabb galéria
Szavazás
Online látogatók
Legújabb hozzászólások
Várható időjárás Sepsiszentgyörgyön
BNR Valutaárfolyam
Most megy a TV-ben:
Médiapartnerünk a:
HHRF
© 2003-2012 H-PRESS - Minden jog fenntartva - Háromszék, független napilap Sepsiszentgyörgy
programozás: laca.ro
- RSS